Ślub bez seniorów i w maseczkach może stać się koniecznością.pixabay/Pexels

Na weselach zabraknie seniorów? Niestety, resort zapowiada kolejne obostrzenia

Ślub i wesele nie wyglądają w tym roku tak jak dotychczas. Panująca pandemia wymaga nowych rozwiązań, by możliwie zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Rząd ma niebawem wprowadzić nowe zasady, z których część dotyczy obecności seniorów na tego typu wydarzeniach.

Ślub w obliczu pandemii staje się pewnym wyzwaniem. Jeszcze do niedawna przyszli nowożeńcy rezygnowali z organizowania wesela, by na narażać siebie i zaproszonych gości. Od pewnego czasu poluzowaniu uległy także zasady dotyczące liczby gości, co pozwoliło powrócić do sezonu ślubnego, ale w ostatnim tygodniu dzienna liczba zakażeń znowu niepokojąco wzrosła, co wymagało kolejnych nowych wytycznych. Wiceminister rozwoju własnie poinformowała o nowych zasadach obowiązujących w przypadku ślubów i wesel - mamy się o nich dowiedzieć w przyszłym tygodniu.

Ważne, niestety. Nagły komunikat z GIS ws. weselWażne, niestety. Nagły komunikat z GIS ws. weselCzytaj dalej

Ślub bez seniorów i w maseczkach - nowe wytyczne

Ślub i wesele kosztują w tym roku nowożeńców sporo nerwów. Kolejne informacje o "koronaweselach" wzbudziły spory niepokój wśród osób planujących się pobrać. Jeszcze chwilę temu sytuacja wydawała się opanowana, ale od niedawna znowu bijemy rekordy, jeśli chodzi o dzienną liczbę nowych zakażeń. W związku z tym Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, deklaruje, że w życie mają zostać nowe zmiany, dzięki którym wesela będą bezpieczne i komfortowe.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ważna wiadomość dla urodzonych przed 1970 rokiem. To już pewne
  2. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  3. Szumowski zapowiada wprowadzenie większych obostrzeń, wiadomo już gdzie. Dotyczy to 20 powiatów

Ślub w maseczkach i dużo mniejszym gronie może być na porządku dziennym. Wśród wytycznych opracowanych przez GIS i ministrów znajdą się prawdopodobnie nakaz noszenia maseczek nawet na weselach oraz zmniejszenie liczby uczestników imprez. Rzeczpospolita informuje, że Semeniuk spotkała się wraz z wiceministrem zdrowia i głównym inspektorem sanitarnym z przedstawicielami branży ślubnej, aby opracować nowe rozwiązania. Okazuje się, że niestety starsi goście najprawdopodobniej będą musieli zostać w domu. "- Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów" - zapowiedziała Olga Semeniuk.

Uwielbiany aktor z Uwielbiany aktor z "Rancza" od kilku miesięcy nie wychodzi z domu, nawet na zakupy. Ma dość, padły niezwykle smutne słowaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dziennikarze udali się na grób Piotra Woźniaka-Staraka, zastali niespodziewany widok. Jest pusty?
  2. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię
  3. Najczęściej popełniane błędy podczas pieczenia ciasta drożdżowego. Mogą wiele kosztować
  4. Przepyszna sałatka z ogórków na zimę. Swój smak zawdzięcza oryginalnej przyprawie
  5. Kelnerka spojrzała na rachunek i się popłakała. Klientka od razu chwyciła za telefon, mamy zdjęcia
  6. 20-letni Brazylijczyk już niedługo może zagrać w Legii Warszawa. Jego agent przekazuje ważny komunikat

Źródło: Polsat News


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł