Szkoła powinna dać darmowe posiłki?facebook.com

Wszyscy uczniowie w USA przez cały rok będą dostawać bezpłatne posiłki. Czy w Polsce też tak powinno być?

Szkoła właśnie się zaczęła i wielu rodziców trapi jeden temat. Czy ich pociechy powinny dostawać darmowe posiłki na stołówkach szkolnych? W USA wszyscy uczniowie przez cały rok będą mogli korzystać z bezpłatnych posiłków - czy w Polsce należy zrobić to samo?

Szkoła dla wszystkich dzieci jest ważną częścią życia. To w niej młody człowiek zdobywa wiedzę potrzebną w dorosłym życiu, uczy się mnóstwa nowych umiejętności i spędza ogromną część dnia. Między innymi z tych powodów w USA postanowiono wprowadzić całkowicie darmowe posiłki dla wszystkich dzieci. Kiedy polscy rodzice dowiadują się o pomyśle amerykańskiego rządu, od razu zaczynają zastanawiać się o podobnej możliwości w Polsce. Czy według ciebie wyżywienie uczniów w szkołach powinno być bezpłatne?

Odważnie - mało powiedziane, 49-letnia gwiazda Odważnie - mało powiedziane, 49-letnia gwiazda "Klanu" pokazała zdjęcie bez ubrań. Przy okazji wyszło, że aktorka jest fanką kulinariów, gotuje 365 dni w rokuCzytaj dalej

Szkoła w USA oferuje darmowe posiłki dla wszystkich dzieci - polscy rodzice są w szoku

Wiele młodych ludzi, którzy codziennie uczęszczają do polskich szkół, spożywa jedzenie przyrządzane w szkolnych stołówkach. Niestety, taka możliwość nie jest darmowa. Rodzice swoich pociech muszą płacić szkołom często spore pieniądze, aby ich dzieci nie musiały jeść zimnych kanapek na obiad. W USA rozwiązano ten problem w ciekawy sposób. Zadecydowano, że wszystkie chodzące do szkół dzieci będą mogły zjeść darmowy posiłek.

Dzisiaj grzeje:

  1. Dodajesz imbir do herbaty? Gratulacje, właśnie nieziemsko poprawiasz działanie jednego narządu
  2. Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy
  3. Rozłożyła obierki z ogórka w łazience. Wszyscy byli zdziwieni, gdy zobaczyli efekt

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych przedłużył program, dzięki któremu wszystkie dzieci, niezależnie czy uczęszczają do szkoły, czy uczą się zdalnie, mają szansę zjeść coś ciepłego.

- Jest on przeznaczony dla wszystkich dzieci, niezależnie od możliwości ekonomicznych - tłumaczy sekretarz rolnictwa USA, Sonny Perdue.

W Polsce wielu rodziców nie stać na opłacenie szkolnych obiadów dla swoich dzieci. Szacuje się, że około 15% dzieci do 14 roku życia cierpi na niedożywienie. Darmowe jedzenie w szkołach pozwoliłoby im zjeść chociaż jeden pełnowartościowy posiłek w ciągu dnia. A jakie jest twoje zdanie? Daj znać w komentarzu, czy polski rząd również powinien opracować podobne rozwiązanie co USA.

Tłuczone, w mundurkach, z piekarnika, a może frytki? Zdziwisz się, które ziemniaki są najzdrowszeTłuczone, w mundurkach, z piekarnika, a może frytki? Zdziwisz się, które ziemniaki są najzdrowszeCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dobra wiadomość dla seniorów. Nie każdy emeryt musi płacić składkę zdrowotną, wszystko zależy od dwóch czynników
  2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Nowe zasady dotyczące kwarantanny wchodzą w życie
  3. Wielki powrót, miliony Polaków czekało z zapartych tchem, już dziś we wszystkich domach
  4. Wszystkie słoiki z ogórkami małosolnymi do wyrzucenia, powodem pleśń. Uważaj na 2 fatalne błędy
  5. Pracownica Biedronki zobaczyła, co klientka ma w koszyku i od razu zareagowała. Wybuchła awantura, doszło do przedziwnych scen
  6. Pasażerowie pilnie poszukiwani. Kierowca zakażony, jeździł dużo tras

Źródło: pfpd.org, monitorlocalnews.com

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł