Szkodniki sieją ogromne spustoszenie w sadach na Lubelszczyźnie.pixabay/papierowka/BadziolTV

Niestety, już żerują. Okropny szkodnik właśnie niszczy całe plantacje, sadownicy są załamani

Szkodniki niszczące uprawy i wszelkie drzewa owocowe w ogromnym stopniu wpływają na uprawy rolników. Niestety w tym roku pewne owady znacznie zwiększyły swoją populację w porównaniu do ubiegłych lat, nad czym załamują ręce plantatorzy z pewnej części Polski. Informujemy, gdzie sadownicy walczą z ogromnymi szkodami.

Szkodniki bywają prawdziwym utrapieniem, o czym wspominaliśmy już wiele razy. Wszelkie mszyce w ogrodzie dość łatwo zwalczyć, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z niewielkim ogrodem. Dość problematyczne staje się natomiast wytępienie uciążliwych owadów z sadów i plantacji, o czym niestety przekonują się właśnie rolnicy z województwa lubelskiego. Sadownicy z tego regionu przyznają, że straty są ogromne, a walka ze szkodnikami na plantacjach porzeczki, śliwy, gruszy, maliny i innych owoców jest bardzo trudna.

Nie wyrzucaj łupin po bobie. Są niewiarygodnie cenneNie wyrzucaj łupin po bobie. Są niewiarygodnie cenneCzytaj dalej

Szkodniki w polskich sadach sieje spustoszenie. Niestety nie znaleziono jeszcze skutecznego środka, by się go pozbyć

Szkodniki masywnie atakują właśnie ogromne plantacje, przez na owocach pojawiają się charakterystyczne małe czerwone kropki, świadczące o tym, że nie będą się już one nadawać do sprzedaży na rynek konsumpcyjny. Sadownicy prowadzący ogromne gospodarstwa przyznają, że walczą z nimi już od dwóch sezonów, ale na ich występowanie w znacznej mierze wpływa brak ochrony i obecność coraz popularniejszych sadów ekologicznych. Skutki są widoczne bardzo szybko, bo całe hektary drzew owocowych usychają.

Dzisiaj grzeje:

    1. Wyśmienity dodatek do schabowego, który właśnie teraz smakuje najlepiej. Zasmażana młoda kapusta z niezastąpionym składnikiem
    2. Wprowadzane są zmiany w tablicach rejestracyjnych. Jeden element, bez którego już nie pojedziesz

Tarcznik jest dość nowym szkodnikiem na Lubelszczyźnie, a rolnicy mają związane ręce, bo nie istnieje obecne skuteczny środek pozwalający poradzić sobie z całą plaga owadów. – "To niestety szkodnik, który w ostatnim okresie bardzo się nasilił – mówi Paweł Suchowolak, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Opolu Lubelskim: – Niestety, ale głównie jest to spowodowane sadami ekologicznymi, brakiem ochrony, a co w tym wszystkim najgorsze, że na ten moment nie mamy żadnego środka zarejestrowanego na tego szkodnika. Wiem, że są prowadzone badania przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, i to na terenie gminy Łaziska. Bardzo liczę na to, że już w niedalekiej przyszłości preparaty na zwalczanie tego szkodnika będą zarejestrowane" – wyjaśnia.

Najlepsze newsy:

  1. Agata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewał
  2. Trąba powietrzna na Pomorzu. Są ranni, służby w akcji
  3. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
  4. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
  5. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  6. Kamera nagrała bardzo dziwne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Gdy wskazał na Anię, wszystkich zatkało (WIDEO)

Źródło: radio.lublin.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł