Ślub.

Dzisiaj ponad 800 zakażeń. Od jutra wchodzą bardzo poważne, uciążliwe obostrzenia

Ślub od jutra będzie wyglądał nie do poznania. Pary młode są zdruzgotane. Wszystkie poważne zmiany zostały wprowadzone w trybie pilnym. Weselnicy będą musieli stosować się do szeregu wymogów, których nie było jeszcze kilka dni temu.

Ślub dla wielu par w tym czasie przestał być najszczęśliwszym dniem w życiu. Coraz więcej młodych osób decydujących się pobrać w te wakacje, życzy sobie jedynie, by było po wszystkim. Organizacja ślubu i wesela obecnie jest jeszcze trudniejsza niż zaledwie tydzień temu. Ze względu na porażająco wysoką liczbę zakażeń, władze zdecydowały się wprowadzić nowe obostrzenia dla wesel. Już od jutra przyjęcia mają wyglądać zupełnie inaczej. Młode pary i organizatorzy wesel są zdruzgotani, a z każdą chwilą przybywają kolejne pytania bez odpowiedzi.

Ogromne współczucie. Niech się pani trzyma pani MagdoOgromne współczucie. Niech się pani trzyma pani MagdoCzytaj dalej

Ślub na nowych zasadach - ma prawo się udać?

Od 8 sierpnia Polska zostaje podzielona na strefy: czerwoną, żółtą oraz zieloną. W dwóch pierwszych mają obowiązywać zupełnie nowe zasady. Ze względu na kolejne niechlubne rekordy zakażeń, rząd działał błyskawicznie. Niestety o ile dla naszego bezpieczeństwa szybkie decyzje są dobre, o tyle dla par młodych są prawdziwym koszmarem. Zaledwie w ciągu kilku dni wiele młodych musiało całkowicie zmienić planowany ślub. Przyszli małżonkowie martwią się nie tylko o organizację wesela, ale także o zdrowie swoich gości. Plan opracowany przez rząd ma w teorii pomóc w kwestiach zdrowotnych, jednak jenocześnie wesela pod względem realizacji stają się niesamowicie stresujące.

Dzisiaj grzeje:

  1. W piątek i sobotę w Polsce będzie obowiązywał zakaz. Przez kilka godzin dziennie nie można robić jednej rzeczy
  2. Nigdy nie łącz ogórka z 1 składnikiem. Skutki są gorsze, niż może nam się wydawać
  3. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz

Największe bolączki przyszłym małżonków

W najbardziej zagrożonych strefach już zamknięto wiele lokali takich jak siłownie i kina oraz odwołano wszelkie imprezy masowe. W przypadku ślubów, które często planowane są nawet 2-3 lata w przód, nagłe zmiany są bardzo trudne. Nowe restrykcje mają dotyczyć między innymi liczby gości, w strefie żółtej nie może być ich więcej niż 100, a w czerwonej jedynie 50. W najbardziej zagrożonych strefach weselnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa przez cały czas, z wyjątkiem momentu znalezienia się przy stole. Także w kościołach goście muszą mieć założone maseczki. Na weselu obowiązuje zasada dystansu społecznego, czyli odległości od siebie od 1,5 do 2 metrów.

Przyszli małżonkowie nie kryją swojego zdezorientowania. Przede wszystkim, ciężko sobie w praktyce wyobrazić, by tak wyglądało jakiekolwiek wesele. Zachowanie dystansu, dla wielu wydaje się zwyczajnie niemożliwe, zwłaszcza w momencie składania życzeń czy poruszania się po parkiecie. Nie wiadomo także, jak pod względem finansowym będą wyglądały wesela dla młodych. Nie każda restauracja chce zgodzić się na utratę często niemal połowy utargu przez nowe przepisy. Jeśli dom weselny posiada już wszystkie potrawy i sam zainwestował w organizację większego wesela, nie zawsze zdecyduje się nie policzyć brakujących talerzyków. Kolejnym problemem jest kwestia wyproszenia gości. Powiedzenie komuś, że nie może przyjść na przyjęcie zaledwie chwilę przed jego terminem nie należy do przyjemnych kwestii. Organizatorzy wesel także nie mają łatwego czasu, a straty finansowe mogą być ogromne.

Jak widać, sytuacja jest bardzo skomplikowana. Mimo pojawiających się pytań, pary młode zostały pozostawione właściwie same sobie. Nie wiadomo kiedy będą mogły liczyć na bardziej jasne oficjalne komunikaty i jak długo będą trwały ogłoszone zmiany.

W trybie pilnym podjęto decyzję o zamknięciu Biedronki nad morzem. Pojawiło się poważne zagrożenie, sieć wydała komunikatW trybie pilnym podjęto decyzję o zamknięciu Biedronki nad morzem. Pojawiło się poważne zagrożenie, sieć wydała komunikatCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"
  2. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  3. W trybie pilnym podjęto decyzję o zamknięciu Biedronki nad morzem. Pojawiło się poważne zagrożenie, sieć wydała komunikat
  4. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  5. Uwielbiany aktor z "Rancza" od kilku miesięcy nie wychodzi z domu, nawet na zakupy. Ma dość, padły niezwykle smutne słowa
  6. Justyna Żyła będzie zachwycona. Piotr w tarapatach, poszło o jego nową dziewczynę. Internauci nie kryją oburzenia

Źródło: kobieta.wp


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł