SupermarketPixabay / Alexas_Fotos

Poniżono ciężarną w sklepie spożyczym. Powód budzi ogromne kontrowersje

Supermarket, do którego zdarzało nam się chodzić o różnej porze w ciągu dnia, dziś nakłada na nas pewne ograniczenia. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tego rozwiązania. Przez wprowadzone obostrzenia doszło do poniżenia ciężarnej kobiety, co wzbudziło ogromny sprzeciw.

Supermarket to miejsce, które wzbudza dzisiaj wiele kontrowersji. Przede wszystkim z uwagi na godziny dla seniorów, co niestety nie wzbudza entuzjazmu w większości społeczeństwa. Bezapelacyjnie to działanie na rzecz dobra ogółu, ale jest kilka sytuacji, które przyprawiają społeczeństwo o oburzenie.

Ważny komunikat dla wszystkich, dziś jest ostatnia szansa na skorzystanie. Dotyczy nie tylko seniorówWażny komunikat dla wszystkich, dziś jest ostatnia szansa na skorzystanie. Dotyczy nie tylko seniorówCzytaj dalej

Supermarket, a obostrzenia

Wiemy doskonale, że aktualna sytuacja pandemiczna w naszym kraju to nieustanne ograniczenia oraz nowe obostrzenia. Wielu z nas nie jest z tego zadowolonych, ale chodzi tutaj o dobro wspólne i przeciwdziałanie szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa. Wśród obostrzeń mamy już nakaz zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Od teraz to obostrzenie poparte jest odpowiednim przepisem, do którego niestosowanie się może prowadzić do sporych mandatów. Wiąże się to również z zakazem spożywania jedzenia czy picia.


Innym obostrzeniem mogą być ograniczenia co do osób przebywających w jednym miejscu. Zakaz zgromadzeń powyżej 5 to jedno, ale wykluczono również część siedzeń w pojazdach komunikacji miejskiej czy ograniczono ilość osób, która może w danych momencie przebywać w sklepach, na poczcie, w aptece czy innych przestrzeniach zamkniętych.

Obostrzeniem, które jednak od kilku miesięcy wzbudza największe i skrajne emocje, są godziny dla seniorów, które wprowadził rząd już wiosną. Dotyczy ono osób powyżej 60 roku życia, dla których wszystkie sklepy i miejsca wymiany innych dóbr funkcjonują między godziną 10, a 12. Oczywiście seniorzy mogą robić zakupy przez cały dzień, ale te godziny gwarantują im bezpieczeństwo i wyłączność.

Dla wielu osób jednak jest to obostrzenie, które zupełnie nie ma sensu. W wielu przypadkach są to godziny, w których sklepu świecą pustkami. Niektóre nawet zmieniły godziny otwarcia i zapraszają do siebie dopiero od 12, ponieważ nie ma u nich starszych klientów, a funkcjonowanie sklepu jak wiemy, należy opłacać bez żadnej ulgi.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym
  2. Rząd podjął decyzję. Już wkrótce ważne zmiany wejdą w życie. Jest decyzja. Dotknie tysiące Polaków, głównie często podróżujących
  3. Gessler pouczyła Polaków jak robić mizerię, placki ziemniaczane i buraczki. Zastosujesz się?

Godziny dla seniora jako duże ryzyko

Babcia pewnej kobiety spotkała się ze sporymi nieprzyjemnościami w trakcie zakupów w jednym z supermarketów. Zrzucono jej, że jej czas na zakupy minął między 10, a 12 i powinna ze sklepu wyjść. To były bardzo przykre słowa zarówno dla babci jak i jej wnuczki. Takich sytuacji jest jednak coraz więcej.


Rodzice dziewczynki chorej na cukrzycę opisali ich przygodę w sieci. Dziewczynka wracała z mamą prosto ze szpitala. Nagle spadł jej cukier i należało szybko zareagować. Mama chorej postanowiła wstąpić do piekarni i kupić córce bułkę. Obsługa odmówiła sprzedaży ze względu na to, że było kilka minut po 10. Ostatecznie rodzina doczekała się przeprosin, ale sytuacja mogła być naprawdę niebezpieczna i bez dwóch zdań można było uznać ją za wyjątkową.

Pani Natalia opowiada swoją historię. Jest w drugim trymestrze ciąży i jak sama mówi, już na pierwszy rzut oka można to stwierdzić. W trakcie ciąży często robi jej się słabo i musi coś zjeść, żeby nudności ustąpiły. Zaraz po pojawieniu się pierwszych, niepokojących objawów, postanowiła wstąpić do sklepu po batona, ale niestety. Została z niego wyproszona.

Sklep był pusty, a zegarek wskazywał, że za chwilę zacznie się godzina 12, a więc koniec godzin dla seniorów. Poza Panią Natalią w sklepie nie było nikogo, ale i tak musiała wyjść. Jak podkreśla, ze sprzedawczynią nie było szansy na dyskusję. Została wyproszona bez żadnej taryfy ulgowej. Pani Natalia wstąpiła do sklepu obok i tam sprzedawczyni od razu dostrzegła, że coś jest nie tak.


Przy okazji tego przykładu, posłużono się bardzo ciekawą metaforą. Dwa sklepy obok siebie. Jedna ulica. W jednym pracujący człowiek z sercem, empatią i zrozumieniem, a w drugim robot. Sztywnie trzymający się zasad bez miejsca na ustępstwa i wyjątki, których może wymagać sytuacja.

Prawo prawem, ale droga pani, człowiekiem trzeba być


Pan Artur jest właścicielem sklepu prywatnego w Warszawie. To spożywczy sklep w typie osiedlowego, w którym każdy kupi coś dla siebie bez względu na godziny. Jak mówi Pan Artur w rozmowie, gdyby miał czekać między godziną 10, a 12 na samych seniorów, już dawno musiałby zamknąć sklep. Ma tych klientów wyjątkowo mało i jak sam mówi, jeśli nie ma seniorów w sklepie, obsługuje tych, którzy seniorami jeszcze nie są.


Pan Artur doskonale zdaje sobie sprawę z funkcjonującego prawa oraz kar względem niestosowania się do ograniczeń. Podkreśla jednak, że podchodzi do tego z głową. Jeśli w sklepie jest jakiś senior, prosi młodych o poczekanie przed sklepem i wejście za moment. Dzięki temu nie zagraża nikomu, a obsłuży każdego. Pan Artur wie, jakie jest prawo, ale uważa, że trzeba być też człowiekiem i wiele rzeczy analizować i rozumieć.

Potrzebujesz tylko 3 składniki i kilka złotych, by stworzyć błyskawiczne ciasto, które olśni domowników. Idealne dla łasuchówPotrzebujesz tylko 3 składniki i kilka złotych, by stworzyć błyskawiczne ciasto, które olśni domowników. Idealne dla łasuchówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatyczna
  2. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
  3. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
  4. Najgorszy błąd podczas gotowania ziemniaków. Jego skutki są prawdziwym koszmarem
  5. Przepis na tanie, łatwe i szybkie placki ziemniaczane z kapustą kiszoną. Idealne na śniadanie, obiad i kolację
  6. Rak trzustki bywa bardzo trudny do wykrycia. Jakie objawy powinny wzbudzić nasz niepokój?
  7. Olbrzymi wyciek baz danych, ponad 13 miliardów rekordów użytkowników. Polacy też zagrożeni

Źródło:kobieta.wp.pl

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł