ŚlubPixnio / licencja: CC 0

Niestety, Szumowski musiał powiedzieć o nowych restrykcjach. Ws. powrotu do szkół, maseczek, wesel i zakupów

Ślub, wesela, szkoły i zakupy to tematy, które w ostatnim czasie najbardziej nas interesują. Minister Zdrowia w końcu wyjawił jak mają wyglądać nowe restrykcje. Po kolei wyjaśniamy jak każdy z aspektów ma wyglądać w rzeczywistości.

Sfery życia takie jak ślub, wesela, szkoły oraz zakupy w okresie pandemii podlegają szczególnemu nadzorowi. W związku ze zwiększającą się liczbą zakażonych, Łukasz Szumowski wyjaśnił jakie restrykcje mają pojawić się w najbliższym czasie. Wiele osób, które w tym momencie zaplanowały istotne wydarzenia jak ślub, mogą poczuć się oburzona. Zmiany dotkną ich bardzo dotkliwie.

Ogromne współczucie. Niech się pani trzyma pani MagdoOgromne współczucie. Niech się pani trzyma pani MagdoCzytaj dalej

Ślub w czasie pandemii, jak ma wyglądać?

Sezon wakacyjny w pełni, więc wiele osób mimo obecnej sytuacji postanowiło wykorzystać słoneczne dni na wakacje. Gdy niemal każdego dnia osiągamy niechlubny rekord zakażeń, pojawiły się spekulacje, że może wrócić obowiązkowa kwarantanna dla wracających do kraju. Jak się okazuje jest to prawdopodobne, Minister Zdrowia przyznał, że to rozwiązanie jest brane pod uwagę. Istnieje także plany, by wzorem Niemców przeprowadzać testy na każdej osobie przekraczającej granicę.

Całkiem niedawno ogłoszono, że dzieci będą mogły bez przeszkód od 1 września wrócić do szkół. Okazuje się, że istnieje możliwość przywrócenia nauczania zdalnego. W najbardziej zagrożonych obszarach być może wcale 1 września wcale nie przekroczą progu szkoły. Jak mówi minister Szumowski, w tym momencie nie ma danych wskazujących, że otwarcie szkół jest zagrożeniem. Sytuacja jednak, jak wiemy, jest dynamiczne i ciężko przewidzieć jak będzie wyglądać za miesiąc.

Dzisiaj grzeje:

  1. Na zaprzysiężeniu Prezydenta wszyscy patrzyli tylko na jego żonę. Dlaczego Agata Duda zrobiła coś podobnego?
  2. Nigdy nie łącz ogórka z 1 składnikiem. Skutki są gorsze, niż może nam się wydawać
  3. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Jak będziemy robić zakupy?

Minister Szumowski przyznał, że w ciągu najbliższego miesiąca wejdą przepisy, które dadzą pracownikom sklepów nowe uprawnienia. Jeśli w sklepie pojawi się osoba bez maseczki, personel będzie mógł wyprosić ją ze sklepu i odmówić ewentualnego obsługiwania. Łukasz Szumowski przyznaje, ze sytuacje gdy ktoś nie może nosić maseczki z powodu słabego zdrowia są skrajnie rzadkie, a zamiast maseczki taka osoba może użyć przyłbicy.

Ślub i wesele w czasie pandemii budzą najbardziej gorące emocje. Jak mówi sam minister, "nie wyklucza zwiększenia ograniczeń przy organizacji wesel", a co za tym idzie pary młode mogą się spodziewać zmian w każdej chwili. Bardzo możliwe, że zostanie obniżony limit osób na weselach. W tym momencie jest to maksymalnie 150 osób, nie wiadomo o ile mniej będzie dopuszczalne w przyszłości. Konieczna może okazać się także rejestracja wesel, dzięki czemu - odpowiednie służby mogły pojechać na uroczystość, sprawdzić, ilu faktycznie jest gości i czy jest zachowany reżim sanitarny - mówi Łukasz Szumowski.

Niestety obecna sytuacja wymaga od nas dopasowania się do wszelkich najnowszych wytycznych. Mimo, że nie każdemu one odpowiadają, pamiętajmy, że powstają dla naszego wspólnego dobra.

Szumowskiemu skończyła się cierpliwość ws. maseczek. Ogromna zmiana dotknie wszystkich klientów Lidla, Biedronki i innych sklepówSzumowskiemu skończyła się cierpliwość ws. maseczek. Ogromna zmiana dotknie wszystkich klientów Lidla, Biedronki i innych sklepówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  2. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  3. W trybie pilnym podjęto decyzję o zamknięciu Biedronki nad morzem. Pojawiło się poważne zagrożenie, sieć wydała komunikat
  4. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  5. Ważne, niestety. Nagły komunikat z GIS ws. wesel
  6. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera

Źródło: TVN24

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł