Sen będzie po nim wspaniały i regenerującypublicdomainpictures.net/Petr Kratochvil

Na godzinę przed snem zjedz popularny owoc, a od razu zobaczysz niesamowite efekty. Wyśpisz się jak nigdy dotąd

Sen jest bardzo ważnym elementem poprawnego funkcjonowania - zaburzony sen ma ogromny wpływ na wiele innych aspektów życia. Jeśli zauważyłeś, że słabo się wysypiasz, ciężko ci zasnąć albo nadzwyczaj często wybudzasz się w nocy, spróbuj wprowadzić do diety popularny owoc. Zjedz go godzinę przed pójściem do łóżka, efekty są niesamowite.

Sen słabej jakości powoduje, że jesteśmy zmęczeni, ciężej jest na się skupić oraz czujemy duże rozdrażnienie. Problemy ze snem zgłasza wiele ludzi i praktycznie każdy choć raz rzucał się po łóżku i nie mógł zasnąć. Nocny odpoczynek jest bardzo skomplikowanym procesem, który wyjątkowo łatwo zaburzyć. Aby pomóc sobie w zaśnięciu wcale nie trzeba sięgać po rozwiązania farmakologiczne. Popularny owoc powinien rozwiązać utrapienie w kilka chwil.

40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł 40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladłCzytaj dalej

Sen nie jest taki jaki chcesz? Przed snem zjedz ten owoc, szybko "ułoży" cię do snu

Sekret optymalnego snu jest dla wielu ludzi nieznany. Jedni szukają rozwiązania w lekach, inni starają się prowadzić zdrowy tryb życia z dużą ilością ruchu oraz zbilansowaną dietą. Niestety obie metody niekiedy zawodzą, a my pozostajemy wtedy czujni przez pół nocy. W efekcie przesypiamy tylko część wyznaczonego na sen czasu, nie wysypiamy się i cały następny dzień może okazać się katorgą.

Dzisiaj grzeje:

Remedium na bezsenność znajduje się w kuchni. Niepozorny owoc pokryty brązową skórką i delikatnym meszkiem jest bardzo popularny na całym świecie. Kiwi wywodzi się z Chin, a jak wiemy kraj ten słynie z medycyny naturalnej. Nie dziwi więc fakt, że kiwi ma właściwości pozwalające ukoić nas do snu.

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Tajpej na Tajwanie przeprowadzili badanie, które wykazało, że ludzie, którzy spożywali dwa kiwi na godzinę przed snem zasypiali nawet 35% szybciej w porównaniu do grupy kontrolnej, która zasypiała bez kiwi. Co więcej, owoc pozwolił im spać 13% dłużej, co w przeliczeniu z 7 godzinnego snu daje 45 minut.

Niestety, naukowcy do dzisiaj nie odkryli, co w kiwi ma taki wpływ na nas. Podejrzewają, że chodzi o antyoksydanty i serotoninę, lecz potwierdzenie owej teorii wymaga dalszych badań.

Najlepsze newsy:

Źródło: 02.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł