Zakupy w Wielką Sobotę
Canva.com / hxdyl

Skrócone godziny otwarcia marketów w całej Polsce

W trakcie świąt większość sklepów jest po prostu zamknięta. Dziś przypada Wielka Sobota. Co prawda nie jest ona dniem wolnym od handlu. Jednak jej trakcie możemy natknąć się na pewne ograniczenia, które mogą uniemożliwić nam zakupy.

Nie da się ukryć, że zmiany w działaniu sklepów są czymś zrozumiałym w okresie świątecznym. Tym razem możemy spodziewać się sporych zmian, które mogą zaskoczyć wielu smakoszy. Jak dziś działają nasze ulubione markety?

Sklepy będą otwarte znacznie krócej

Najprawdopodobniej większość wielbicieli kulinariów ma już za sobą zakupy na święta Wielkanocne. Niedawno wspominaliśmy o przedświątecznych promocjach. Z pewnością skorzystało z nich wiele osób.

W tym roku Wielka Sobota przypada na 3 kwietnia. To właściwie ostatni moment, by zaopatrzyć się w potrzebne produkty spożywcze. Sklepy w całej Polsce będą przyjmowały klientów o wiele krócej niż w inne dni.

Okazuje się, że możliwość zrobienia zakupów, będzie trwała do godziny 14:00. Po tym czasie sklepy zostaną zamknięte. Za ladą będzie mógł stanąć wyłącznie właściciel. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy zdecyduje się na taki krok.

Ceny dań wielkanocnych od Anny LewandowskiejCeny dań wielkanocnych od Anny LewandowskiejCzytaj dalej

Skoro sklepy są otwarte tylko do 14:00, to najlepiej wybrać się na zakupy wcześniej. Około 13:00 lokale będą szykowały się do zamknięcia. Więc najbardziej odpowiednią porą na odwiedziny sklepu są godziny przedpołudniowe.

Zakupy na święta

(Canva.com / Dean Drobot)

Niektóre sklepy zostaną zamknięte wcześniej

Oczywiście zakaz handlu od godziny 14:00 nie oznacza, że wszystkie przybytki będą otwarte do tejże godziny. Uwielbiane sieci zdecydowały się na jeszcze szybsze zakończenie pracy w Wielką Sobotę. Warto mieć to na uwadze.

Sklepy takie jak Lidl, Auchan, Kaufland i Netto będą dziś otwarte tylko do 13:00. Pracownicy z pewnością są zadowoleni z takiego rozwiązania. Klientom nie pozostaje nic innego jak udanie się na zakupy wcześniej.

Biedronka również zamyka się wcześniej. Większość placówek sieci będzie otwarta do 13:30. Daje nam to trochę więcej czasu niż u konkurencji. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś mamy go po prostu niewiele.

Sklepy już niedługo zostaną zamknięte i staną dla nas otworem dopiero we wtorek. W takiej sytuacji nie można zapomnieć o zrobieniu zapasów. Ewentualne braki uzupełnimy w sklepach osiedlowych i na stacjach benzynowych. Podczas wizyty w sklepie warto zwrócić uwagę na pętlę przy tamtejszych wózkach.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Business Insider

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł