SklepyYouTube / kanał: Ballistic BBQ / kadr z materiału

Klienci myślą, że kupują dobre mięso. Ciężko dostrzec oszustwo, jest nagranie

Niektóre sklepy zajmują się sprzedażą mięsa, które niekoniecznie powinno trafić do naszych żołądków. Chodzi tutaj o stek, który powstaje z kawałków i odpadków, udając dobrej jakości produkt. Producenci wykorzystują do tego trombinę, nazywaną klejem do mięsa. Biały proszek ciężko dostrzec gołym okiem. Niepokojąca jest reakcja chemiczna, która zachodzi w sklejanym produkcie.

Sklepy mają w swojej ofercie mnóstwo produktów różnych producentów, spośród których możemy wybierać do woli. Mimo sprawdzania składu i starania się być świadomym konsumentem możemy zostać oszukani w bardzo szybki sposób. Co najgorsze, nie jesteśmy w stanie się nawet zorientować.

Do sieci wrzucono filmik, na którym Greg z kanału Ballistic BBQ pokazuje, jak wygląda sklejanie kawałków mięsa. Najczęściej dotyczy to steków. Producenci wykorzystują resztki mięs i łączą je w jeden, zwarty kawałek, żeby towar się nie zmarnował. My kupujemy mięso, które wygląda idealnie, a tak naprawdę powstaje z kilku, różnych partii.

Wszystko za sprawą kleju do mięs. To bardzo rzadki proszek, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Autor filmiku pokazuje, jak szybko kawałki mięsa łączą się ze sobą za sprawą tej substancji. Trzeba przyznać, że jest to przerażający widok.

Sklepy pełne produktów, o których produkcji nie mamy pojęcia

Coraz głośniej mówi się o fałszywych praktykach producentów żywności.W tym artykule pisaliśmy na temat praktyk, które towarzyszą produkcji chipsów. Jakiś czas temu pojawił się w sieci film, który podejmuje temat produkcji mięsa. Nawet specjaliści i szefowie kuchni mają problem z odróżnieniem normalnego kawałka mięsa od tego, który powstaje po użyciu trombiny, kleju do mięsa.

Nie tylko za napoje słodzone zapłacimy krocie. Już wiadomo, jakie produkty spożywcze podrożeją najbardziejNie tylko za napoje słodzone zapłacimy krocie. Już wiadomo, jakie produkty spożywcze podrożeją najbardziejCzytaj dalej

Tak sklejone mięso jest niemożliwe do zidentyfikowania. Substancja od razu łączy kawałki mięsa, tworząc z niego zwartą całość. To wszystko po to, żeby pozostałe resztki się nie zmarnowały.

Naprawdę niepokojące są pojawiające się zagłębienia po pękających pęcherzykach powietrza. Występujące w mięsie oznaczają, że dochodzi do reakcji chemicznej. Nawet jeśli staramy się jeść zdrowo, nigdy nie mamy pewności, co tak naprawdę kupujemy, a następnie spożywamy. Na temat sposobu sprzedaży mięsa z "higienicznymi wkładkami" pisaliśmy tutaj.

Wszystko, co należy wiedzieć na temat trombiny

To nic innego, jak biały proszek, który potocznie nazywany jest klejem do mięsa. Dzięki niemu jesteśmy w stanie połączyć ze sobą mięso w taki sposób, żeby tworzyły zwartą część. Niestety jest to substancja, którą często wykorzystuje się w przemyśle mięsnym.

Producenci łączą ze sobą pozostałe resztki i odpadki. Dzięki temu sklejają w całość kawałek mięsa i sprzedają jako ten dobrej jakości. Ten sposób jest szczególnie wykorzystywany przy produkcji mięsnych steków, a jak wiemy, to mięso nie należy do najtańszych. Trombina to po prostu białko, które odpowiada za krzepnięcie krwi. Po połączeniu trombiny z fibryną skleja bardzo dokładnie kawałki mięsa.

Dzięki temu mięso wygląda naprawdę dobrze. Nic zatem dziwnego, że jest to wciąż wykorzystywana praktyka. Ciężko się zorientować, który kawał mięsa, został poddany temu zabiegowi.

Zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzi z filmu Ribeye Steak On The Grill? (The Truth About Meat Glue) na kanale "Ballistic BBQ"

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OrEqMeWIVcA&feature=emb_logo

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł