Sok z pokrzywy pomoże uzyskać odpowiednie zdrowiepixabay.com/leopoldboettcher

Pij go przez 7 dni, a zauważysz 7 niesamowitych efektów. Sok z pokrzywy nie ma sobie równych, działaniem zachwycają się wszyscy

Sok z pokrzywy nie jest najbardziej popularnym specyfikiem, jednak jego działanie jest ogromne. Po 7 dniach picia go zauważysz 7 niebywałych zmian w ciele. Ludzie zaczynają szaleć na jego punkcie.

Sok z pokrzywy jest obecnie mocno niedocenionym produktem. Dawniej pokrzywa była bardzo popularną rośliną, którą często wykorzystywano w medycynie naturalnej, a także jako produkt spożywczy. Sałatki, zupy czy herbaty z pokrzywy były bardzo często przyrządzane przez biedniejszą warstwę społeczeństwa. Sok z tej rośliny zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które wspomogą organizm człowieka w wielu problemach.

Potrzebujesz tylko 3 składników i 5 minut, by zrobić powalające ciasto bez pieczenia. Koleżanki będą błagać o przepisPotrzebujesz tylko 3 składników i 5 minut, by zrobić powalające ciasto bez pieczenia. Koleżanki będą błagać o przepisCzytaj dalej

Sok z pokrzywy jest wskazany na liczne dolegliwości

W pokrzywie znajdziemy mnóstwo witamin i minerałów. Najwięcej jest w niej witaminy A, C i K, a także kilka witamin z grupy B oraz wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu i sodu. Liczne antyoksydanty, aminokwasy i tłuszcze działają wzmacniająco i regenerująco na wiele tkanek w organizmie. Po 7 dniach regularnego picia zauważysz 7 niebywałych efektów.

Dzisiaj grzeje:

 1. Ela natrafiła na przedziwnego grzyba i zamarła. Nie wolno go dotykać, jest cenny niewiarygodnie
 2. Ujawnił ostatniego SMSa Anny Przybylskiej. Łzy same cisną się do oczu. "Ilekroć widzę na mapie Gdynię, to wtedy zawsze myślę o Ani"
 3. Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicie

Działanie soku:

 1. Sok z pokrzywy łagodzi objawy kataru siennego. Alergicy doskonale wiedzą, jak szczególnie latem i wiosną uciążliwe jest oddychanie na świeżym powietrzu. Zaczerwienione oczy i zatkany nos nie są najprzyjemniejsze. Regularne picie soku zmniejszy tą dolegliwość.
 2. Sok reguluje poziom glukozy we krwi, co dla diabetyków jest szczególnie istotne. Roślina zawiera podobne związki co insulina, przez co obniża poziom cukru.
 3. Wzmacnia i ochrania wątrobę przed toksynami i metalami ciężkimi.
 4. Stany zapalne skóry potrafią napsuć krwi szczególnie przed ważnym przyjęciem. Picie soku zmniejsza obrzęki i zaczerwienienie.
 5. Wysokie ciśnienie krwi jest szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i otyłych. Szklanka soku dziennie zmniejsza je do optymalnego poziomu.
 6. Pokrzywa jest moczopędna, co pozwala pozbyć się uciążliwego zapalenia pęcherza.
 7. Gorączka wywołana zakażeniem czy przeziębieniem może być zbijana piciem soku. W takim wypadku należy przyjmować kilka szklanek dziennie.
Jak Sekielski tak szybko schudł? Ujawnił oszałamiającą recepturę na zupę z buraka, ma prozdrowotne właściwościJak Sekielski tak szybko schudł? Ujawnił oszałamiającą recepturę na zupę z buraka, ma prozdrowotne właściwościCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

 1. Prezydent Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Wiadomo, ile zapłaci każdy Polak
 2. Tysiące wiernych w żałobie. Nie żyje znany biskup, miał koronawirusa
 3. Potrzebujesz tylko 3 składników i 5 minut, by zrobić powalające ciasto bez pieczenia. Koleżanki będą błagać o przepis
 4. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
 5. Kupowałeś ostatnio w Biedronce? Inspekcja sanitarna ostrzegła wszystkich, możesz mieć poważny problem
 6. Odkryli skarb sprzed milionów lat. Znalezisko zbiło z tropu naukowców badających teorię ewolucji

Źródło:

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł