Tadeusz Muller ma specyficzna dietę.Instagram / @tadeuszmuller

Syn Magdy Gessler potwierdził, jest nutritarianinem. Swoim wyznaniem zaskoczył wielu fanów

Tadeusz Müller zdradził w rozmowie z portalem Kuchnia WP, że jest nutritarianinem. Jego wyznanie zaskoczyło wielu fanów, którzy nie byli przygotowani na takie informacje. Sam określa, że nie mógł lepiej wybrać.

Tadeusz Müller jest znanym kucharzem i restauratorem. Gospodarz popularnego programu "Z gruntu zdrowo" oraz syn gwiazdy "Kuchennych Rewolucji" Magdy Gessler opowiedział o swojej bardzo charakterystycznej diecie w wywiadzie dla redakcji portalu Kuchnia WP. Fani kucharza są w wielkim szoku, ponieważ nikt nie był gotowy na takie wyznanie. Wychowany na tradycyjnej polskiej kuchni, zmienił swoje przyzwyczajenia żywieniowe o 180 stopni.

Weszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomocWeszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomocCzytaj dalej

Tadeusz Muller jest nutritarianinem - na czym polega ta dieta?

Müller zwraca przede wszystkim uwagę, że jego styl życia pozwolił mu wydobyć z najprostszych dań głębie, jakiej wcześniej nigdy nie widział.

- Nawet nie podejrzewałem jaką euforię smaków można odnaleźć w najprostszych daniach. Papryka prosto z grządki, uduszone w plasterkach i podane z ziemniakami. Niby nic nadzwyczajnego, a to naprawdę jest jedzenie bogów - uważa Müller.

Dzisiaj grzeje:

Nutritarianizm, wedle definicji, jest bardziej sposobem odżywiania aniżeli dietą. Sam Tadeusz zauważa, że dieta ogranicza, a nutritarnianizm to styl życia nastawiony na zdrowe odżywianie w sposób pełnowartościowy. Dokładniej polega na jedzeniu produktów, które przy niskiej kaloryczności, zapewniają wiele substancji odżywczych. A więc należy wyeliminować żywność wysoko przetworzoną, pełną wzmacniaczy i wypełniaczy, a przerzucić się na ekologiczne warzywa, orzechy, owoce czy ryby. Wbrew pozorom, nutritarianizm nie wyklucza spożywania mięsa, choć w znacznej mierze ogranicza jego ilość.

Fani nie kryją zaskoczenia i są ciekawi, czy Tadeusz mocno ogranicza się od kulinarnych przyjemności. Czy jego sposób odżywiania polega jedynie na kurczowym trzymaniu się wyznaczonych zasad? Zdecydowanie nie, co zaznacza sam kucharz: - Nie jestem ortodoksyjny i godzę się z tym, że nie jestem ideałem. Jeśli raz na jakiś czas mam ochotę na kawę z mlekiem, to po prostu ją piję - tłumaczy Müller

Najlepsze newsy:

Źródło: kuchnia.wp

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł