Sok z marchewki wspomógł jej zdrowiepixabay.com/AhaaRuchi

Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicie

Domowy sok z marchewki kojarzy się większości z dzieciństwem - specyficzny zapach i dźwięki jaki wydzielała sokowirówka od razu przenoszą do dawnych lat. Okazuje się, że ten smaczny specyfik może mieć niesamowite właściwości. Przekonała się o tym kobieta, której lekarze dawali jedynie 2 lata życia.

Ciężko ukryć, że sok z marchewki jest wyjątkowo zdrowym składnikiem diety. Tak jak wszystkie inne wyciskane soki z warzyw i owoców, zawiera w sobie esencje prozdrowotnych substancji zawartych w surowym produkcie. Wypicie soku jest także o wiele łatwiejsze i szybsze niż długie konsumowanie kilku sztuk jabłek czy marchewek, co przekonać powinno zabieganych ludzi do częstszego ich picia. Pewna kobieta przekonała się na własnej skórze o mocy tak spożywanych marchewek.

Używasz jej do pieczenia? Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo, specjaliści biją na alarmUżywasz jej do pieczenia? Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo, specjaliści biją na alarmCzytaj dalej

Sok z marchewki ma wiele cennych właściwości

Soki pozwalają przyswoić znacznie większe ilości minerałów i witamin, niz jedzenie produktów w ich stałej formie. Wszak z łatwością można wypić szklankę soku raz dziennie, aniżeli zjeść kilka marchewek. Surowe warzywa mają także to do siebie, że w znaczny sposób obciążają układ trawienny człowieka, czego przy soku zwyczajnie nie można uświadczyć. Dodatkowym plusem jest szeroka dostępność marchwi oraz jej niska cena, co skłania do jej częstego kupowania.

Dzisiaj grzeje:

 1. Nie żyją, Lasy Państwowe wydały komunikat ostrzegawczy. Podczas grzybobrania uważaj
 2. W sieci pojawiło się nagranie Roberta Makłowicza na promie. Co za widoki
 3. Gessler przeszła samą siebie. Niebywałe, co robi z ogórków kiszonych i do czego podaje

Według portalu surojadek.pl sok z marchewki ma bardzo zbliżoną strukturę i budowę do ludzkiej krwi. Ma działanie antyoksydacyjne, co wspomaga organizm w walce z wolnymi rodnikami. Obniża poziom cholesterolu i niweluje efekty stresu oksydacyjnego, który przyczynia się do degenerowania komórek w organizmie. Na taką oksydację szczególnie narażeni są ludzie w ciągłym stresie i tacy, których sposób odżywiania pozostawia wiele do życzenia. Największy wpływ soku zauważyła pewna kobieta, której lekarze nie dawali wiele czasu.

26-latka chorowała na raka jelita. W ciągu kilku następnych miesięcy wykryto przerzuty do płuc. Diagnoza sprawiła, że lekarze zaczęli namawiać ją do przebycia chemioterapii, bez której miała przeżyć maksymalnie około dwóch lat. Dziewczyna postanowiła nie iść za radą specjalistów i zdecydowała się na terapię sokiem z marchwi. Po 8 tygodniach kuracji lekarze stwierdzili, że nowotwór przestał się rozwijać i rozprzestrzeniać. Po 8 miesiącach kobieta była już w pełni wyleczona.

Pamiętajcie jednak, że wszelkie problemy zdrowotne należy konsultować z wyspecjalizowanym lekarzem. Powyższy artykuł nie jest poradą medyczną i jako taki nie powinien być traktowany.

Zrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę późniejZrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę późniejCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Godziny dla seniorów już pewne. Podjęto decyzję ws. godzin otwarcia w sklepach
  2. Zapadła decyzja w sprawie nauki zdalnej. Premier Morawiecki podczas konferencji rozwiał wszelkie wątpliwości
  3. Była żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej diety
  4. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
  5. Żebrał o pieniądze, a dziś jest wielką gwiazdą. Niebywała historia bezdomnego

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Źródło: surojadek.com

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł