SklepARKADIUSZ ZIOLEK/East News; Jakub Kaminski/East News/pixaby/

Ceny w sklepie ojca Rydzka przyprawiają o zawrót głowy. Niewyobrażalne, ile trzeba zapłacić za olej

Sklep ojca Rydzyka znany był z książek oraz dewocjonaliów, które mogliśmy zakupić tuż przy Kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Aktualnie oferta poszerzyła się o artykuły spożywcze oraz przemysłowe. Wśród nich mąki, oleje, kawy, a nawet kremy czy przyprawy w cenach, które przyprawiają o zawrót głowy. Mimo trwającej obecnie pandemii i sytuacji, w której ludzie wiążą ledwo koniec z końcem, sklep narzucił niemałą marżę na swoje produkty. Przykładowo za zdrowotne oleje zapłacimy ok. 25 zł.

Sklep Fundacji Nasza Przyszłość powiązanej z ojcem Tadeuszem Rydzykiem zaskakuje poszerzającym się asortymentem. Miejsce znane głównie z religijnych dewocjonaliów, pełne jest aktualnie produktów spożywczych czy kosmetyków. Nie są to jednak byle jakie produkty, o czym świadczy przede wszystkim cena.

W sklepie internetowym poza książkami czy pamiątkami z Torunia znajdziemy między innymi kawę, oleje, przyprawy, herbaty czy zioła.

Ojciec Tadeusz Rydzyk znany jest głównie ze swoich religijnych kazań oraz prowadzenia kościoła w Toruniu. W tym artykule pisaliśmy o kontrowersyjnym poście, który zaproponował wierzącym. Nie mniej jednak trzeba przyznać, że ma on smykałkę do interesów. Możliwe, że sklep pełen bogatej oferty okaże się strzałem w dziesiątkę. Ewentualnie po drobnej obniżce cen produktów, bo te mogą szokować.

Sklep z dewocjonaliami stał się miejscem pełnym drogocennych składników

Już dawniej można było kupić w nim toruńskie pierniki, które miały być formą pamiątki dla przyjezdnych i zwiedzających. Dzisiaj jednak asortyment sklepu prezentuje się następująco.

Mąż wyjął w pracy kanapkę od żony. Zobaczył, że została nadgryziona, prawda powala na kolanaMąż wyjął w pracy kanapkę od żony. Zobaczył, że została nadgryziona, prawda powala na kolanaCzytaj dalej

Wśród bogatej oferty znajdziemy mnóstwo leczniczych produktów, a między innymi miody, zioła czy przyprawy. Ceny miodu wahają się od 18,50 zł do prawie 80 zł za miód drahimski wrzosowy. Trzeba zatem przyznać, że propozycje sklepu są wyszukane i niecodzienne.

Za kawę zapłacimy prawie 40 zł, a za najtańszą herbatę około 6,50 zł. To najbardziej przystępna pozycja ze wszystkich. Cena przyprawy do miodu gruszkowo- ziołowego jest jedną z najbardziej zaskakujących. Za 100 gram mieszanki zapłacimy aż 79,90 zł. To jednak nie koniec szokującego cennika.

Drogocenne oleje w niemałych cenach

Wśród produktów, które znajdziemy na półkach sklepu, możemy wypatrzeć soki, oleje oraz naturalne syropy. Zdrowotne oleje kupimy za niecałe 25 zł, a syrop z czarnego bzu za około 11 zł za 100 ml. Sok z czarnej rzepy to kolejna wyszukana pozycja. Za pół litra mikstury zapłacimy ponad 30 zł.

Nalewki o pojemności 200 ml kosztują niecałe 40 zł. Mają one skrywać tajemnicę zachowania dobrej kondycji zdrowotnej. W tym zdrowego serca, spokojnego snu oraz koncentracji.

Nie można pominąć również produktów do pielęgnacji ciała. Krem fiołkowy kupimy za 150 zł, a krem choinkowy z jodły za około 84 zł. Jak widać, w sklepie znajdziemy coś dla ducha, ale i ciała.

A co z cenami jedzenia? Jego już w sklepie nie brakuje

Sklep ojca dyrektora proponuje kilogram mąki w cenie 51 zł. Można by się zastanawiać skąd pomysł na taką cenę, jednak tak jak i pozostałe produkty, jest to prawdziwie wyszukana pozycja. Mąka jest pozyskiwana z kasztanów jadalnych, co uchodzi za prawdziwy rarytas. Za pół kilograma zapłacimy aż 25,50 zł.

Znalazło się jednak coś tańszego. Za kilogram mąki orkiszowej zapłacimy 14,90 zł. Dla fanów orkiszu znajdą się również płatki w cenie 24 zł za kilogram lub makaron w kształcie muszelek za 12,90 zł za 250 gram. Więcej na temat szokujących cen w sklepie Rydzyka, pisaliśmy tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: fakt.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł