Smakosze.pl
Niebeski paragon

Gazeta.pl; Canva / Bill Oxford

Tajemnica niebieskich paragonów

10 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Niebieski paragon nie jest codziennym widokiem. Przeważnie otrzymujemy biały rachunek za zakupy. Klientka sklepu Kaufland była mocno zaskoczona, kiedy dostała niebieski paragon. Okazuje się, że sieć supermarketów wciela w życie nowe rozwiązanie. Nowe rachunki mają być bardziej przyjazne dla środowiska.

Paragon zazwyczaj nie wzbudza u nas większych emocji. Mało kto spodziewałby się, że tak niepozorny dokument może nas czymś zaskoczyć. W niektórych placówkach sieci Kaufland po zakupach otrzymamy niebieski paragon.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Niebieski paragon wywołał spore zaskoczenie

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak paragon z pizzerii przyczynił się do rozczarowania. Dziś przyjrzymy się bliżej rachunkom za zakupy, które różnią się od standardowych. Klientka sklepu Kaufland nie spodziewała się, że dostanie niebieski paragon.

Kobieta nie kryła swojego zdumienia i podzieliła się swoimi doświadczeniami z portalem Gazeta.pl. Właśnie stamtąd pochodzą zdjęcia niebieskiego paragonu. Nowy format dokumentu ma swoje uzasadnienie.

Okazuje się, że sieć supermarketów Kaufland stopniowo wprowadza w swoich placówkach niebeskie paragony. Wykonane są z papieru termicznego, który ma certyfikat FSC. Oznacza to, że pochodzi ze zrównoważonych upraw.

meatballs-1994807 1920

Prosty sposób na puszyste kotlety mielone jak ze szkolnej stołówki

CZYTAJ DALEJ

Niebieski paragon nie zawiera chemicznych barwników. Oprócz tego jest odporny na blaknięcie. Dzięki temu nie musimy się martwić, że przy ewentualnym zwrocie dokument będzie nieczytelny. Jednak niebieski paragon ma jeszcze jeden ogromny plus.

Niebieski paragon w trosce o środowisko

Już sam brak chemicznych barwników sprawia, że niebieski paragon jest bardziej ekologiczny. Nie można zapomnieć o innym ogromnym atucie takiego rozwiązania. Niebieski paragon może być poddany recyklingowi.

Zwykłe paragony nie powinny trafiać do pojemników na z odpady z papieru i należy je traktować jako papier zabrudzony, tłusty, woskowany lub pokryty innymi substancjami. W przypadku nowych rachunków ten problem przestaje obowiązywać.

Niebieski paragon z Kauflanda

Niebieski paragon z Kauflanda

(Gazeta.pl)

Warto również zauważyć, że standardowy paragon może zawierać Bisfenol A, który przy kontakcie z żywnością może przedostać się do naszego organizmu. Substancja ta negatywnie wpływa na gospodarkę hormonalną. Niebieski paragon nie wykazuje takiego zagrożenia.

Niebieskie paragony stopniowo pojawiają się w sklepach sieci Kaufland oraz Lidl. Za jakiś czas zapewne staną się normą i prędzej czy później każdy z nas otrzyma rachunek w tym kolorze. Jakiś czas temu wspominaliśmy o niepokojącym paragonie z Biedronki.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gazeta.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >
Czy można jeść surową cukinię?

Produkty

Czy można jeść surową cukinię?

Czytaj więcej >