Seniorzy i posiłki od panstwaPixabay / rudolf_langer

Czy każdy senior powinien mieć od państwa codziennie zapewniony ciepły posiłek?

Seniorzy stanowią znaczną część naszego społeczeństwa. Niestety, czasami bywa tak, że emerytura ledwo starcza nawet na tak podstawowe rzeczy jak posiłki. Czy Twoim zdaniem seniorzy powinni otrzymywać je od państwa?

Seniorzy obchodzili niedawno swoje święto. 1 październik uznawany jest za Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Zostało ono ustanowione przez ONZ 1990 roku i miało za zadanie zwrócenie uwago na problemy seniorów.

Surowy wyrok sądu, Zenek Martyniuk w rozpaczy. Jeszcze niedawno z radością pokazywał swoją luksusową kuchnięSurowy wyrok sądu, Zenek Martyniuk w rozpaczy. Jeszcze niedawno z radością pokazywał swoją luksusową kuchnięCzytaj dalej

Seniorzy i darmowe posiłki

Nie da się ukryć, że seniorzy zasłużyli na wiele rzeczy. Między innymi ich ciężka praca pozwoliła na rozwój naszego kraju. Niefortunnie ich emerytury czasami wołają o pomstę do nieba. W związku z tym niektórzy sadzą, że seniorzy powinni otrzymywać codziennie ciepłe posiłki od państwa.

Okazuje się, że seniorzy otrzymywali już darmowe posiłki. Kilka miesięcy temu z powodu pandemii podopieczni domów opieki w Przysieku i Górznie zostali zaskoczeni niecodzienną inicjatywą. Do ich drzwi zapukali wolontariusze z ciepłym jedzeniem. Seniorzy nie musieli za nie płacić ani złotówki. W związku z tym takie rozwiązanie wydaje się być możliwym.

Dzisiaj grzeje:

  1. Smutne wieści o Dorocie Szelągowskiej. Jeszcze niedawno pokazywała piękna kuchnię i mówiła o ulubionej restauracji
  2. 1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne
  3. Dziś w Biedronce produkty spożywcze znikają w zastraszającym tempie. Zegar tyka, jutro może być za późno

Czy seniorzy powinni otrzymać takie wsparcie od państwa?

Bez wątpienia seniorzy zasługują na spokojny czas emerytury bez większych zmartwień. Dostarczanie im darmowych posiłków z pewnością byłoby szlachetnym gestem ze strony państwa, które coraz częściej stara się wspierać osoby starsze. Czy Twoim zdaniem coś takiego powinno wejść w życie? Warto się nad tym zastanowić.

Poniżona i wyrzucona z restauracji Magda Gessler nie zapomni feralnego dnia do końca życiaPoniżona i wyrzucona z restauracji Magda Gessler nie zapomni feralnego dnia do końca życiaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Nie tylko koronawirus. Polska i cała Europa Wschodnia jest ostrzegana przed kolejnym zagrożeniem epidemicznym
  2. Objawy COVID-19 pojawiają się w określonej kolejności. Warto ją poznać, aby odróżnić od innych chorób
  3. Gwiazda disco polo wywołała zamieszanie na komunii córki. Kocha gotować, jej specjalnością jest nietypowa potrawa
  4. Zaczyna się jutro, trwa tylko 2 dni. Wystarczy mieć ze sobą monetę 2 zł
  5. Beata nie mogła uporać się w wstydliwym problemem, sięgnęła po sok z pietruszki. Wystarczyły 2 tygodnie, by znów zaczęła cieszyć się życiem
  6. Ich córeczka uznana jest za najpiękniejsze dziecko na świecie. Widok dziewczynki zapiera dech w piersiach

Źródła: Pikio / Nowości.com.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł