Szczypiorek okazał się być inną roślinąPixabay / _Alicja_

Niebywałe, pomyliła szczypiorek z niebezpieczną rośliną. Pilnie trafiła do klinki ostrych zatruć

Nic nie zapowiadało, że kobieta trafi tego dnia w ciężkim stanie do kliniki zatruć. Wszystko przez roślinę, którą przypadkowo wzięła za szczypiorek. Warto wystrzegać się takiej pomyłki, ponieważ może być ona opłakana w skutkach. Do czego doszło?

Nic tak nie komponuje się z jajecznicą jak smakowity szczypiorek. Niekiedy jednak dochodzi do fatalnej w skutkach pomyłki. Przykładem może być dramatyczna historia kobiety, która do swojego śniadania dodała zupełnie inną roślinę.

Krzysztof Jackowski ostrzegł wszystkich. Wskazał na niebezpieczne toksyny w jedzeniu kupowanym przez PolakówKrzysztof Jackowski ostrzegł wszystkich. Wskazał na niebezpieczne toksyny w jedzeniu kupowanym przez PolakówCzytaj dalej

Roślina, którą kobieta wzięła za szczypiorek doprowadziła do silnego zatrucia

Dla wielu osób smakowite śniadanie to gwarancja udanego dnia. Nie inaczej było w przypadku kobiety, która zdecydowała się na poranną jajecznicę. Postanowiła dodać do niej roślinę, którą początkowo wzięła za szczypiorek. Pod żadnym pozorem nie powinna ona trafić na talerz.

Wcześniej kobieta otrzymała od swojego chłopaka kwiaty. Niektóre z jego elementów do złudzenia przypominały jej szczypiorek. W związku z tym pomyślała, że nic się nie stanie, jeżeli wykorzysta je podczas przyrządzania jajecznicy. Wówczas nie zdawała sobie sprawy z tego jak ogromny błąd popełnia. Jakie kwiaty doprowadziły do zatrucia?

Dzisiaj grzeje:

  1. Ze łzami w oczach wystawił astronomiczny paragon klientowi. Głos załamał się pracownikowi restauracji widząc sumę na rachunku
  2. Znamy pierwsze dane o frekwencji. Do godziny 12 na wybory poszło rekordowo dużo Polaków

Czym okazał się "szczypiorek"?

Kwiaty, które kobieta otrzymała od swojego chłopaka były przepięknymi narcyzami. Łodygi pozbawione kwiatów wzięła niefortunnie za szczypiorek, który dodała do jajecznicy. Poskutkowało to serią silnych wymiotów i mocnym zatruciem organizmu. Znajdujące się w nich alkaloidy intensywnie podrażniły jej żołądek i w końcu wylądowała w klinice ostrych zatruć. Na szczęście cała niebezpieczna sytuacja zakończyła się szczęśliwie dla nieroztropnej kobiety i po serii wymiotów została wypisana z kliniki. Warto wziąć sobie do serca tą historię i unikać jedzenia kwiatów, które przypominają rośliny wykorzystywane w kuchni.

Najlepsze newsy:

  1. "Wiadomości" TVP przekazały nieprawdziwą informacje? "Dość okłamywania ludzi", Warszawa pilnie interweniuje
  2. Zaginęła podczas rodzinnych wakacji w Portugalii. Jest przełom w śledztwie. Dramatyczne dowody wyszły na jaw
  3. Wow, co za stylizacja. Magda Gessler zachwyciła w lokalu wyborczym, uwagę zwraca 1 szczegół
  4. Babcia miała niezawodny sposób na wilgotne i kruche ciasto drożdżowe z owocami. Korzystają z niego kolejne pokolenia, zawsze się udaje
  5. Starła rzodkiewkę i ogórka, a potem dodała ostateczny składnik. Wyszła nieziemsko pyszna surówka, wygrywa prostotą
  6. Porażające wiadomości obiegły media. Erling Haaland wyrzucony z klubu, decyzja była oczywista (WIDEO)

Źródła: expressilustrowany.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł