Rząd nie chce zrezygnować z godzin dla seniorówMarek BAZAK/East News

Zaskakująca decyzja rządu. Nie chce usunąć absurdu z godzin dla seniorów

Rząd zdecydował o pozostawieniu tzw. "godzin dla seniorów". Oznacza to, że w godzinach 10 - 12 zakupy spożywcze mogą zrobić jedynie osoby, które ukończyły 60 rok życia. Osoby starsze, które mogą poruszać się tylko z pomocą opiekunów muszą wtedy samodzielnie wchodzić do sklepów. Jak informuje Radio Zet, rząd wie o tym absurdzie, ale nic z nim nie zamierza zrobić.

Rząd wprowadził godziny dla seniorów od 15 października 2020 roku. W swoim założeniu mają one chronić osoby starsze, które są najbardziej zagrożone poważnym przebiegiem COVID-19 przed kontaktami z młodszymi osobami w zatłoczonych miejscach.

Niestety, w praktyce to rozwiązanie budzi wiele skrajnych emocji. Nie tylko wśród właścicieli sklepów, ale również wśród samych seniorów. Wiele starszych osób przy zrobieniu zakupów potrzebuje wsparcia swojego opiekuna. Niestety, w czasie godzin dla seniora nie może one wejść do supermarketu.

Chleb tak prosty, że robi się niemal sam. Przepis na chleb Chleb tak prosty, że robi się niemal sam. Przepis na chleb "teściowej" bez wyrabiania bije rekordy popularnościCzytaj dalej

Rząd wie o absurdalnym zakazie podczas "Godzin dla seniora", ale nie chce nic z tym zrobić.

Niedawno temat godzin dla seniora oraz problemów, na jakie natrafiają osoby starsze korzystające ze wsparcie opiekuna podniósł Poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Pomocnicy osób starszych nie mają prawa wejść do sklepu w trakcie trwania "godzin dla seniorów" - ani w towarzystwie swoich podopiecznych ani samodzielnie.

Wiele starszych osób nie jest w stanie samodzielnie zrobić zakupów spożywczych. A godziny przedpołudniowe to czas, gdy zazwyczaj przebywają u nich opiekunowie, którzy z chęcią okazaliby im wsparcie w codziennych czynnościach.

Niestety, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie widzi potrzeby zmiany kontrowersyjnego rozporządzenia. Resort wielokrotnie podkreśla, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej seniorzy powinni zostać w domu.

Rząd niedawno zdecydował o przyszłości kontrowersyjnego rozwiązania i nie planuje w nim większych zmian. Zwraca jednak uwagę na pewien dość istotny szczegół, który musi ulec zmianie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niezawodny przepis na puszysty biszkopt. Koniecznie zapisz go w swoim zeszycie
  2. Premier na konferencji podał konkretne daty. Są nowe wytycznie. Wiemy, co będzie z feriami
  3. Genialny w swojej prostocie trick na sklejające się pierogi. Wystarczy jedna, łatwa czynność - doskonale sprawdzi się na Święta

Rząd zadecydował: "godziny dla seniorów" zostają. Mówi o 1 zmianie.

Rząd uważa, że godziny dla seniorów są dobrym rozwiązaniem. Jednak, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uważa, że pewnej reorganizacji musi ulec sposób planowania zakupów.

„Podejmujemy również akcje uświadamiania podopiecznych, że obecnie w związku z ograniczeniami, kwestia zaopatrzenia ich gospodarstwa domowego, musi ulec reorganizacji i konieczne jest prawidłowe zaplanowanie zakupów. Biorąc pod uwagę powyższe, w chwili obecnej nie planuje się wprowadzania zmian w zakresie umożliwienia dokonywania zakupów w godzinach 10-12 od poniedziałku do piątku osobom poniżej 60. roku życia” – napisała w odpowiedzi na wspomnianą wyżej interpelację poselską Macieja Kierwińskiego Anna Schmidt, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Co ciekawe, jak podaje serwis biznes.wprost.pl, z ostatnich badań przeprowadzonych przez Eurocash wynika, że aż 90 procent prowadzących sklepy przedsiębiorców uważa, że z obecnym stanem wiedzy zrezygnowaliby z godzin dla seniorów.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Naukowcy biją na alarm, wystarczy jedno dziennie, a konsekwencje mogą być opłakane. Ryzyko cukrzycy wzrasta o 60%, wszyscy byliśmy w błędzieNaukowcy biją na alarm, wystarczy jedno dziennie, a konsekwencje mogą być opłakane. Ryzyko cukrzycy wzrasta o 60%, wszyscy byliśmy w błędzieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Kobieta pojechała odebrać ciało zmarłego ojca do szpitala. Widok, który zastała na miejscu, nie mieści się w głowie
  2. Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu" przejdzie do historii. Rozbrajająca odpowiedź uczestnika, jest wideo
  3. Najprostszy przepis na kultowe ciasto "zebra", idealne na szybki deser dla całej rodziny. Gwarantujemy, że zniknie z blachy w kilka chwil
  4. Bogata w witaminy i wspierająca odporność surówka z kiszonej kapusty, pozycja obowiązkowa do jesiennego obiadu. Nie da się jej oprzeć
  5. Eksplozja smaku. Ewa Wachowicz podała przepis na kotlety po kijowsku tak pyszne, że nie można przestać ich jeść
  6. 5-miesięczna dziewczynka umierała na oczach rodziny. Czworonożni przyjaciele pożegnali ją w najczulszy sposób
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

źródło: biznes.radiozet.pl/biznes.wprost.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł