Studenci przeszli prawdziwy koszmarpxhere.com/ CC0 Public Domain

Przeżyli najgorszą noc życia, wszystko z 1 powodu. Nie wiedzieli, że pewne produkty wywołują najgorsze koszmary senne

Studenci nie mieli pojęcia, że ta noc będzie ich najgorszą. Wszystko z jednego, błahego powodu. Pewne produkty wywołują okropne koszmary senne, których nikt nie chciałby śnić.

Studenci mieli najgorszą noc w całym swoim życiu. Większość ludzi, kiedy nie mogą ze spokojem zasnąć, sięga po tradycyjne rozwiązania. Od dawna mawiano, że jednym z najlepszych naturalnych lekarstw na bezsenność jest kubek ciepłego mleka. Według mam taki specyfik miał wysłać do łóżka w ciągu kilku chwil. Na studentach sprawdzono, czy faktycznie tak jest. Nie przeczuwali, że spotka ich jedno z najgorszych doświadczeń.

Dramatyczne sceny w Biedronce. Natychmiast wezwano służby, kasjerka została przewieziona do szpitalaDramatyczne sceny w Biedronce. Natychmiast wezwano służby, kasjerka została przewieziona do szpitalaCzytaj dalej

Studenci zostali przebadani - wyniki są zaskakujące

Każdy kto choć raz zjadł bezpośrednio przed snem obfity i tłusty posiłek wie, że sen jest o wiele gorszy. Choć odpływa się wtedy bardzo szybko, to regeneracja i jakość odpoczynku pozostawiają wiele do życzenia. Podobnie jest, kiedy kładzie się do łóżka głodnym. Ciężej nam zasnąć i istnieje większa szansa, że burczenie brzucha zbudzi nas w samym środku nocy.

Na kanadyjskim uniwersytecie przebadano blisko 400 studentów, którzy zgłosili się do badania na temat snu. Eksperyment polegał na sprawdzeniu jaki wpływ ma dieta na jakość snu. Wyniki opublikowane w naukowym czasopiśmie "Frontiers in Psychology" zaskoczyły nie tylko naukowców. Większość osób nie przeczuwała, że istnieje aż tak duża korelacja pomiędzy dietą a snem człowieka.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niedopuszczalne i karygodne, złamał wszystkie zasady grzybiarzy. Totalny brak szacunku, mandaty już się sypią
  2. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
  3. Mówiono, że jest gruba i skąpa, a została królową kuchni na długo przed Gessler. Zwykła kucharka stworzyła kulinarną biblię Polski

Osoby, które przed snem jadły pikantne potrawy zgłaszały duże trudności z zasypianiem. Sen był płytszy, a o poranku czuli się mniej wyspani. Ostre sosy i potrawy wpływają bowiem na temperaturę naszego ciała zwiększając ją, a ta działa na fazy snu. Zakłócając je i burząc prowadzi do złego wypoczynku.

Największym zaskoczeniem były jednak czekoladowe ciasteczka i kakao. 31% badanych zgłaszało dziwne sny po spożyciu słodkości. Kofeina i teobromina zawarta w czekoladzie wpływa na układ krwionośny pobudzając pracę serca. Duża ilość cukru może zmieniać funkcjonowanie fal mózgowych i sprawiać, że człowiek zamiast słodko spać, będzie śnił największe koszmary. Lepiej więc zjeść przed snem coś lekkiego, co nas nie zapcha i nie będzie zawierało w sobie zbyt wiele węglowodanów.

Odważnie - mało powiedziane, 49-letnia gwiazda Odważnie - mało powiedziane, 49-letnia gwiazda "Klanu" pokazała zdjęcie bez ubrań. Przy okazji wyszło, że aktorka jest fanką kulinariów, gotuje 365 dni w rokuCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 500 plus nie tylko na dziecko? Przełomowy wyrok rozszerzy grono beneficjentów?
  2. Nowa strategia walki z koronawirusem. Znamy szczegóły
  3. Dodajesz imbir do herbaty? Gratulacje, właśnie nieziemsko poprawiasz działanie jednego narządu
  4. Tłuczone, w mundurkach, z piekarnika, a może frytki? Zdziwisz się, które ziemniaki są najzdrowsze
  5. 1 prosty trick sprawi, że kotlety schabowe nigdy nie wyjdą twarde. Wiele osób zupełnie nie zwraca uwagi na tak drobny szczegół
  6. Porażająca wiadomość z zagranicy. Potwierdzili najgorsze wiadomości, to Polak

Źródło: zywienie.abczdrowie.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł