Sanepid ostrzega Polaków.

Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Sanepid właśnie przekazał niepokojące informacje. Potwierdziły się obawy, są wyniki badań. Osoby zarażone koronawirusem bawiły się w 2 lokalach w wielkim mieście w centralnej Polsce.

Sanepid pilnie apeluje do Polaków, którzy bawili się w Łodzi w dwóch lokalach o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. W lokalu Agrafka przebywały osoby, które niestety uzyskały pozytywny wynik badań w kierunku SARS-CoV-2 - oznacza to, że są zarażeni. Również w znanym klubie Pop'n'Art w środowym koncercie brała udział osoba, u której wykryto koronawirusa.

Do sieci trafiło nagranie z izolacji Magdy Gessler. Widziało je już tysiące PolakówDo sieci trafiło nagranie z izolacji Magdy Gessler. Widziało je już tysiące PolakówCzytaj dalej

Sanepid ostrzega Polaków

Osoby, które przebywały w "Agrafce" przy ul. Piotrkowskiej 90 dnia 6 marca od godziny 20:30 do północy proszone są o pilny kontakt z sanepidem pod numerami telefonów 42 253 99 00 lub 600 241 646. Są ona narażone, bowiem przebywały wśród gośći, u których niedawno wykryto koronawirusa. To samo dotyczy osób, które bawiły się w lokalu, Pop'n'Art przy placu Wolności w Łodzi, u jednej z osób, która bawiła się na koncercie w środę również wykryto koronawirusa.

- W razie zaobserwowania u siebie objawów: gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem, należy bezzwłocznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerami: 42 253 62 00 ; 42 253 99 00 - poinformował Pop'n'Art.

Dzisiaj grzeje: 1. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

2. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć

Jednak nie tylko w Łodzi sytuacja jest zła. Najbliższe godziny mogą okazać się dramatyczne. Szef KPRM szacuje, że nawet 100 tysięcy Polaków może zostać objętych kwarantanną.

- Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób, które są poddane kwarantannie. Wczoraj to było nieco ponad dwa tysiące, w tej chwili ta liczba szacujemy że dojdzie od kilkudziesięciu, a może nawet stu tysięcy. W związku z tym patrole policji będą też wzmocnione przez wojsko. Mówię zarówno o WOT, jak i wojskach operacyjnych. Przyjęte niedawno przepisy umożliwiają wykorzystanie wojska w tym celu. Wojsko też będzie do dyspozycji tych samorządów, które będą potrzebowały pomocy w opiece nad osobami objętymi kwarantanną, bo kontrola nad tymi osobami to jedna rzecz, ale drugą rzeczą jest kwestia pomocy tym osobom - ocenił minister Michał Dworczyk.

Najlepsze newsy:

  1. Rośnie tempo zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach
  2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała dramatyczne nagranie
  3. Niemal nikt nie wie, że każda kasa w Lidlu ma ukrytą funkcję. Mało kto jej używa i bardzo źle
  4. Polacy biją rekordy zakupów. Ale nie w Biedronkach i nie w Lidlach
  5. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne
  6. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy

Źródło: dzienniklodzki.pl, wp.pl

Następny artykuł