Sok z marchewkipixabay.com/AhaaRuchi

Lekarze dawali jej 2 lata życia, sytuacja była dramatyczna. Kobieta zaczęła codziennie pić sok z marchwi, po 8 tygodniach usłyszała najlepsze wieści

Kobieta zdecydowała, że zacznie regularnie spożywać sok z marchewki. Codziennie wyciskała go z niemal 2,5 kg marchewek. Gdy po tym czasie udała się do lekarza, usłyszała najlepsze możliwe wieści.

Sok z marchewki znamy doskonale od dziecka, przecież jest on składnikiem uwielbianych przez nas napoi. Jednak naturalny sok posiada dużo więcej zalet, niż jedynie przyjemny smak. Pewna kobieta chorująca na ciężki nowotwór postanowiła zaryzykować i rozpocząć kurację sokową.

Lekarze nie dawali jej już nadziei, a tradycyjna medycyna zdawała się bezradna. Zaledwie 8 tygodni wystarczyło, aby lekarz ze zdumieniem stwierdził, że śmiertelny guz uległ zmniejszeniu. Dalej było jedynie lepiej.

Może wywoływać raka jelita, trzustki i prostaty, wystarczy kilka plasterków czy kawałek za dużo. Specjaliści wyznaczyli limit, nie można go przekroczyćMoże wywoływać raka jelita, trzustki i prostaty, wystarczy kilka plasterków czy kawałek za dużo. Specjaliści wyznaczyli limit, nie można go przekroczyćCzytaj dalej

Sok z marchewki oraz jego właściwości

Nie od dziś wiadomo, że warzywa i owoce to rewelacyjne źródła witamin oraz wartości odżywczych. Soki, które możemy z nich przygotować to szybki sposób na dawkę zdrowia i naturalnej energii. Pijąc świeżo wyciskane soki, dostarczamy naszemu organizmowi skondensowany pakiet niezbędnych właściwości, które wspomogą jego lepsze funkcjonowanie.

Nie wszyscy gustują w surowej wersji warzyw, a soki są rewelacyjnym rozwiązaniem na to, żeby przemycić je w codziennym jadłospisie. Forma soku jest dodatkowo lepiej przyswajalna przez jelita i nie obciąża układu trawiennego poprzez surową formę warzyw. Sok idealnie sprawdzi się jako dodatek do każdego posiłku, a warto dodać, że takie napoje wyróżniają się niesamowitym poczuciem sytości, który odczuwamy zaraz po spożyciu.

Sok z marchewki ma takie właściwości zdrowotne, które niemalże przypominają strukturę ludzkiej krwi. To jedna z ciekawostek, która bezapelacyjnie obrazuje nam wpływ, jaki ma na nasze zdrowie sok z marchewki. Dodatkowo jest to składnik, na którym bazuje większość soków warzywnych, ale i owocowych. Idealnie komponuje się z bananem czy jabłkiem. Można zatem mieszać smaki w taki sposób, aby sok był dla nas najsmaczniejszy, ale posiadał w sobie obowiązkowo marchew.

Dzisiaj grzeje:

  1. Makłowicz w końcu zdradził najlepszy przepis na tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami. Lepszego farszu nie można sobie wymarzyć
  2. Wiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcji
  3. Nagle zaczęli rozdawać przypadkowym ludziom grzyby warte 20 tysięcy złotych. Obostrzenia sprawiły, że włoscy restauratorzy są na skraju załamania

Picie soku z marchewki każdego dnia przyniosło nieoczekiwane skutki

W 2012 roku, u Ann Cameron, autorki książek dla dzieci, zdiagnozowano raka jelita. W momencie osiągnięcia przez niego 3 stopnia autorka została operowana. Lekarze zalecali chemioterapię, ale Ann nie chciała o tym słyszeć. W 2005 roku nie zadziałała ona w przypadku jej męża.

Pół roku po diagnozie, rak zaatakował płuca i osiągnął ostatni z możliwych stopni, 4. Lekarze przyznali, że nie dają Ann więcej niż 4 lata życia. Bez chemioterapii nie uda jej się długo funkcjonować. Wtedy na drodze Ann stanęła historia Ralpha Core, który wygrał z rakiem jelita, pijąc sok z marchewki w dużych ilościach. Postanowiła spróbować.

Wyciskanie 2,5 kilograma marchwi dziennie przyniosło rezultaty po 8 tygodniach regularnego picia soku. Lekarze stwierdzili, że nowotwór przestał się rozprzestrzeniać, a guzy zaczęły się kurczyć. 4 miesiące po rozpoczęciu sokowej kuracji, tkanki Ann zaczęły wracać do normy. Po 8 miesiącach zdarzył się prawdziwy cud, a mianowicie potwierdzono, że Ann nie ma raka. Historia ta wstrząsnęła światem lekarzy oraz zwolenników zdrowego stylu życia. Dała również nadzieję na to, że jesteśmy w stanie wpływać na nasz stan zdrowia w bardzo prosty i domowy sposób.

Oczywiście nie należy jej jednak traktować jako porady medycznej. Wszelkie wątpliwości natury zdrowotnej należy konsultować ze specjalistami.

Wskazówki do przygotowania domowego soku z marchewki

Warto nadmienić, że sok z marchwi obniża ryzyko wystąpienia zawału serca, poprawia wzrok oraz wygląd skóry. Co więcej, chroni wątrobę oraz dostarcza nam beta-karoten czy witaminę A.

Warto pamiętać, aby kupować marchew u sprawdzonego źródła. Nie należy również kupować wcześniej umytej marchwi. Ta, która lekko pokryta jest gruntem, sprawdzi się najlepiej.

Starajmy się również nie obierać marchwi ze skóry, ponieważ zawiera ona ważne składniki odżywcze. Należy jedynie zadbać o jej dokładne umycie.

Wolnoobrotowa wyciskarka sprawdzi się najlepiej, ponieważ dokładnie wyciśnie nasz pełnowartościowy sok i dokładnie oddzieli go od miąższu.

Jednym z kroków, wedle których warto postępować, jest picie soków na świeżo, zaraz po ich wyciśnięciu. Z czasem wszystko to, co najbardziej wartościowe, ulatnia się. Pijmy go zatem zaraz po przygotowaniu, a będziemy mieć pewność, że wszystko, co najlepsze, trafi prosto do naszych żołądków.

Nagle zaczęli rozdawać przypadkowym ludziom grzyby warte 20 tysięcy złotych. Obostrzenia sprawiły, że włoscy restauratorzy są na skraju załamaniaNagle zaczęli rozdawać przypadkowym ludziom grzyby warte 20 tysięcy złotych. Obostrzenia sprawiły, że włoscy restauratorzy są na skraju załamaniaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiada
  2. Przeżyła śmierć kliniczną i mówi, że widziała Boga. Opowiada o szczegółach zza światów
  3. Przeżyła śmierć kliniczną i mówi, że widziała Boga. Opowiada o szczegółach zza światów
  4. Ugryzła kawałek ogórka i natychmiast go wypluła. Popełniła najgorszy błąd dodając 3 składniki, które całkowicie zmieniają smak ogórkow
  5. Banalnie proste i pyszne rogaliki z ciasta francuskiego, wystarczą zaledwie 4 składniki. Idealne na podwieczorek i do popołudniowej kawy
  6. Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać
  7. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

Źródło: smakosze.pl; surojadek.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł