Ślub w czasie pandemiipexels /licencja: CC 0

Kontrowersyjny komunikat ws. zmian dot. wesel. Polacy są wściekli

Młode pary biorące ślub w tym roku boją się o pieniądze. Kolejne zmiany w zasadach organizacji wesel sprawiają, że już nikt nie kryje złości. Wprowadzane regulacje mogą mieć konsekwencje, o których nikt wcześniej nawet nie pomyślał.

Ślub i wesela w dobie pandemii budzą ogromne emocje. Nie da się ukryć, że zmiany wprowadzane na ostatnią chwilę są w tej materii niesamowicie kłopotliwe. Wesela należą do imprez, które młodzi planują nawet 2-3 lata wcześniej, a surowe regulacje powodują wielki stres. Na mapie Polski możemy zaobserwować coraz liczniejsze żółte i czerwone strefy, które oznaczają obszary objęte szczególną kontrolą. Jedna z zasad, które obowiązują na tych terenach, szczególnie nie przypadła weselnikom do gustu. Istnieje ogromna obawa, że przyjęcia mogą zakończyć się konsekwencjami finansowymi na nieznaną wcześniej skalę.

Zobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęZobaczył na ukrytej kamerze co w nocy robią pracownice Biedronki. Złożył im skandaliczną propozycjęCzytaj dalej

Ślub z szeregiem ograniczeń - czy wszystkie są konieczne?

Weselnicy muszą pogodzić się z tym, że przyjęcia zmieniają się nie do poznania. W czerwonych strefach, goście na ślubie i podczas imprezy weselnej, muszą mieć założone maseczki oraz stosować się do zasad dystansu społecznego, także dozwolona liczba gości została drastycznie zmniejszona. Decyzje te budzą wątpliwości ludzi, którzy uważają, że podczas mocno zakrapianego wesela, nie sposób stosować się do tak szczegółowych regulacji. Niestety, wciąż rosnąca liczba zarażeń nie pozostawia wątpliwości - takie ograniczenia są kluczowe w kwestiach bezpieczeństwa. O ile wiele osób jest w stanie je zaakceptować, to jeden z pomysłów rządy budzi wyjątkowo gorący sprzeciw. Ta regulacja może doprowadzić do ogromnych problemów finansowych zarówno par młodych jak i gości weselnych.

Dzisiaj grzeje:

  1. W Polsce liczba zarażonych rośnie. Doktor wyjaśnił, co się stanie, gdy osiągniemy 2 tysięce zachorowań dziennie
  2. A jeszcze nie dawno wszyscy go kupowali. Uwielbiany produkt wycofany z Lidla, wykryto niebezpieczne bakterie
  3. Twoją przyszłą emeryturę możesz sprawdzić już dzisiaj. Wystarczy zgłosić się do ZUS

Branża weselna wstrzymała oddech gdy okazało się, że ma powstać rejestr wesel. W teorii miałby on służyć sprawnemu znalezieniu potencjalnie zarażonych gości, gdyby okazało się, że którykolwiek z weselników otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pojawiła się jednak ogromna obawa, że w posiadanie wpisu wejście skarbówka. A jak wiemy, to nigdy nie jest dobra wiadomość.

Gdyby GIS otrzymał dane weselników, mógłby później przekazać je do Skarbówki. A od tego momentu droga od listy do kontroli skarbowych gości weselnych jest niedaleka. Goście obawiają się, że fiskus mógłby zechcieć sprawdzić ilość pieniędzy otrzymanych w kopertach przez parę młodą. Z takich kontroli mogłyby wyniknąć oskarżenia o pozyskiwanie przychodów z nieujawnionych źródeł, gdyby tylko wśród wyliczeń pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości. Pod lupą mogłyby znaleźć się także kwoty umieszczane przez gości w ramach prezentu ślubnego.

Podobne przypadku próby kontroli pieniędzy przepływających przez śluby i wesela już się zdarzały. Gotowy spis zawierający dane kontaktowe do wszystkich gości, mógłby stać się łakomym kąskiem dla organów kontrolujących finanse. Już w tym momencie wielu przyszłym małżonków straciło fortuny przez ograniczenie liczby gości, kolejne finansowe zawirowanie zdecydowanie nie są im potrzebne.

Przestają pobłażać. Możesz zapłacić 150 zł kary po zakupach w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie lub AldiPrzestają pobłażać. Możesz zapłacić 150 zł kary po zakupach w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie lub AldiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy
  2. Polska gwiazda zdradziła, ile zapłaciła za wczasy. Nie zostawiła na Chałupach suchej nitki
  3. Ile soli sypać do ogórków kiszonych? Rozwiewamy wątpliwości i zdradzamy, jaka jest najlepsza
  4. Ania podała prastary przepis na idealne Ogórki kiszone, cudowne triki. Ostrzega przed wielkim błędem
  5. Po sieci krąży hitowy, bajecznie prosty, wg najlepszych kucharzy pyszniejszy niż kotlety schabowe przepis. Schab po bałkańsku smakuje cudownie
  6. Z ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodzianki

Źródło: spidersweb

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł