Skorupki z jajek i ich zastosowaniePixabay / algooalguien

Wrzuć skorupki z jajek do pralki. Efekt zdumiewa, już nie będziesz chciała nigdy robić inaczej

W wielu domostwach jajka są stałym elementem codziennego jadłospisu. Jajecznica lub jajka sadzone są idealną propozycją śniadaniową. Przeważnie większość z nas wyrzuca skorupki z jajek do kosza. Warto jednak się przed tym powstrzymać. Okazuje się, że mogą one pomóc nam w praniu.

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się, że z pozoru nieprzydatne resztki po przygotowaniu posiłków mogą być niezwykle użyteczne. Bardzo często żywa się ich chociażby jako nawóz dla roślin. Mało kto podejrzewałby jednak, że skorupki z jajek możemy wykorzystać w trakcie prania.

Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpiszZdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpiszCzytaj dalej

Skorupki z jajek w pralce?

Nie da się ukryć, że skorupki w jajek w pralce mogą początkowo brzmieć dosyć irracjonalnie. Z pewnością nie jest to połączenie, które od razu przyszłoby nam do głowy. Jednak nie raz spotykaliśmy się z pozornie dziwnymi pomysłami, które zaskakiwały nas później efektami. Nie inaczej jest w przypadku skorupek z jajek.

Niestety, czasami pranie może być niezwykle uciążliwe. Zwłaszcza jeżeli materiały są mocno zabrudzone. Przeważnie stosujemy wówczas specjalne detergenty, jednak skorupki z jajek sprawą, że będą one zbędne. Jakie właściwości skrywają pozostałości po porannej jajecznicy?

Dzisiaj grzeje:

1. Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególe
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

Skorupki z jajek i ich zastosowanie podczas prania

Prawdopodobnie każdy spotkał się w swoim życiu z sytuacją, w której firanki zszarzały i nic nie było w stanie przywrócić im bieli. Wówczas niezastąpione okazują się skorupki z jajek. Wrzucone do pralki znakomicie wybielają zasłony oraz ubrania. Oczywiście nie można wtedy zapomnieć o dodaniu proszku lub płyny do prania. Jak przygotować skorupki z jajek przed praniem?

Zanim wrzucimy skorupki z jajek do pralki, warto zawinąć je w lniany woreczek lub gazę tak, aby ich okruchy nie wydostały się na zewnątrz. Z całą pewnością ich resztki w ubraniach nie byłyby czymś pożądanym. W przypadku mocniejszych zabrudzeń warto zastosować kilka zawiniątek wypchanych skorupkami.

Najlepsze newsy:

  1. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  2. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  3. Wysyp ogromnych grzybów, wszystko przez ostatnie ulewy. Wiemy, gdzie jest ich najwięcej
  4. Dziecko zjadło kotleta kupionego w Lidlu. Zmarło po 8 latach cierpienia
  5. Galaretki, które wyglądały jak owoce były hitem PRL-u. Dzisiaj z bardzo ważnego powodu lepiej je zrobić w domu, mamy przepis
  6. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces

Źródło: Onet Dom

Następny artykuł