Tadeusz Rydzyk prowadzi Radio Maryja, które skrytykował MakłowiczKadr z kanału " Robert Makłowicz" na Youtube

Wszyscy właśnie mówią o słowach Makłowicza nt. aborcji. Ujawnił prawdę o Rydzyku, pojawił się na proteście, żyje nie tylko kulinariami

Tadeusz Rydzyk może mieć spore problemy. Uwielbiany przez wielu Robert Makłowicz nie skrywa swojej niechęci. Krytyk kulinarny ujawnił prawdę o Rydzyku.

Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej znanych duchownych w Polsce. Ma równie wielu zwolenników, co przeciwników. Do tej drugiej kategorii można prawdopodobnie zaliczyć Roberta Makłowicza, który w niedawnej rozmowie z Onetem wypowiedział się na temat obecnej sytuacji.

Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądało inaczej niż zawsze. Rząd nie pozostawia wątpliwościNiestety, Boże Narodzenie będzie wyglądało inaczej niż zawsze. Rząd nie pozostawia wątpliwościCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk i radio Maryja skrytykowane

Robert Makłowicz jest przede wszystkim znany jako genialny kucharz i popularyzator gotowania. Dał się poznać jako człowiek o spokojnym usposobieniu i wysokiej kulturze osobistej. Z najprostszych składników potrafi wyczarować prawdziwe cuda, co często można było obserwować w jego programach.

Choć dzisiaj przeniósł się do internetu, gdzie prowadzi kanał na Youtubie, przez wiele lat prowadził "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza" emitowane na TVP. Następnie był gospodarzem " Makłowicz w podróży" emitowanym w TVP2. Łącznie w telewizji spędził około 20 lat.

Podróżując po świecie skupiał się głównie na kulinarnym aspekcie danej miejscowości, co pokazywał gotując miejscowe dania. Zazwyczaj częstował także okolicznych mieszkańców, którzy z uśmiechem na ustach próbowali jego dania. Poza gotowaniem dużą część programów poświęcał na historię - Makłowicz bowiem uwielbia dzielić się ciekawostkami z przeszłości.

Dzisiaj grzeje:

  1. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający
  2. TVN ostrzega wszystkich, zacznie się już dziś o 23:00. Będzie niebezpiecznie, lepiej nie wyjeżdżać z domów
  3. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Obecnie w Polsce panuje na tyle napięta sytuacja, że znane osobistości także głośno wypowiadają się w mediach. Robert Makłowicz postanowił opowiedzieć Onetowi kilka słów na temat swoich przemyśleń. Okazuje się, że sam także uczestniczy w protestach.

- Byłem na kilku protestach, a powodowała mną nie tylko ciekawość, rzecz jasna. Cóż zatem? Otóż wiem świetnie, że pazerność, obłuda i cynizm to nie są przywary, na które monopol ma tylko jedna część klasy politycznej. Jednak jeszcze nigdy po 1989 roku te negatywne cechy nie były niejako busolą, sztandarem, kierunkiem i sposobem uprawiania polityki - tłumaczy Onetowi Makłowicz.

- A teraz jest to niejako kompas tych, którzy nami rządzą. Przeciwko temu wszystkiemu są te protesty, choć oczywiście czarę goryczy przelało podstępnie przeprowadzone zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych - dodaje w sprawie wyroku TK.

Nie zabrakło także krytyki dla Radia Maryi:

- Jeżeli widzi się, jak rząd tańczy na urodzinach Radia Maryja, czyli instytucji, która według wielu ludzi wierzących nie ma nic wspólnego z ideałami chrześcijaństwa, widzi się tam pląsającego z różańcem w dłoni dawnego gorliwego komunistycznego prokuratora, który teraz jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego, to jest to Monty Python - twierdzi Makłowicz.

Nie tak dawno temu uwielbiany dziennikarz był jeszcze na Bałkanach, gdzie nagrywał odcinki do swojego nowego programu na Youtube. W najnowszym odcinku widzimy jak wrócił do Polski, a dokładnie na Mazowsze. Na nagraniu, z którego też pochodzi zdjęcie powyżej, możemy podziwiać jak gotuje doskonałe dania z użyciem chociażby kurek.

Najlepsze newsy:

  1. Zakaz lotów do Polski z USA. Wiadomo już, jak długo będzie obowiązywać
  2. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas
  3. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj
  4. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki
  5. Stało się pod osłoną nocy. Nagła decyzja ws. niedziel handlowych
  6. Nie jest dobrze. Część Polski, w której zostało zaledwie kilka respiratorów
  7. Podobnych scen jeszcze nie było. Między protestujących wjechała karetka, z głośnika popłynęło niewiarygodne hasło

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł