Tatar i zagrożeniePixabay / marekonline

Kolejny porażający, pilny alarm z GIS. Możliwe okropne objawy po zjedzeniu kultowego produktu

Nie da się ukryć, że tatar jest jedną z najbardziej uwielbianych potraw w Polsce. Niestety, komunikat GIS nie pozostawia złudzeń. Produkt dostępny w sklepach może okazać się niezwykle niebezpieczny dla zdrowia. Lepiej sprawdź czy nie masz go w lodówce.

Smakowity tatar jest nie lada specjałem. Niejednokrotnie wielu smakoszy zachwycało się jego niepowtarzalnym smakiem. Niefortunnie nawet w takich smakołykach może zostać wykryte zagrożenie. Ostrzeżenie GIS jest niezwykle niepokojące.

Miliony Polaków czekają w napięciu. Zacznie się dziś co do minuty o 21:30Miliony Polaków czekają w napięciu. Zacznie się dziś co do minuty o 21:30Czytaj dalej

Tatar i pilny alarm GIS

Bez wątpienia tatar zajmuje szczególne miejsce w naszej rodzimej kuchni. Mielone mięso wołowe z dodatkami potrafi skusić nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Tym razem GIS dokonał porażającego odkrycia. Lepiej mieć się na baczności.

Tatar, o którym mowa, został przebadany i w jednej z pięciu próbek wykryto Escherichia coli wytwarzające toksynę Shiga. Konsekwencje zjedzenia potrawy z jej dodatkiem mogą być opłakane. Do czego prowadzi zatrucie?

- Zakażenie bakterią STEC może prowadzić do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub znacznie rzadziej, bezkrwawej biegunki. W rzadkich przypadkach może wystąpić znaczne pogorszenie stanu zdrowia objawiające się, jako zespół hemolityczno-mocznicowy (ang. hemolytic-uremic syndrome, HUS) lub jeszcze rzadziej jako zakrzepowa plamica małopłytkowa - można wyczytać na rządowej stronie z ostrzeżeniem. Który tatar jest tak niebezpieczny?

W sklepach niejednokrotnie możemy natknąć się na tatar od różnych producentów. Tym razem niebezpieczeństwo czyha w jednym, z najbardziej popularnych produktów. GIS opublikował szczegółowe specyfikacje, wraz z zaleceniami dotyczącymi środków ostrożności.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
 2. Straszne, wybuch wstrząsną turystycznym miastem. Dramatyczna akcja straży trwa, są ofiary
 3. Zaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych

GIS ostrzega konsumentów. Popularny tatar skrywa zagrożenie

Niepozorny tatar może okazać się wyjątkowo niebezpieczny. Każdy kto w ostatnim czasie kupował gotowy produkt tego typu, powinien mieć się na baczności i sprawdzić, czy w jego koszyku nie znalazł się tatar o następujących danych:

 • Nazwa produktu: "Tatar wołowy", 200 g
 • Numer partii: 02891 02892K
 • Termin przydatności do spożycia: 29.10.2020
 • Wyprodukowano przez: SOKOŁÓW S.A. Aleja 550-Lecia 1 08-300 Sokołów Podlaski zakład produkcyjny: „SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Kole, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30090201 WE

Nie da się ukryć, że po ten tatar codziennie sięgało wielu klientów najróżniejszych sklepów. W związku z tym z pewnością należy zachować szczególne środki ostrożności. GIS poinstruował jak powinny zachować się osoby, które go nabyły.

- Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem - głosi komunikat opublikowany przez GIS na rządowej stronie.

Niebezpieczny tatar w żadnym wypadku nie powinien być konsumowany. Powyższe obwieszczenia jednoznacznie wskazują z jak dużym zagrożeniem mamy do czynienia. Jeżeli tatar o tych danych znalazł się w Twojej lodówce, koniecznie się go pozbądź.

Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemKupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

 1. Rzecznik Finansowy kontra PKO BP: Jeden z kredytów hipotecznych stwarza ryzyko
 2. Popularne mięso skażone. GIS ostrzega: pod żadnym pozorem nie należy go spożywać
 3. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo
 4. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego
 5. Połącz parę składników i gotowe szybciej niż w 5 minut. Błyskawiczne ciasto bez pieczenia
 6. "To nie były objawy, o których czytałam w internecie." Znana dziennikarka opowiada o walce z koronawirusem
 7. Uważajcie, co piszecie na Facebooku. Wyciekł dokument prokuratury dot. Strajku Kobiet

Źródło: gov.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł