Tadeusz Rydzyk ma dla wiernych wskazaniaprint screen/ Radio Maryja

Biskupi wskazali jak błogosławić pokarm w domu. Tadeusz Rydzyk zakazał pić kawy podczas mszy domowej

Tadeusz Rydzyk jest popularną katolicką osobistością w Polsce. Każdy o nim słyszał, teraz wypowiedział się na temat produktów spożywczych. Jak błogosławić pokarm w domu i dlaczego nie powinniśmy pić kawy?

Tadeusz Rydzyk należy do grupy duchownych, którzy wypowiadają się na temat błogosławienia jedzenia w domu oraz dlaczego nie powinniśmy pić kawy. Znany jest, z jego kontrowersyjnych wypowiedzi. Ostatnio powiedział jak zachowywać się podczas domowej modlitwy.

Podczas robienia zakupów usłyszała krzyki pod Biedronką. Zamarła widząc co się dzieje, nie mieści się w głowiePodczas robienia zakupów usłyszała krzyki pod Biedronką. Zamarła widząc co się dzieje, nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk powiedział jak powinno wyglądać domowe święcenie pokarmów

Ograniczenia w udziale w Mszy Świętej powodują, że wierni szukają innych sposobów na połączenie z Bogiem i kultywowanie swojej religii. Biskupi wydali niedawno oświadczenie, w którym rozwiewają rozterki jak przeprowadzić święcenie pokarmów w domu. Co zaskakujące, nie zaleca się tradycyjnego święcenia pokarmów. Zamiast tego, przygotowali inny klasyczny obrzęd, który wykazany jest w Księdze "Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, numery 1347-1350”.

Głowa rodziny zapala świecę na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Później ktoś odczytuje z Pisma Świętego - Zawsze się radujcie. Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. (1 Tes 5, 16-18)

Msze Święte są transmitowane dla wiernych, aby ci nawet z domów mogli w nich uczestniczyć. Stąd Tadeusz Rydzyk zaczął instruować ludzi jak się podczas nich zachowywać w zaciszu domowym. - Kościół przychodzi do nas i mamy podczas transmisji zachowywać się tak, jak w kościele, czyli np. nie pić kawy, nie rozmawiać - mówi ksiądz.

Dzisiaj grzeje: 1. Pracownik dużej sieci sklepów spożywczych: "Tragedia gotowa, uważajcie na siebie"

2. Niesamowite zjawisko już najbliższej nocy, trzeba patrzeć w niebo. Księżyc będzie inny niż zawsze

Przypomina również, że obecna sytuacja jest wspaniałym momentem, aby ponownie zagłębić się w nauki kościoła, przeanalizować je i wyciągnąć wnioski. Uważa, że ludzie którzy odrzucili Boga mają czas aby na nowo się z nim pojednać i wrócić w szeregi wiernych.

Najlepsze newsy:

  1. Jest oficjalne stanowisko Andrzeja Dudy ws. matur 2020. Rodzice i uczniowie będą wściekli
  2. Sytuacja w Polsce diametralnie zmieni się po majówce? Niepokojące słowa minister: ”wojsko na ulicach, pozamykane portale”
  3. Niemal wszyscy Polacy popełniają 3 wielkie błędy podczas gotowania żurku. Zapominają o bardzo ważnych rzeczach
  4. Rośnie niemal wszędzie. Wytwarza sok zbijający gorączkę, niweluje bóle gardła i mięśni
  5. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle
  6. Ksiądz chce kupić kombinezony ochronne dla medyków. Niestety jest jeden problem

Źródło: pikio.pl,beszamel.se.pl

Następny artykuł