Sos znika ze sklepowych półekpexels.com/Chan Walrus

Z półek znika sos uwielbianej przez Polaków firmy. Wszystko przez kontrowersyjną nazwę

Sos, który dla wielu Polaków był jednym z najlepszych, znika z półek w wielu sklepach. Za taki stan rzeczy odpowiada kontrowersyjna nazwa, która wywołuje bardzo duże emocje.

Sos, który większość z nas używała do tej pory wraz z kiełbaską z grilla nagle znika z półek, ponieważ producent musi go wycofać. Swoją decyzję tłumaczą kontrowersyjną nazwą, która nie pasuje do dzisiejszych standardów. Mamy też jednak dobre wieści, które mimo wszystko zadowolą największych kulinarnych krytyków.

Do jej drzwi zapukała 2,5-letnia córka sąsiadki. Zastygła, słysząc treść szeptu dzieckaDo jej drzwi zapukała 2,5-letnia córka sąsiadki. Zastygła, słysząc treść szeptu dzieckaCzytaj dalej

Sos znika z półek w wielu sklepach - tysiące Polaków będzie niepocieszonych

Niemiecki najlepiej sprzedający się tygodnik "Bild am Sonntag" wspomniał, że nazwa "Zigeunersauce”, czyli innymi słowy „sos cygański" istnieje w Niemczech już od około 100 lat. Dotyczy on ostrego sosu na bazie pomidorów wraz z drobno siekaną cebulką, papryką, octem oraz przyprawami. Taka nazwa do niedawna nikogo jeszcze nie dziwiła, lecz firma Knorr postanowiła zmienić swój produkt. Poznaliśmy powody takiej decyzji, co o nich sądzicie?

Dzisiaj grzeje:

  1. Wielka ewakuacja w kraju. Prezydent jutro o 9:00 ma ogłosić plan akcji
  2. Media ostrzegają. Jest w każdej Biedronce i Lidlu, niestety większość Polaków zjada je 2 razy dziennie
  3. Ostatnia szansa na dodatkowe 1400 zł. Zostało mało czasu, spiesz się

"Sos Cygański" według Centralnej Rady Niemieckich Sinti i Romów nie jest częścią romskiej kuchni, a więc jest określeniem pejoratywnym. Z tego powodu firma Unilever, która jest właścicielem Knorra, zmienia nazwę sosu. Sos będzie w niezmienionym składzie, jednak pod zupełnie inną nazwą. W niemieckich marketach na terenie całego kraju niebawem nazywać się będzie "sos paprykowy po węgiersku".

Taki ruch został pochwalony przez przewodniczącego CRNSiR

- Dobrze, że Knorr reaguje na skargi ludzi - mówi Romani Rose, który dodaje, że o wiele większym problemem są chociażby skandujący na meczach kibice, którzy aby znieważyć przeciwników krzyczą "Cygan" albo "Żyd".

Wielu decyzja koncernu Unilever cieszy, ponieważ prowadzi ona do zmniejszenia się szykanowania społecznego oraz znosi granice pomiędzy danymi grupami ludzi. A co wy o niej sądzicie?

Sos Cygański Knorr

Sos Cygański marki Knorr/opinie.senior

Są we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówSą we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne
  2. Ministerstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonych
  3. Biedronka ma komunikat dla wszystkich. Jutro się zacznie, klienci będą przecierać oczy
  4. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
  5. Ekspresowe racuchy z jabłkami. Niebiański smak dzieciństwa, przepis jak za dawnych lat
  6. Fani pogrążyli się w żałobie. Legenda przegrała z COVID-19, kochały go miliony ludzi

Źródło: biznes.wprost


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pysny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł