Sklep i godziny dla seniorówPixabay / jarmoluk; Pixabay / reverent

Czy popierasz godziny dla seniorów? Ogromna zmiana, musiała zostać wprowadzona

Sklep jest jednym z tych miejsc, które niektórzy odwiedzają niemal codziennie. Już od pewnego czasu pojawiły się obostrzenia. Największe poruszenie wywołały godziny dla seniorów. Konieczne było wprowadzenie istotnej zmiany. Jak postrzegasz godziny dla seniorów?

Nie da się ukryć, że sklep jest miejscem bliskim sercu każdego z nas. Bez niego nie moglibyśmy bezproblemowo nabyć produktów spożywczych niezbędnych do wyśmienitych dań. Godziny dla seniorów spotkały się z mieszanymi uczuciami.

Pilne doniesienia. Kwarantanna po nowemu, wiadomo co planuje rząd. Długość izolacji bez możliwości wyjścia po zakupy spożywcze ulegnie zmianiePilne doniesienia. Kwarantanna po nowemu, wiadomo co planuje rząd. Długość izolacji bez możliwości wyjścia po zakupy spożywcze ulegnie zmianieCzytaj dalej

Sklep i zmiany w godzinach dla seniorów

Godziny dla seniorów musiał wprowadzić każdy sklep. Od 10:00 do 12:00 na zakupy mogą pozwolić sobie wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia. Jest to mniejsza restrykcja od tej, która weszła w życie wiosną. Niemniej jednak wciąż wzbudza ona spore kontrowersje.

Odwiedzając sklep musimy pamiętać o maseczce i dezynfekcji rąk lub zakładaniu rękawiczek. Z całą pewnością w dobie pandemii jest to jak najbardziej zasadne. Głównie z powodu faktu, iż w miejscach takich jak sklep przewija się codziennie wiele osób. Niektóre z ograniczeń wiele osób uznaje za irracjonalne.

Godziny dla seniorów mocno podzieliły społeczeństwo. Nie da się ukryć, że osoby starsze przeważnie odwiedzają sklep w godzinach porannych, które poprzedzają te ustalone przez rząd. Jednak w bardzo konkretnych miejscach doszło do irracjonalnych sytuacji związanymi z godzinami dla seniorów.

W niemal każdej placówce oświaty znajduje się sklep. Dzieci, młodzież oraz studenci zaopatrują się tam w pierwsze i drugie śniadania. Godziny dla seniorów sprawiły, że niemożliwym stało się zrobienie zakupów w godzinach największego popytu. Konieczne były zmiany.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
  2. Porażające słowa o szczycie epidemii w Polsce. Lekarze biją na alarm, czarny scenariusz akurat na czas świątecznych wyjazdów
  3. Ponure, 74-letnia Rodowicz ma nowe objawy COVID-19. Już nie ma apetytu, sytuacja pogarsza się z każdą chwilą

Sklep szkolny zamknięty od 10:00 do 12:00? Tak nie mogło być

Rozporządzenie o godzinach dla seniorów sprawiało, że sklep szkolny mógł przyjmować wyłącznie klientów mających więcej niż 60 lat. Nie da się ukryć, że na próżno w takich miejscach o tego typu klientów. Konieczne okazało się nowe rozporządzenie.

Zgodnie z doniesieniami portalu Pyszności, 23 października w życie weszła poprawka, która zniosła godziny dla seniorów w miejscach takich jak sklep w szkole lub innej placówce oświatowej. Jednak nowe rozporządzenie zakładało również inne zmiany.

Godziny dla seniorów nie obowiązują wówczas gdy w grę wchodzi sprzedaż produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, od których zależy życie lub zdrowie. Co jeszcze zostało poprawione?

Okazuje się, że godziny dla seniorów nie dotyczą sprzedaży hurtowej. W związku z tym sklep prowadzący tego typu handel jest zwolniony z obostrzenia nakazującego obsługę w określonych godzinach wyłącznie osób po 60 roku życia. W pozostałych miejscach godziny dla seniorów wciąż obowiązują. Co o nich sądzisz?

Przepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędniePrzepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędnieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacja
  2. Magda znowu zmieniła zdanie. Widzowie "Rolnik szuka żony" mają dość
  3. Porażająco dosadny apel wściekłej na seniorów kasjerki. "Głupota ludzka nie zna granic", wyjawiła porażające kulisy pracy w markecie
  4. Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnej
  5. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis
  6. Najnowsze ustalenia w sprawie 1 listopada. Jak będzie wyglądało Wszystkich Świętych w czasie pandemii?
  7. Zapytali córkę Marty Kaczyńskiej o toczące się protesty. Szybko odpowiedziała

Źródło: Pyszności

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł