Słonecznik jest kultową przekąską z dzieciństwa.instagram.com/born_in_the_prl/

Każdy w dzieciństwie jadł pestki słonecznika. Ich zalety rozkładają na łopatki

Słonecznik zjadany jeszcze z łupinek miło kojarzy się z dzieciństwem niemal wszystkim smakoszom. Nie ma chyba drugiej tak uzależniającej, a przy tym zdrowej przekąski, jak pestki pozbawione łupinki. Co prawda w sklepach bez problemu kupimy łuskany słonecznik, ale jego smak nie jest już tak cudowny. Piękne i jadalne kwiaty słonecznika jak nic innego kojarzą się z dzieciństwem.

Słonecznik stał się już kultową przekąską. Pamiętają go jeszcze nasze mamy i babcie, a starszym pokoleniom do dzisiaj kojarzą się z sielskimi wakacjami na wsi. Podobnie jak słone i tłuste przekąski silnie uzależnia, bo nikt nie jest w stanie zjeść zaledwie kilku pestek i na tym poprzestać. Na szczęście możemy się nim objadać niemal do woli, bo właściwości rośliny są cudowne. Niepozorny słonecznik chroni przed chorobami serca, nowotworami oraz obniżają cholesterol, ale to nie koniec cudownych właściwości uwielbianej przekąski.

Córka aktora Boczka z Córka aktora Boczka z "Kiepskich" wyrosła na przepiękną kobietę. Jej mama i tata gotują nietypowe dania, jednak ona nie jada w domu rodzinnymCzytaj dalej

Świeży słonecznik miło kojarzy się z przeszłością. Warto pamiętać o tym przysmaku, bo jest niesamowicie zdrowy

Słonecznik łuskany wprost z zerwanego kwiatu smakował po prostu zawsze najlepiej. Zanim poznaliśmy smak wszelkich słonych przekąsek, od których nie można się oderwać, zajadaliśmy się pysznymi pestkami. Dzisiaj niekiedy zapominamy o przysmaku, bo przez cały rok możemy kupić słonecznik w sklepie, ale to właśnie latem smakuje on najlepiej. Co ciekawe, smakołyk jest nie tylko bajecznie pyszny, ale też wyjątkowo zdrowy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Okrasa ujawnił tajemnicę optymalnego ciasta na pierogi. Kluczem jest 1 krok, sprawia że nigdy się nie rozpadają
  2. Lidl przecenia wiele swoich produktów. Klienci będą mogli sporo zaoszczędzić

Słonecznik zawiera między innymi ogromne ilości witaminy E, która przedłuża młodość i wpływa na płodność. Są też źródłem fitosteroli, które skutecznie zapobiegają miażdżycy - ale w tym przypadku nie powinniśmy przesadzać z ilością zjadanych ziarenek. Słonecznik silnie przeciwdziała też nowotworom, dlatego jedząc go regularnie, zmniejszamy ryzyko zachowania na raka prostaty, jelita grubego czy płuc. Dbający o urodę powinni z kolei zjadać do najmniej trzy garści słonecznika dziennie, by cieszyć się skórą bez zmarszczek.

Najlepsze newsy:

  1. Dziś nie w całej Polsce będzie bezpiecznie. Niektórzy powinni na siebie uważać
  2. Straszne odkrycie w polskim jeziorze. Spędzał tam wakacje z rodziną
  3. Fusy z kawy mają piorunujące zastosowania w samochodzie i lodówce. Nigdy ich nie wyrzucaj
  4. Luksus - mało powiedziane. Perfekcyjna kuchnia Małgorzaty Rozenek zwala z nóg, gwiazda zadbała o każdy szczegół
  5. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
  6. Patogwiazda Fame MMA podbiła serca mężczyzn. Marta Linkiewicz wygląda zupełnie inaczej, odebrało nam mowę (FOTO)

Źródło: poradnikzdrowie.pl, retro.pewex.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł