syrop z cebulipixabay.com/couleur

Dodaj do syropu z cebuli 1 składnik. Wzmocnisz jego działanie i pozbędziesz się uciążliwej dolegliwości

Syrop z cebuli jest najskuteczniejszym domowym lekarstwem na przeziębienie. Gdy dodamy do niego czosnek, to wzmocnimy jego działanie. Podajemy przepis na jeszcze lepszą wersję kultowego syropu.

Syrop z cebuli jest specyfikiem, który wielu z nas pamięta jeszcze z czasów dzieciństwa. Nasze babcie ufały naturalnym lekarstwom i korzystały z wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Dlaczego warto pić syrop z cebuli? Przede wszystkim łagodzi on uciążliwe objawy przeziębienia. Cebula ma właściwości bakteriobójcze, przeciwwirusowe i przeciwzapalne.

Błagali ludzi o pomoc, ledwo wiązali koniec z końcem. Teraz zwyczajnie dziękują, klienci uratowali kultową restaurację niezwykłą akcjąBłagali ludzi o pomoc, ledwo wiązali koniec z końcem. Teraz zwyczajnie dziękują, klienci uratowali kultową restaurację niezwykłą akcjąCzytaj dalej

Dodatkowo, cebula zawiera wzmacniające nasz organizm glikozydy oraz wiele enzymów, które poprawiają nasze trawienie oraz cennych dla zdrowia minerały takie jak: potas, magnez, fosfor, fluor i wapń.

Syrop z cebuli uważany jest za silny naturalny antybiotyk - niszczy bakterie, zapobiega infekcjom i przyśpiesza gojenie ran. W nieco zmodyfikowanej wersji warto dodać do niego czosnek, wtedy jego działanie jest jeszcze silniejsze. Podajemy przepis na domowy specyfik, który poradzi sobie z uciążliwym przeziębieniem.

Dzisiaj grzeje:

  1. 3 tricki i porada Gessler sprawią, że sałatka jarzynowa będzie jeszcze lepsza w smaku. Nie przestaniesz jej jeść
  2. Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróży
  3. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców

Syrop z czosnku i cebuli - podajemy przepis

Dlaczego warto do syropu z cebuli dodać czosnek? Ma on podobne działanie do cebuli, dlatego wzmocni on działanie syropu. Czosnek pomaga zwalczyć infekcje, hamuje rozwój bakterii i wspomaga trawienie.

Jak wykonać syrop z czosnku i cebuli? Dobra informacja jest taka, że potrzebne składniki mamy pod ręką.

Składniki:

3-4 cebule

cukier lub miód

4 ząbki czosnku

Sposób przygotowania:

Cebulę obierz, pokrój w plasterki i ułóż w słoiku, przesypując kolejne warstwy miodem lub cukrem.

Zakręć słoik i odstaw go, aż cebula puści sok. Po godzinie lub dwóch powstały syrop przelej przez gazę do szklanego naczynia. Na koniec dodaj kilka posiekanych lub zgniecionych ząbków czosnku.

Tak przygotowany syrop możesz przechowywać do 2 tygodni w chłodnym miejscu. Białą cebulę możesz zastąpić czerwoną. Jej łagodniejszy smak jest chętniej tolerowany przez dzieci. Cukier warto zastąpić miodem, który ma więcej wartości odżywczych m.in. ma działanie bakteriobójcze.

Syrop z cebuli i czosnku szczególnie sprawdzi się przy infekcjach z biegunką, bo działa przeciwbiegunkowo. Pamiętaj, aby w takich wypadkach zawsze sięgać po chłodny syrop.

Smakuje jak rozpływający się w ustach batonik, a wygląda jeszcze lepiej. Ciasto Kinder Bueno zrobisz błyskawicznie, bez pieczenia a efekt pochwali cała rodzinaSmakuje jak rozpływający się w ustach batonik, a wygląda jeszcze lepiej. Ciasto Kinder Bueno zrobisz błyskawicznie, bez pieczenia a efekt pochwali cała rodzinaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Szpital odmówił przyjęcia 12-letniej dziewczynki. Powód decyzji woła o pomstę do nieba
  2. Poruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu Niepodległości
  3. Stała spokojnie w kuchni, gdy nagle powietrze przeciął wielki huk. Spojrzała na słoik z ogórkami i zamarła
  4. Przepis na zniewalająco puszysty sernik z wiaderka. Nigdy nie opada, zawsze się udaje
  5. Gessler zobaczyła rosół i się załamała. Ze złością chlusnęła w kucharza wodą ze szklanki
  6. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
  7. Kolejny apel do ministra rolnictwa. Tym razem pojawiła się prośba o 6-letnie odroczenie zakazu

źródło: polki.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł