Świat według Kiepskich nie będzie taki samScena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale tkn24pl

Gnatowski przewidział wszystko lata temu, zwierzył się koledze z planu. Aktor od lat zmagał się z chorobą, był na specjalnej diecie

Nie da się ukryć, że "Świat według Kiepskich" na stałe wpisał się w naszą kulturę. Serial przedstawiał w krzywym zwierciadle przywary Polaków. Niestety Dariusz Gnatowski odszedł z tego świata. Mało kto spodziewałby się, że powiedział Andrzejowi Grabowskiemu coś takiego.

"Świat według Kiepskich" nie będzie już nigdy taki sam. Dariusz Gnatowski wcielający się w rolę Arnolda Boczka na zawsze pozostanie w pamięci widzów kultowego serialu. Aktor od lat borykał się z choroba, która wymagała specjalnej diety.

Nagłe komunikaty lada moment we wszystkich większych sklepach spożywczych. Padły znaczące datyNagłe komunikaty lada moment we wszystkich większych sklepach spożywczych. Padły znaczące datyCzytaj dalej

Gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich" i jego dieta

"Świat według Kiepskich" od lat bawił widzów zasiadających przed szklanymi ekranami. Często przygody mieszkańców wrocławskiej kamienicy oglądane były przez wielbicieli w trakcie kolacji. Serial z pewnością nie odniósłby takiego sukcesu gdyby nie świetne kreacje aktorskie.

Bez wątpienia "Świat według Kiepskich" cechował się fantastyczną grą. Dariusz Gnatowski wykreował postać, obok której nie sposób przejść obojętnie. Serialowy Arnold Boczek słynął z zamiłowania do kuchni polskiej. Jednak sam Dariusz Gnatowski podchodził do kulinariów w szczególny sposób. Wszystko przez chorobę, która go dotknęła.

Okazuje się, że gwiazdor związany z serialem "Świat według Kiepskich" cierpiał na cukrzycę typu 2. Tego typu przypadłość wiąże się z koniecznością zmiany nawyków żywieniowych. Dariusz Gnatowski wypowiedział się na temat choroby.

- Cukrzyca nie boli i nie daje szczególnych objawów. Natomiast jej powikłania są dramatyczne. To są takie rzeczy jak pogorszenie wzroku, zespół stopy cukrzycowej, potem amputacje, choroby nerek. Już nie mówiąc o tym, że dwa najczęstsze powody zgonów w naszym kraju czyli udary mózgu i zawały serca mogą być powodowane nieleczoną czy źle prowadzoną cukrzycą - powiedział gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich" w rozmowie z portalem Twoje Zdrowie. Dariusz Gnatowski musiał zmienić swoje nawyki żywieniowe. Słodycze poszły w odstawkę, a w jego życiu zagościła aktywność fizyczna.

- Jeśli ktoś całe życie objadał się słodyczami, to może być mu trudno z tego zrezygnować. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i tu się zaczyna problem. Jeśli ktoś całe życie siedział w fotelu i teraz musi zacząć się ruszać, to jest to spora zmiana. To jednak nie są proste rzeczy - przyznał aktor znany z serialu "Świat według Kiepskich" w rozmowie z portalem Twoje Zdrowie. Co Dariusz Gnatowski wyznał Andrzejowi Grabowskiemu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Polacy masowo popełniają kilka błędów w przygotowaniu ciasta na pierogi. Szkoda, bo tak łatwo ich uniknąć
  2. Nie będzie Bożego Narodzenia? Rząd wygadał się na temat przemieszczania się podczas świąt
  3. Rozpływające się w ustach ciasto za grosze dla leniwych. Zrobisz je w zaledwie 10 minut, bez pieczenia

Andrzej Grabowski powiedział co usłyszał od kolegi z serialu "Świat według Kiepskich"

Nie da się ukryć, że Andrzej Grabowski spędził z Dariuszem Gnatowskim wiele czasu na planie serialu "Świat według Kiepskich". Między aktorami z pewnością zdążyła wywiązać się więź. Odtwórca roli Ferdka Kiepskiego wspominał swojego kolegę w takich słowach.

- Nigdy nie doszło między nami do kłótni. Darek był bardzo spokojnym i ugodowym człowiekiem. Zresztą to pewnie nie jest tylko moje zdanie. Znałem go wiele lat i nie spotkałem nikogo, kto coś złego mógłby o nim powiedzieć, komu Darek sprawiłby przykrość. To był bardzo dobry człowiek - powiedział Andrzej Grabowski w rozmowie z Faktem, przytaczanej przez portal Onet. Gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich" wyznał również co powiedział mu kiedyś Dariusz Gnatowski. Okazało się, że wszystko przewidział.

- Doskonale pamiętam pewną sytuację przed 21 lat. Po pierwszych zdjęciach do "Kiepskich" szliśmy z Darkiem przez Wrocław i on wtedy powiedział: "Zobaczysz, za kilka miesięcy nie będziemy mogli tędy przejść, bo ludzie będą nas zaczepiać". A ja mu na to odparłem: "Co ty opowiadasz! Przecież to nie potrwa długo". Ale szybko się okazało, że Darek oczywiście miał rację. Po paru miesiącach Polskę opanowała "kiepskomania". Myślę, że zawsze będę o tym pamiętał, bo to były jego prorocze słowa - wyznał Andrzej Grabowski. Trzeba przyznać, że Dariusz Gnatowski swoimi spekulacjami trafił w sedno.

Dariusz Gnatowski z pewnością był człowiekiem o wielkim sercu. Gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich" angażował się w pomoc chorym na cukrzycę. Brał również udział w spotkaniach prezentujących zdrowe podejście do kuchni. W trakcie jednego z nich Dariusz Gnatowski udzielił wywiadu. Został on zamieszczony na YouTube na kanale tkn24pl. Stamtąd pochodzi zdjęcie użyte powyżej.

Makłowicz zdradził swój trik na chrupiące i puszyste placki ziemniaczane. Poezja smaku, lepszych nie jedliścieMakłowicz zdradził swój trik na chrupiące i puszyste placki ziemniaczane. Poezja smaku, lepszych nie jedliścieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  2. Tragedia: rolnik zabity przez maszynę. Michał umierał na rękach kuzyna
  3. Zwykłe ziemniaki zrobiła według przepisu z 1937 roku. Zapiekanka po nelsońsku jest tania, przepyszna i prosta w przygotowaniu
  4. Mąż Anny Dymnej walczy o życie. Aktorka również ma problemy zdrowotne, przez które trudno jej gotować i robić ukochane przysmaki
  5. Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nuta
  6. Wczesne objawy raka żołądka. Absolutnie nie wolno ich lekceważyć
  7. Naukowcy chcą dokonać czegoś niezwykłego. Legendarny Titanic wkrótce otworzy się na zwiedzanie

Źródła: Onet / Twoje Zdrowie

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł