Sprzedawali sól drogową jako sól spożywcząPixabay.com

Afera solna. Wszyscy długo jedliśmy sól drogową z wszystkimi rakotwórczymi zagrożeniami

Sól drogowa z odpadów była przez kilkanaście lat sprzedawana jako sól spożywcza. TVN ujawniał aferę na całą Polskę, a CBŚ podjęło działania. Produkt, który jedliśmy wszyscy niestety jest silnie toksyczny i wywołuje wszystkie najgorsze zagrożenia rakotwórcze.

Sól drogowa była sprzedawana jako sól spożywcza przez wiele lat. Wszyscy ją jedliśmy, szczególnie w produktach mięsnych, piekarniczych i cukierniczych. Nieuczciwi biznesmeni nastawieni na szybki, wielomilionowy zysk nie liczyli się ze zdrowiem Polaków i narazili nas wszystkich na konsumpcje silnie rakotwórczego produktu.

Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktykaLidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktykaCzytaj dalej

Sól drogowa w jedzeniu zamiast soli spożywczej. TVN nagłośnił, CBŚ podjęło działania

CBŚ dla dobra śledztwa nie ujawniła listy zakładów stosujących toksyczną sól. Z ustaleń służb wiadomo, iż 3 firmy kupowały sól drogową. Następnie była ona przesypywania do opakowań i sprzedawana jako najczystsza sól spożywcza. Kupowały ją zakłady rozsiane po kilku polskich województwach. Z ustaleń śledczych wynika, że proceder trwał wiele lat, a wszystkie firmy handlujące solą drogową kupowały jej co miesiąc około tony.

Cała sprawę ujawnili dziennikarze z programu telewizji TVN "Uwaga"! Ich śledztwo trwało 6 miesięcy i udało im się ustalić jak sól drogowa była skupowana przez firmy zajmujące się przetwarzaniem żywności, którą jedliśmy wszyscy. Autorzy materiał dotarli do informacji, z których wynika, że jednak z firm uwikłanych w skandal są zakłady w Chemiczkach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz ZPS Łojewski w Kiełczynku. Reporterom udało się dowiedzieć, że roczny dochód nieuczciwych sprzedawców soli wynosił kilka milionów złotych.

Toksyczną sól drogową kupowali producenci przypraw, zakłady mięsne i piekarskie oraz mleczarnie. CBŚ dotarło do 40 firm uwikłanych w proceder. Sanepid zaczął działać dopiero gdy mleko się rozlało i całą prawdę ujawnili dziennikarze TVN. Odkryli ponad 100 nieuczciwych zakładów.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: właśnie wykryto nową wielką manipulacje klientami w Biedronce

2. Afera mięsna. W nocy odświeżali stare mięso w tajemnicy i szykowali do sprzedaży

Sól drogowa służy do posypywania dróg zimą. Jest niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Zawiera bowiem żelazocyjanek, oraz siarczany magnezu, sodu i wapnia oraz azotan potasu. GIS nie ma wątpliwości, że to toksyczna mieszanka dla ludzkiego organizmu. Niestety jest też rakotwórcza.

Głównymi objawami zjedzenia takiej soli są zatrucia pokarmowe, wymioty, bóle brzucha oraz nudności. Nie mieści siew głowie do czego mogą się posunąć nieuczciwi producenci żywności, żeby zarobić. Żerują na zdrowiu nas wszystkich.

Najlepsze newsy:

  1. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  2. Nastolatka wyskoczyła przez szpitalne okno. W rękach trzymała swoje dziecko
  3. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  4. Przypadkiem wykryto mafię parówkową. Wszyscy jedliśmy kiełbasę z mięsa do utylizacji
  5. Straszne, kebaby i kiełbasy w Polsce powstają z MOM. Znajdziemy w nim niejadalne, niestrawne i trujące rzeczy?
  6. Dziewczyna obsługiwała bogatych gości w restauracji. Gdy wyszli, popatrzyła na rachunek i ją zamurowało

Źródło: ekologia.pl

Następny artykuł