Jeden gatunek ryby jest bardzo niezdrowy.pixabay/artemtation

Polacy jedzą ją na potęgę, a może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Zawiera gonadotropiny kosmówkowe

Ryby słyną z zawartości cennych składników odżywczych, które trudno przyswoić z innych źródeł. Cenne kwasy omega-3 mają bowiem cudowny wpływ na nasze zdrowie. Kuszeni tymi informacjami często jednak wybieramy nieodpowiednie gatunki ryb. Ostrzegamy, jakiej ryby warto unikać ze względu na niekorzystny wpływ na zdrowie.

Ryby powinny gościć na naszych stołach dość często, bo są dużo zdrowsze od wielu mięs. Niestety od pewnego czasu coraz częściej dowiadujemy się, że nie wszystkie gatunki są zdrowe.

Nie wszystkie ryby są tak zdrowe jak nam się wydaje. Bardzo głośne i szokujące informacje o hodowli niektórych ryb i dodawaniu do nich bardzo szkodliwych substancji na dobre zniechęciły wiele osób do włączenia ich do swojej diety. Spożywanie pewnego popularnego gatunku szczególnie sieje spustoszenie w organizmie.

Dziś w nocy w Biedronkach będzie się działo. Decyzja zapadła i jest nieodwracalnaDziś w nocy w Biedronkach będzie się działo. Decyzja zapadła i jest nieodwracalnaCzytaj dalej

Ryby w liczbach: Polacy jedzą ich sporo, ale bez porównania z innymi krajami Europy

Statystyczny Portugalczyk je rocznie 55,3 kg ryb i owoców morza. Hiszpan – 46,2 kg, Litwin – 44,7 kg,. Polak nie dochodzi nawet do połowy tej liczby, bowiem znacząco zaniża europejską średnią zjadając tylko 13 kg rocznie. Z ryb najchętniej wybieramy mintaja, śledzia, makrelę, pangę, dorsza oraz łososia. Jednak, jak się okazuje, nie wszystkie tego typu wybory, służą naszemu zdrowiu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Do zrobienia syropu z pigwy potrzebujesz tylko 2 składników. Niesamowicie wzmacnia odporność, zalecany szczególnie w sezonie infekcji
  2. Od dzisiaj koniec, jest potwierdzenie. Bardzo ważna wiadomość od naszych sąsiadów, wszyscy turyści powinni wiedzieć
  3. Zostały Ci obierki po ziemniakach z obiadu? Nie wyrzucaj, zrobisz z nich obłędne frytki, będą prosić o więcej

Ryby powinniśmy wybierać bardzo ostrożnie. Hodowla przemysłowa i wszelkie ulepszacze dodawane do jedzenia mogą wzbudzić ogromny niepokój w świadomych konsumentach. Wytrawni smakosze doskonale wiedzą, że nawet najlepiej wyglądający filet może być nafaszerowany szkodliwymi składnikami.

Właśnie dlatego podczas kolejnych zakupów warto kierować się przede wszystkim własnym zdrowiem. Jedna z popularnych i dość tanich ryb nie powinna być spożywana zbyt często

Ryby hodowane w Wietnamie - jak na przykład Tilapia - są trzymane w małych i ciasnych zbiornikach, co utrudnia im rozmnażanie. By poradzić sobie z tym problemem, rybom są podawane gonadotropiny kosmówkowe, czyli specjalne hormony.

W Polsce ich ogromne ilości znajdziemy w pandze. Ryba jeszcze niedawno była niezwykle popularna ze względu na delikatny smak i niską cenę. Niestety obecne w niej hormony rozrodcze, metale ciężkie oraz polifosforany, które pozbawiają mięsa ryby kwasów omega-3, sprawiają, że jest ona niewskazana dla kobiet w ciąży, dzieci i alergików.

Z łososiem, którego ostatnimi laty pokochali Polacy, również nie jest tak kolorowo. Jak się okazuje - wszystko zależy od pochodzenia. Najchętniej kupujemy łososia hodowlanego o mniejszej ilości kwasów omega-3 i dużym stężeniu dioksyn, czyli substancji toksycznych pochodzenia organicznego. Tymczasem najlepszym wyborem jest łosoś dziki z Alaski.

Dodała do kotletów mielonych popularny owoc. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwaniaDodała do kotletów mielonych popularny owoc. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękami
  2. Pilna konferencja Ministerstwa Rolnictwa: wiadomo, ile wyniesie pomoc dla sprzedawców kwiatów
  3. Wystarczy 1 łyżka i babciny trik, by uzyskać perfekcyjne pierogi. Robi tak zarówno Makłowicz, jak i Gessler
  4. Rydzyk zachęca wiernych do postu o chlebie i wodzie. Mówi, że ma być wynagrodzeniem Bogu za grzechy protestujących
  5. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
  6. Ogromne kary za wejście na cmentarz. Jest jednak pewien wyjątek, w którym jest to dozwolone
  7. Jak wygląda obecnie grób Piotra Pawlukiewicza? Chowała go jedynie najbliższa rodzina, był ciężko chory

Źródło: Parenting, Medonet

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł