Seniorzy mają specjalne godziny pracy sklepówJakub Kaminski/East News

Ujawniono ukryty cel godzin dla seniorów. Powód daje do myślenia

Seniorzy mają ostatnimi czasy bardzo ciężkie warunki do robienia zakupów. Wszędzie czyha na nich bardzo groźne zagrożenie, więc muszą zachować szczególną ostrożność. Ujawniono ukryty cel wprowadzenia godzin dla seniorów - mamy przecieki z rządu.

Seniorzy od samego początku pandemii są jedną z największych grup ryzyka na całym świecie. To właśnie ludzie powyżej 60 roku stanowią ogromny odsetek ludzi, którzy zakażenie przechodzą na tyle ciężko, że często wymagają hospitalizacji i specjalistycznej opieki. Godziny pracy sklepów dla seniorów mają na celu zapewnić im większe bezpieczeństwo, okazuje się jednak że nie tylko. Portal money.pl dotarł do nieoficjalnych informacji z rządu, które dają wiele do myślenia.

Magda Gessler otrzymała list o dramatycznej treści, ważą się ludzkie losy. Czy Królowa polskiej gastronomii odpowie?Magda Gessler otrzymała list o dramatycznej treści, ważą się ludzkie losy. Czy Królowa polskiej gastronomii odpowie?Czytaj dalej

Seniorzy i godziny pracy sklepów tylko dla nich - wiemy co jeszcze może za nimi stać

Od wczoraj w całym kraju ponownie obowiązują tak zwane godziny dla seniorów. Pomiędzy 10 a 12 w dni powszednie sklepy spożywcze, apteki, drogerie czy kioski obsługują jedynie osoby powyżej 60 roku życia. Za obsługę ludzi młodszych grożą wysokie kary administracyjne. Jaki jest oficjalny powód wprowadzenia rozwiązania, które kilka miesięcy wywoływało tak skrajne emocje wśród sprzedawców i klientów?

Dzisiaj grzeje:

  1. Szklanka dziennie zapewnia szereg niebywałych korzyści, wszyscy powinniśmy włączyć go do swojej diety
  2. Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  3. Doskonała surówka z ogórków kiszonych. Dodatek popularnego warzywa niesamowicie podkręci ich smak

Na oficjalnych konferencjach prasowych premiera Mateusza Morawieckiego mogliśmy usłyszeć, że plan ten został wcielony z troski o zdrowie i życie najstarszej części polskiego społeczeństwa. Według statystyk co piąty człowiek powyżej 90 roku życia, który zarazi się COVID-19, nie daje rady powstrzymać infekcji. Zaś w grupie pomiędzy 70 a 75 latami umiera co 10 zakażona osoba. Większość respiratorów i szpitalnych łóżek zajęta jest przez starszych, którzy infekcje przechodzą wyjątkowo ciężko. Godziny dla seniorów mają zmniejszyć emisję korona wirusa i ryzyko zakażenia się przez emerytów. Według portalu money.pl to nie jest jedyny powód.

Wprowadzając godziny rząd próbuje zminimalizować kontakt pomiędzy uczniami, a seniorami w komunikacji miejskiej. Emeryci zaczynają dzień w podobnych godzinach co uczniowie, a kontakt z nimi może okazać się dla starszych bardzo ryzykowny. Wprowadzenie tego rozwiązania ma skłonić emerytów do wyjścia z domu godzinę, dwie później, kiedy dzieci będą już w szkołach.

Błyskawiczna i smakowita napoleonka bez pieczenia. Idealna dla zabieganych łasuchówBłyskawiczna i smakowita napoleonka bez pieczenia. Idealna dla zabieganych łasuchówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pojawiły się nowe obostrzenia, będą też kolejne pieniądze od rządu. Wiadomo już kiedy
  2. Błąd, który Polacy popełniają każdego dnia przy gotowaniu jajek. Efekt jest opłakany
  3. Przejmujące wyznanie Teresy Lipowskiej, rozważa zamieszkanie w domu opieki. W jej lodówce świeci pustkami, a sama nie lubi gotować
  4. Wyszła na jaw niewygodna prawda o Kuchennych Rewolucjach, Grzegorz stracił 25 tysięcy. Czy było warto?
  5. Niespodziewany zwrot akcji u Martyniuków, padły ostateczne słowa. Czy w sławnej willi z piękną kuchnią nastanie spokój?
  6. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

Źródło: o2.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł