Sok z żurawinyWikipedia / silar / licencja CC 4.0

2 łyżki na 30 minut przed posiłkiem sprawią, że zniknie bolesna, intymna przypadłość. Jeden sok nie ma sobie równych

Sok z żurawiny zazwyczaj stosowany jest podczas infekcji dróg moczowych. Jednak badania pokazują, że regularne spożywanie może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. W szczególności bolesną przypadłość dotykającą kobiety.

Sok z żurawiny nie należy do bardzo popularnych napoi. Jednak posiada właściwości, które każdy z nas powinien przetestować. Już niewielka dawka soku w ciągu dnia potrafi zdziałać cuda.

Aksamitne, czekoladowe ciasto na spodzie z herbatników, nic prostszego i pyszniejszego nie istnieje. Absolutny ideałAksamitne, czekoladowe ciasto na spodzie z herbatników, nic prostszego i pyszniejszego nie istnieje. Absolutny ideałCzytaj dalej

Sok z żurawiny - właściwości

Sok z żurawiny znany był już przed wiekami, gdzie miał swoje zastosowanie w medycynie ludowej. Używany był przede wszystkim jako remedium na dolegliwości związane z pęcherzem oraz układem moczowym.

Obecnie rzadko kiedy korzystamy z mądrości ludowym. Jednak sok z żurawiny koniecznie powinien pojawić się w naszych kuchniach. Jego smak nie tylko podkreśla smak wielu potraw i deserów, ale także możemy nieco pomóc naszemu zdrowiu.

W soku z żurawiny znajdziemy bogactwo minerów niezbędnych dla zdrowia, taki jak: żelazo, potas, jod, wapń, magnez oraz fosfor, a także cenne antyoksydanty.

W składzie żurawiny nie brakuje także witamin, przede wszystkim C oraz A, a także tych z grupy B. Przy okazji sok z żurawiny jest niebywale niskokaloryczny i możemy go pić niemal bez umiaru, pod warunkiem, że nie dodano do niego dużej ilości cukru.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym
  2. Duże ograniczenia na polskiej granicy. Na dniach będą kolejne zakazy
  3. Jasiek Kuron ma najlepszy patent na kultowego Coleslawa. Robi go z dwóch rodzajów kapusty

Na co pomaga sok z żurawiny?

Najbardziej popularnym zastosowaniem sok z żurawiny jest spożywanie go podczas zapalenia pęcherza. W bardzo szybkim czasie, sok potrafi zmniejszyć nieprzyjemne uczucie podrażnienia oraz częstą potrzebę oddawania moczu.

Okazuje się jednak, że to nie jest jedyna choroba, na którą żurawina może pomóc. Mniej znane właściwości soku mają wpływ na układ naczyniowo-sercowy w organizmie człowieka. Napój ten zapewnia świetną ochronę i profilaktykę wobec naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego, co skutecznie obniża ryzyko zachorowania na choroby serca. Zawarte w roślinie związki stymulują ciało do wzmożonej produkcji płytek krwi, przez co działa także krwiotwórczo.

Wielkim zaskoczeniem dla wielu może być zastosowanie soku z żurawiny jako dosłownie rozpuszczalnika kamieni nerkowych. Nie tylko potrafi niszczyć już powstałe kamienie, ale także zapobiegać powstawaniu nowych. Wszystko dzięki kwasom w nim zawartych, które przekonają do moczu i dzięki temu mogą rozprawić się z nieprzyjemną dolegliwością.

Sok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkościSok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkościCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Mateusz Morawiecki nagle przekazał wiadomość dla wszystkich Polaków. Konieczna jest pełna mobilizacja
  2. Zostały tylko 22 dni. Dla zapominalskich kary do 5 tysięcy złotych
  3. Działa jak antybiotyk, a wszystkie składniki do jego zrobienia masz pod ręką. Piorunujące działanie syropu z czosnku
  4. W końcu wszyscy go poznali. Wypłyną przepis na uwielbianą panierkę do kurczaków z KFC
  5. Cała rodzina poprosi o dokładkę. Obłędne placki ziemniaczane a’la pizza nie mają sobie równych
  6. Jak uniknąć zachorowania na COVID-19? Specjaliści podają najlepsze metody ochrony
  7. SpaceX ma się czego bać. Konkurencja też pracuje nad przełomową technologią

Źródło: oliwka24

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł