soda oczyszczona.

Czy istnieje cenniejszy dla domu produkt niż soda oczyszczona? 10 nieziemskich zastosowań

Soda oczyszczona była stosowana przez nasze mamy i babcie niemal do wszystkiego w domu, a efekty widać było gołym okiem. Produkt ma ogromną ilość zastosowań i jest nadzwyczaj cenny. Część z nich dotyczy kuchni i gotowania, ale ma też inne zaskakujące zastosowania.

Soda oczyszczona jest niepozornym i nie przez wszystkich docenianym białym proszkiem. Możesz się mocno zdziwić, kiedy dowiesz się jak możesz ją wykorzystać. Podajemy 10 nieziemskich zastosowań.

99% ludzi nie rozpozna po żółtku i białku, które jajko jest najzdrowsze. Nr 1, 2 czy 3?99% ludzi nie rozpozna po żółtku i białku, które jajko jest najzdrowsze. Nr 1, 2 czy 3?Czytaj dalej

Soda oszczyszczona, dlaczego jest taka cenna?

Idealnie sprawdza się jako środek likwidujący swędzenie. Wystarczy zrobić z niej pasty po połączeniu z wodą i nałożyć na ugryzienie insentka. Łagodzi ból błyskawicznie.

Jest również fantastycznym sposobem na zmęczone stopy. Dodaj 3 łyżeczki do kąpieli, a od razu poczujesz jak kończynom wraca energia i niemal w oczach zauważysz znikającą opuchliznę.

Kolejnym rewelacyjnym zastosowaniem sody oczyszczonej jest likwidacja przykrego zapachu z butów. Wsypanie szczypty sprawi, że odór znika natychmiast.

Jest niezastąpiona w kuchni. Dodanie odrobiny sody sprawia, że gotowana fasola czy inne warzywa strączkowe stają się miękkie i rozpływają się w ustach.

Niweluje również brzydki zapach z lodówki. Ma bowiem właściwości wchłaniania przykrych zapachów.

Sprawdza się również wspaniale jako lek na zgagę. Wystarczy rozpuścić łyżeczkę w szklance wody i pozbędziemy się pieczenia drażniącego przełyk. Soda niweluje bowiem kwas, który się tam gromadzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

2. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Soda oczyszczona odświeża również oddech, Wystarczy wypłukać usta płynem zrobionym z rozpuszczonej w szklance wody łyzeczki tego białego proszku. Oczyszcza również zęby, dlatego jest stosowana przy produkcji past do zębów. Trzeba jednak uważać, jeśli masz nadwrażliwe dziąsła i nie nadużywać w takim wypadku tej metody.

Niweluje również zapach generowany przez zwierzęta. Posypanie miejsca, w którym przebywa zwierzak sprawi, że nie będziesz czuł jego zapachu.

Sodę można wykorzystać również jako odżywke do kwiatów. Dodaj szczyptę do wody i obserwuj jak wspaniale rosną.

Ma także właściwości zmiękczające mięso. Jeśli jest zbyt twarde posyp je sodą i zostaw na kilka godzin. Następnie spłukaj i delektuj się kruchutkim jedzeniem..

Najlepsze newsy:

  1. Przyjaciółka ujawnia treść ostatniej rozmowy z żoną Królikowskiego. Serce pęka
  2. Córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę 20 lat temu. Po 18 latach nastąpiła poprawa, stało się niezwykłe
  3. Nie wyrzucaj skórek po mandarynkach. Nawet nie wiesz jakie są cenne
  4. Przenigdy nie wyrzucaj identycznego czosnku. Ukrywa w sobie coś wielce cennego
  5. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie
  6. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór

Źródło: zycie.news

Następny artykuł