Sieć supermarketów zdecydowała się na radykalny krok.Pixabay / ElasticComputeFarm

Niespodziewana rezygnacja wielkiej sieci supermarketów. Zostają tylko kasy samoobsługowe, klienci niepocieszeni

W dzisiejszych czasach niewiele rzeczy jest w stanie wywołać u nas zaskoczenie. To, na co się zdecydowała pewna sieć supermarketów można uznać za bardzo śmiałe posunięcie, które wzbudza spore kontrowersje. Kasy samoobsługowe już wkrótce mogą być jedynymi jakie zastaną w sklepach klienci. Czym spowodowana jest tak drastyczna decyzja?

Niezaprzeczalnie kasy samoobsługowe nie są nowym wynalazkiem. Coraz częściej możemy natknąć się na nie w sklepach i nie da się ukryć, że znacząco wpływają na czas robienia zakupów. Okazuje się, że jedna sieć supermarketów planuje wprowadzenie wyłącznie takich kas w swoich obiektach. Wielu klientów może być rozczarowanych takim posunięciem.

4 ogromne i częste błędy podczas kiszenia ogórków. Lepiej na nie uważaj, bo mogą sporo kosztować4 ogromne i częste błędy podczas kiszenia ogórków. Lepiej na nie uważaj, bo mogą sporo kosztowaćCzytaj dalej

Decyzja, którą podjęła sieć supermarketów jest zaskakująca

Niemal każda sieć supermarketów na bieżąco stara się wprowadzać najróżniejsze usprawnienia, które mają na celu ułatwienie korzystania z ich usług. Kasy samoobsługowe już od dłuższego czasu zawitały w wielu obiektach. Jednak nadal niektórzy klienci starają się ich unikać i preferują korzystanie z tradycyjnych kas obsługiwanych przez kasjerów. Jedna sieć supermarketów już niebawem może zrezygnować z takiej formy robienia zakupów i wszystkie jej stanowiska płatnicze mogą stać się samoobsługowe.

Nie da się ukryć, że Walmart to ogromna sieć supermarketów, która cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Jest ona tam największym detalistą. Zgodnie z informacjami wskazanymi przez portal Wiadomości Handlowe, który powołuje się na portal Pymnts, sieć supermarketów rozpoczęła program pilotażowy, który może sprawić, że standardowe kasy obsługiwane przez kasjerów odejdą w niepamięć. Ma to na celu rozwinięcie bezdotykowego systemu płatności przy jednoczesnym rozszerzeniu możliwości realizowania zakupów online. Tym samym wiele aplikacji zostanie połączonych w jedną. Czym jest to spowodowane?

Dzisiaj grzeje: 1. Włóż do papierowej torebki kilka pomidorów i jedno jabłko. Efekt cię mocno zaskoczy, nigdy nie z tego nie zrezygnujesz
2. Prowadzenie samochodu podczas burzy. Kilka porad, które mogą uchronić cię przed wypadkiem

Dlaczego Walmart zdecydował się na tak radykalny krok?

Sieć supermarketów zaczęła rozważać wprowadzenie wyłącznie kas samoobsługowych ze względu na spustoszenie, które wywołał w segmencie handlu koronawirus. Taki krok ma sprawić, że wirus spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Pilotażowy program został wprowadzony w jednym ze sklepów w Arkansas. Walmart odnotował również spore zyski, które mogą przyczynić się do wprowadzenia tego rozwiązania w innych sklepach.

Jak donosi portal Wiadomości Handlowe, sieć supermarketów odnotowała aż 74% wzrostu przychodów online w pierwszym kwartale 2020 r. Ponadto Walmart zauważył, że same zyski ze sprzedaży wzrosły o 10%. Tym samym wszystko wskazuje na to, że sieć supermarketów może zdecydować się na wprowadzenie kas samoobsługowych również w innych swoich obiektach. Wielu klientów może być rozczarowana tego typu posunięciem.

Najlepsze newsy:

1. Szykuje się nowa opłata, resort jest na "tak". Będziemy musieli płacić dodatkowo po 300 zł
2. Nowe ognisko koronawirusa na Śląsku. Prawie 200 zarażonych
3. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
4. Skandal, turysta chciał się napić tylko kawy i wody. Wpadł w osłupienie widząc rachunek
5. Pamiętacie słynny serial Ranczo? Aktorka grająca kultową Solejukową zdradziła wielki sekret, chodzi o pierogi
6. Reprezentacja Polski bez selekcjonera. To już oficjalne, podano ostateczny komunikat, kontrakt z PZHL rozwiązany

Źródło: Wiadomości Handlowe

Następny artykuł