Sok z marchwi i jego właściwościPixabay / AhaaRuchi

Ewa przez 2 tygodnie piła sok znany z dzieciństwa i każdego dnia zauważała nową zaletę. Teraz opowiada całemu światu o kuracji

Niepozorny sok z marchwi może wywołać nie lada zaskoczenie. Ewa postanowiła przez dwa tygodnie raczyć się tym napitkiem. Nie podejrzewała, że niepozorny napój wpłynie w takim stopniu na jej organizm. Jakie rezultaty przyniosło picie soku z marchwi?

Sok z marchwi dla wielu osób jest jednym ze smaków dzieciństwa. Wyśmienity napój pamięta praktycznie każdy. Współcześnie nadal cieszy się on sporą popularnością. Jednak dorośli sięgają po niego głównie z powodu jego właściwości.

Królowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesieńKrólowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesieńCzytaj dalej

Sok z marchwi zmienił jej życie

Ewa nie bez powodu zdecydowała się na sok z marchwi. Wcześniej przeanalizowała wiele źródeł w poszukiwaniu idealnego urozmaicenia codziennej diety. Zdawała sobie sprawę, że sok z marchwi jest zdrowym dodatkiem, jednak efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania.

Nie da się ukryć, że sok z marchwi jest wyjątkowo smacznym napitkiem. Jednak nie od dziś wiadomo, że sam smak nie jest najważniejszy i warto skupić się na doborze produktów pod względem zawartości składników odżywczych. Każdy kto ceni sobie zdrowie powinien wiedzieć jak na organizm działa sok z marchwi.

Sok z marchwi jest dobrym źródłem beta-karotenu oraz witaminy A. Zawarte w nim antyoksydanty spowalniają procesy starzenia. Ponadto sok z marchwi zawiera przeciwutleniacze mogące uchronić nas przed chorobą nowotworową. Jednak korzyści z picia soku z marchwi jest o wiele więcej.

Każdy czasami potrzebuje zadbania o swoje zdrowie. Ewa właśnie znalazła się w tym momencie w życiu. Jej wyborem był przepyszny sok z marchwi. Zawsze bardzo go lubiła, w związku z tym stwierdziła, że wzbogacanie o niego codziennej diety nie będzie trudnym wyzwaniem. Ewa nie spodziewała się, że sok z marchwi tak wpłynie na jej zdrowie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Gołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sos
  2. Nowe obostrzenia dla Polaków przekraczających granicę. Wpisali nas na czerwoną listę, nie ma odwrotu
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach

Sok z marchwi i jego wpływ na organizm

Pierwszą zmianą, którą zauważyła Ewa, była napiętka, gładka i opalona skóra. Stało się tak za sprawą wcześniej wspomnianego beta-karotenu. Sok z marchwi przyczynia się do dłuższego utrzymywania się opalenizny. Jakie jeszcze efekty dostrzegła Ewa?

Ewa zawsze chciała mieć piękne włosy. Sok z marchwi pozwolił jej to osiągnąć. Niedobór witaminy A może przyczyniać się do osłabienia cebulek. Na szczęście sok z marchwi jest w nią bogaty. W związku z tym wart pić go w trosce o zdrowe włosy.

Wcześniej Ewa często pozwalała sobie na niezdrowe i nieregularne posiłki. Nie da się ukryć, ze coś takiego mocno wpływa na organizm. Okazuje się, że pomocny może być sok z marchwi. Zły styl życia wzmaga stres, z kolei nasz wyjątkowy napój skutecznie go obniża. Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Mamadu, codzienne picie pół litra soku z marchwi przez trzy miesiące obniża skutki stresu oksydacyjnego.

Ewa od lat próbowała pozbyć się nadmiernych kilogramów. Sok z marchwi okazał się niezawodny również w tym przypadku. Mało kto spodziewałby się, że napój przyśpiesza produkcję żółci, a co za tym idzie szybszy staje się również nasz metabolizm.

Nie da się ukryć, że sok z marchwi jest jedną z tych rzeczy, którą warto dodać do swojego codziennego menu. Należy jednak pamiętać o umiarze. Nadmierne picie soku z marchwi może zmienić zabarwienie skóry na pomarańczowe. Nie można również zapominać o tym, że w przypadku problemów zdrowotnych nic nie zastąpi wizyty u specjalisty z zakresu nauk medycznych.

Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słówNiemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze
  2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Groźne bakterie w popularnym produkcie, ogromne niebezpieczeństwo dla starszych osób
  3. Z przyprawy, którą masz w kuchni zrobisz pyszny syrop, który pomoże na ból gardła i kaszel. Jedzona 2 razy dziennie również zdziała cuda
  4. Wyciśnij sok z buraka i wypij. Szybko zauważysz tyle plusów, ile gwiazd na niebie w pogodną noc
  5. Oniemiejesz z zachwytu na sam widok schabowych z jej przepisu. Oszołomi cię, co robi z kapustą
  6. Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesienia
  7. Kamery TVN przypadkowo uchwyciły skandaliczną sytuację na proteście. Policja nie wiedziała, co robić

Źródła: Mamadu / Wprost Zdrowie

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł