ŚlubPixabay / licencja: CC 0

Dramat nowożeńców. Muszą się liczyć z zupełnie nowym, niespodziewanym wydatkiem

Ślub w czasach pandemii coraz mniej kojarzy się z miłym wydarzeniem. Przed nowożeńcami pojawiają się coraz nowsze przeciwności losu, a ciągle zmieniające się przepisy nie ułatwiają zadań organizacyjnych. Jak się okazuje młodzi muszą liczyć się także z niespodziewanymi wydatkami, o których jeszcze kilka miesięcy temu nikt by nie pomyślał.

Ślub w ostatnich miesiącach jest nieprzerwanie gorącym tematem. Przez kolejne wydarzenia na świecie, rzeczywistość tysięcy par przygotowujących się do najważniejszego dnia w życiu, nie wygląda kolorowo. Niedawno pisaliśmy o planowanym rejestrze wesel oraz ograniczeniach, które w niedługim czasie mają wejść w życie. Najprawdopodobniej, wesela mają ulec znacznemu skróceniu, a na przyjęciach będzie obowiązywał limit gości. Jakby tego było mało, koszt wyprawienia wesela dramatycznie poszedł w górę. Wszystko za sprawą nowych opłat, które dla wielu par wydają się być po prostu niesmacznym żartem.

Ważne, niestety. Nagły komunikat z GIS ws. weselWażne, niestety. Nagły komunikat z GIS ws. weselCzytaj dalej

Ślub w trudnych czasach - na jakie wydatki trzeba być przygotowanym?

Według najnowszych doniesień relacjonowanych przez kobieta.onet, po zaledwie jednym weselu w Nawojowej, 151 osób zaraziło się wirusem, a niemal tysiąc trafiło na kwarantannę. Wielu gości rezygnuje z udziału w weselach właśnie ze względu bezpieczeństwa. Zdarzają się sytuacje, w których z 160 osób zaproszonych, na miejsce przybywa jedynie 60. Zwłaszcza starsi uczestnicy wolą zrezygnować z zabawy, niż zarazić się groźnym wirusem. W tej sytuacji wiele domów weselnych i restauracji notuje spadki przychodów, mimo że w normalnych okolicznościach bylibyśmy w samym centrum ślubnego sezonu. Młodzi, którzy i tak mają dość stresu i zmartwień muszą liczyć się także z dodatkowymi opłatami, które dla wielu zbyt wygórowane.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wszyscy do końca mieli nadzieję. Niestety, nie żyje
  2. Łukasz Szumowski ostrzegł wszystkich. Od dzisiaj w Lidlu, Biedronce i innych sklepach można natknąć się na służby w pilnym działaniu
  3. Sąsiad Polski z przerażeniem patrzy na sytuację nad Wisłą. Rozważają decyzję o przymusowej kwarantannie dla Polaków

Mowa o tak zwanym "cenniku covidowym". Kaja Gadek przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej dla portalu kobieta.onet opowiada o nowych opłatach - Do naszego stowarzyszenia docierają informacje, że obiekty domagają się opłaty np. 400 złotych za dodatkowego kelnera, 500 zł za pranie pokrowców z krzeseł, 300 zł za kelnera do obsługi bufetu. Ja rozumiem, że wydaje się więcej na środki dezynfekujące, ale nie każdy podnosi ceny tak drastycznie i każe dopłacać do tego, żebym była bezpieczna. - Wiele par ma wątpliwości czy takie opłaty są uczciwe, bo kwoty mogą przyprawić o ból głowy. Mimo, że w teorii to na właścicielach restauracji spoczywa ciężar przystosowania lokalu do przyjmowania gości, to często całość wydatków na ten cel jest zrzucana na młodą parę, której zależy, by wesele w ogóle doszło do skutku.

Najlepsze newsy:

  1. Jacek Kurski w centrum ogromnej afery. Zadziwiające doniesienia mediów, jak się wytłumaczą?
  2. Byli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusem
  3. Pobili mężczyznę w Lidlu. Chciał tylko zrobić ważną rzecz, wszystko się nagrało
  4. Już wkrótce nowe restrykcje w Biedronce, Lidlu, Auchan i innych sklepach. Jest zapowiedź Ministra Zdrowia
  5. GIS w trybie pilnym wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Zwróć go natychmiast, może wywołać listeriozę
  6. Marta Linkiewicz odkryła całe ciało i pokazała je na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)

Źródło: kobieta.onet

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł