Seler i inne zdrowe produkty kulinarne.Pixabay / stevepb

Dziewięć 500-letnich trików uzdrawiających. Są niezawodne, wszystko czego potrzeba masz w kuchni

Mało kto spodziewałby się, że niepozorny seler naciowy może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Okazuje się, że wiele produktów spożywczych, które posiadamy w kuchni może zaskoczyć nas swoimi właściwościami. Dzisiaj są trochę zapomniane, a były znane już setki lat temu i były wykorzystywane przez wiele poprzednich pokoleń. Już teraz możesz poznać dziewięć niezwykłych trików.

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie w znacznym stopniu wpływa na nasze zdrowie. Nawet seler może nam pomóc w pewnych dolegliwościach. Jednak istnieje znacznie więcej produktów wykorzystywanych w kuchni, które w znaczący sposób mogą nam pomóc cieszyć się zdrowiem.

Fasolka kupowana przez wszystkich jest właśnie wycofywana ze sklepów. Feler odkryty po wypuszczeniu na rynek może być niebezpieczny dla zdrowiaFasolka kupowana przez wszystkich jest właśnie wycofywana ze sklepów. Feler odkryty po wypuszczeniu na rynek może być niebezpieczny dla zdrowiaCzytaj dalej

Seler i inne produkty spożywcze, które pomogą nam w najróżniejszych dolegliwościach

Wspomniany już wcześniej seler naciowy jest doskonałym remedium na dosyć wstydliwą dolegliwość. Okazuje się, że sprawdza się on jako alternatywa dla gumy do żucia i dzięki niemu nieświeży oddech będzie już tylko wspomnieniem. Kolejnym produktem, który posiadamy w kuchni i wpływa na nasze zdrowie są rodzynki. Zmieszane z ginem mogą pomóc zwalczyć artretyzm. Jałowiec zawarty w alkoholu połączony z wysuszonymi białymi winogronami łagodzi ból i działa przeciwzapalnie. Wystarczy mieszankę tych dwóch składników zostawić na noc i nasza mikstura jest już gotowa. Jakie jeszcze produkty pomogą nam żyć w zdrowiu?

Nie tylko seler naciowy i rodzynki posiadają prozdrowotne właściwości. W przypadku bólu ucha pomocna okazuje się najzwyklejsza cytryna. Wystarczy polać ucho sokiem z tego owocu. Dzięki temu wyrównamy pH i w rezultacie uśnieżymy ból. Skoro już jesteśmy przy głowie, warto również zwrócić uwagę na włosy. Wzmocnić je możemy przy pomocy naparu z pokrzywy. Wystarczy 6 liści zaparzyć w kubku. Z kuchennych produktów użyteczne są również bataty. Słodkie ziemniaki są bogate w witaminę A i C. Dzięki nim pozwalają nam zachować odpowiednią gospodarkę hormonalną, a tym samym mogą złagodzić objawy menopauzy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Adam Małysz myślał, że je po prostu źle doprawiony rosół. To był dopiero początek, słynny skoczek przeżył ciężkie chwile
  2. Smutna wiadomość dla seniorów. Zmieniono plany, nie mogą liczyć na wsparcie od rządu

Nie tylko seler jest pomocny w walce o zdrowie

Seler i inne wcześniej wymienione rośliny są przedsmakiem tego co możemy osiągnąć dzięki zastosowaniu niepozornych produktów spożywczych. Każdy kto kiedyś doświadczył choroby lokomocyjnej doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo nieprzyjemne odczucia jej towarzyszą. Teraz mogą odejść w niepamięć dzięki oliwkom. Powstrzymują one produkcję śliny tym samym hamując nudności. W przypadku infekcji dróg moczowych warto z kolei sięgnąć po sodę oczyszczoną. Wystarczy zmieszać jej niewielką ilość ze szklanka wody i wypić. Dolegliwości powinny ustąpić już następnego dnia.

Niestrawność jest jedną z dolegliwości, na którą uskarża się wielu smakoszy. Skutecznym remedium są suszone morele. Wszystko dzięki wysokiej zawartości błonnika. Już pięć owoców powinno przynieść ulgę. W okresie letnim najbardziej dokuczliwymi owadami są bez wątpienia komary. Ich ukłucia mogą doprowadzić do nie lada frustracji. Pomocne okazują się ziemniaki. Wystarczy owinąć surowe plastry warzywa w cienką gazę i przyłożyć do miejsca ukąszenia.

Najlepsze newsy:

  1. Kinga Duda w poważnych tarapatach? Upubliczniono korespondencję. Co teraz zrobi?
  2. Są ofiary. Samolot rozbił się niedaleko Europy. Trudna akcja ratunkowa
  3. 6-latek zaprosił 32 osoby na urodziny i nikt nie przyszedł. Żadnego dziecka nie powinna spotkać podobna przykrość
  4. Nie masz pomysłu co ugotować na obiad? Takich kotletów jeszcze nie jadłeś
  5. Michała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposób
  6. Policja pod willą Lewandowskiego. Niepokojące doniesienia, ktoś chciał się włamać?

Źródło: zdrowienapoziomie

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł