Ryby spotkał okrutny losPixabay / ulleo

Zobaczyli jak wyglądają ryby i aż ich zmroziło. Ich widoku nie zapomną do końca życia

Ciężko przejść obok takiego incydentu obojętnie. Świadkowie nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyli jaki los spotkał ryby. Widok, który im się ukazał z pewnością pozostanie w ich pamięci do końca życia. Ostatnie doniesienia są wyjątkowo niepokojące. Do czego doszło w Dolinie Baryczy?

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że ryby to jedne z tych przedstawicieli zwierząt, które są bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany związane z ich otoczeniem. To co ujrzeli mieszkańcy Doliny Baryczy jest niezwykle przejmujące, a przyczyna może przyprawić o ciarki zgrozy. Ziścił się jeden z najczarniejszych scenariuszy.

Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaPilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaCzytaj dalej

Śnięte ryby w Dolinie Baryczy

Od kilku dni media obiegają wyjątkowo niepokojące informacje. Okazuje się, że w Dolinie Baryczy doszło do zanieczyszczenia, które można uznać za prawdziwą katastrofę ekologiczną. Na brzegach rzeki notorycznie można dostrzec śnięte ryby. Ich liczba jest zatrważająca.

- Zauważyliśmy spore zanieczyszczenie Baryczy od strony Wielkopolski. Widok jest niesamowity. Tysiące śniętych ryb, a także to w jaki sposób pieni się nasza rzeka, pokazuje, że można mówić o nieodwracalnych skutkach tej katastrofy - powiedział właściciel jednej z firm kajakarskich, przytaczany przez Super Express. Co doprowadziło do takiego stanu rzeczy?

Dzisiaj grzeje:

  1. Rozsyp go w ogrodzie i przemieszaj z ziemią, w mig będziesz się cieszyć ogromnymi zbiorami pomidorów. Przy okazji odstraszysz ślimaki
  2. Będą pożyczki dla zadłużonych. ARiMR ogłosił zasady przyznawania, wiadomo kto może liczyć na dodatkowe wsparcie

Katastrofa ekologiczna badana przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Śnięte ryby doskonale obrazują to, z jak ogromną skalą zanieczyszczenia Doliny Baryczy mamy do czynienia. Służby zajmujące się tą sprawą mają dwie teorie dotyczące przyczyny katastrofy ekologicznej. Nie napawają one optymizmem.

- Wody Polskie otrzymały informacje, że to prawdopodobnie są jakieś nawozy, siano które było na polach niedaleko wałów, które spłynęły. Prawdopodobnie, co wnioskujemy po zdjęciach z drona, które posiadamy, być może jest to awaria oczyszczalni ścieków w Odolanowie - powiedział przytaczany przez Super Express Sławomir Strzelecki, starosta powiatu milickiego.

Same władze Odolanowa nie poruszają kwestii domniemanej awarii oczyszczalni i odnoszą się wyłącznie do zanieczyszczenia spowodowanego nawozami, które dostały się do rzeki. Śnięte ryby sprawiły, że konieczne było podjęcie działań przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Oględziny wody przy wstępnym badaniu wykazały, że jest ona mętna o niemal czarnym zabarwieniu. Natomiast jej zapach jest charakterystyczny dla przegniłej materii organicznej. Stwierdzono również, że posiadała ona bardzo niską zawartość tlenu. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu nadal oczekuje na bardziej precyzyjne wyniki analizy próbki. Sprawa została zgłoszona do prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Najlepsze newsy:

  1. Eleni wyszła na scenę przy Tadeuszu Rydzyku. Dzieje się teraz na Jasnej Górze
  2. Co najmniej 40 osób nie żyje, tysiące ludzi bez domu. Żywioł nie miał litości za granicą
  3. Właśnie oszukują wszystkich. Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki przed przekrętem phishingowym
  4. Obłędne kotlety lepsze niż schabowy i mielony. Rodzina od razu poprosi o dokładkę, hit gwarantowany
  5. 40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł
  6. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała

Źródło: Super Express

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł