Ser z dziurami
pixabay.com/lipefontes0

Przenigdy nie kupuj żółtego sera z dziurami. Powód, przez który powstały odbiera nie tylko apetyt

Ser jest pysznym dodatkiem do kanapek i wielu dań. Jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, dlaczego niektóre jego gatunki maja dziury. Bynajmniej nie są to wyjedzone fragmenty przez myszy. Wyjaśniamy dlaczego nie kupować sera z dziurami.

Ser z dziurami pięknie komponuje się na kanapce. Liść sałaty, plasterek pomidora i nudny posiłek zamienia się w uczte dla oczu. Jednak wiedząc dlaczego ser ma dziury, już nigdy go nie kupisz.

Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produktyNie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produktyCzytaj dalej

Ser jest brudny

Do niedawna wszyscy sądzili, że to dwutlenek węgla wydzielający się w czasie fermentacji odpowiada za puste przestrzenie w serach. Jednak nie jest to prawda. Głównym oskarżonym jest brud. A dokładniej siano, które dostaje się do mleka w czasie dojenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Oślizgła biała skrętka na żółtku znaczy więcej niż sądzisz. Nie jedz pod żadnym pozorem jajek, na których jej nie ma

2. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają

Dawniej, kiedy mleko nie było zbierane przez maszyny, pozostałości po roślinach i generalnie różne zanieczyszczenia dostawały się do niego w owiele wiekszych ilościach. Człowiek był w stanie odsiać jedynie widoczne ciała obce w bańce, lecz mikro resztki, które nie są możliwe do obserwacji gołym okiem, pływały swobodnie. Stąd dawniej ser miał o wiele więcej dziur, były również o wiele większe.

Szwajcarski Instytut Rolny Agroscop, bo to im przypisuje się to wielkie odkrycie, przeprowadzali testy wrzucając rózne ilości siana do mleka. Wyniki eksperymentu były zaskakujące, im więcej zanieczyszczeń, tym ser podczas fermentacji wytwarzał więcej dziur. Mimo to, rzecznik prasowy Agroscop przyznaje, że odrycie było całkowicie przypadkowe.

  1. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  2. Dagmara Kaźmierska jest bardzo szczęśliwa. Plotki o ciąży w „Królowych życia” potwierdziły się
  3. Rewelacyjny przepis na kotlety mielone po lwowsku Magdy Gessler. Zasmakujesz i nigdy innych nie zrobisz
  4. Nasze mamy i babcie całe życie źle lepiły pierogi. Jest nowatorski, łatwiejszy i pyszniejszy sposób
  5. Jest ważna i oznacza coś niewybaczalnego. Biała piana na ogórkach kiszonych
  6. GIS ostrzega. Na rynek trafiła niebezpieczna substancja, która może uszkodzić mózg i doprowadzić do śmierci

Źródło: focus.pl

Następny artykuł