Tadeusz Rydzyk zachęca do postusonsam/Getty Images, Jakub Kaminski/East News

Rydzyk zachęca wiernych do postu o chlebie i wodzie. Mówi, że ma być wynagrodzeniem Bogu za grzechy protestujących

Tadeusz Rydzyk nie od dziś przekazuje swoje kontrowersyjne poglądy. W radiu zachęca wiernych do postu o chlebie i wodzie. Wszystko przez obecne protesty.

Tadeusz Rydzyk od wielu lat wywołuje ogromne emocje nie tylko wśród mieszkańców Torunia, ale i mieszkańców całej Polski. Duchowny budzi wyjątkowo mieszane odczucia - tym razem zaapelował do wiernych. W odezwie do słuchaczy swojego radia zachęca do postu.

Gessler w furii krzyczała i rzucała mrożonkami. Porównała knajpę do śmierdzącego śmietnika i oskarżyła właścicieli o sprzedawanie najcięższych choróbGessler w furii krzyczała i rzucała mrożonkami. Porównała knajpę do śmierdzącego śmietnika i oskarżyła właścicieli o sprzedawanie najcięższych choróbCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk wywołuje kolejne kontrowersje

Tadeusz Rydzyk ma tyle samo zwolenników, co zagorzałych przeciwników. Kontrowersyjne plany biznesowe i potężny majątek sprawiają, że mnóstwo ludzi krytykuje jego postawę, którą określają mianem "niechrześcijańskiej." Trzeba jednak oddać jedno: zdecydowanie nie brakuje mu charyzmy.

W swojej telewizji i radiu często wypowiada się kierując bezpośrednio do widzów i słuchaczy. Często próbuje zwrócić ich uwagę na sprawy ważne dla religii czy jego samego. Obecne wydarzenia związane ze strajkiem kobiet wywołały w nim ogromne emocje, co spowodowało, że kolejny raz zwraca się do wiernych.

Niedawny wyrok Trybunały Konstytucyjnego dotyczący aborcji sprawił, że tysiące kobiet wyszło na ulice w ramach protestu. Nie zgadzają się z decyzją TK, która zakazuje aborcji eugenicznej, a wraz z nimi protestuje wiele innych grup społecznych czy zawodowych.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
  2. Podjęli decyzję. Otwierają granicę. Polscy turyści chętnie jeżdżą w kierunku egzotycznych państw
  3. Zaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych

Jak czytamy na Onecie: "W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przez dziewięć najbliższych dni będą odbywały się msze, które mają wynagrodzić Panu Bogu i Maryi protesty przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego." Zachęca do nich także Tadeusz Rydzyk.

W krótkiej wypowiedzi w swoim radiu zwrócił się do słuchaczy, a z jego słów, jak podaje Onet, można wywnioskować, że Rydzyk uważa, iż protestujący wyznają satanizm.

- (..) W związku z ostatnimi wstrząsającymi, tragicznymi wydarzeniami w naszej ojczyźnie, bluźnierstwami, satanistyczną agresją, obrażaniem Pana Boga, Matki Najświętszej, dewastacją świątyń, przerywaniem w sposób satanistyczny mszy świętych zapraszamy ludzi dobrej woli do podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy - głosił Rydzyk.

Co ciekawe, nie chodzi wcale o msze. Na stronie internetowej Radia Maryja możemy przeczytać, że organizatorzy mszy zachęcają wiernych do szczególnego poświęcenia. Chodzi o bardzo intensywny post w piątek.

Zgodnie z przykazem Kościoła, piątek powinien być dniem, w którym wierni powstrzymują się od jedzenia potraw mięsnych. Rydzyk zachęca jednak do praktycznie całkowitego powstrzymania się od jedzenia, a swoje żywienie winno ograniczyć jedynie do wody i chleba.

Warto nadmienić, że choć krótkotrwały post jest przez wielu lekarzy zalecany, tak długie głodówki mogą bardzo mocno zaszkodzić zdrowiu człowieka. Co sądzicie o słowach Tadeusza Rydzyka?

Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemKupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Porażające słowa ministra. Rząd ma już praktycznie związane ręce, pandemii nie zatrzyma
  2. Pilna konferencja Ministerstwa Rolnictwa: wiadomo, ile wyniesie pomoc dla sprzedawców kwiatów
  3. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo
  4. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego
  5. Uważano ją za najpiękniejszą na świecie, a dla zachowania urody używała produktu, który każdy ma w kuchni. Jego właściwości zachwycają
  6. Panika w jednej z europejskich stolic. Mieszkańcy masowo opuszczają miasto, chodzi o obostrzenia
  7. Anna Dymna przerwała milczenie. Opowiada o walce o życie, jest zdruzgotana

Źródło: onet.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł