Zjedlibyście naleśniki, lecz zabrakło wam jajek? I tak możecie je przygotować. Nasz nowy przepis nie wymaga bowiem dodawania kurzego specjału. Zachowajcie tylko podane w instrukcji proporcje składników, a efekty będą więcej niż zadowalające. Naleśniki można podać na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wersję wytrawną z serkiem i pomidorami, czy też na słodki specjał z twarożkiem — będą lepiej smakowały, gdy ciasto wyjdzie cienkie i delikatne. Dziś zdradzamy jak je przygotować, gdy nie mamy pod ręką jajek. Okazuje się, że składnik ten wcale nie jest niezbędny. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać proporcje użytych produktów, a naleśniki będą jednocześnie lekkie, smaczne i nie będą się rozpadać. Spróbujecie?
Na straganach pojawiła się już pierwsza fasolka szparagowa. Do wyboru macie żółtą i zieloną. A zastanawialiście się, czy powinno obierać się fasolkę szparagową? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo zależy to od odmiany fasolki i stopnia jej dojrzałości. Fasolka szparagowa jest niezwykle smacznym warzywem. Najlepsza jest młoda, jedzona w sezonie. Jest wtedy delikatna, a po ugotowaniu wprost rozpływa się w ustach. Wystarczy polać ją stopionym masłem lub tartą bułką zrumienioną na maśle, a niektórym wystarczy nawet za cały obiad. Fasolkę szparagową można jeść na przekąskę, ale też podawać ją do obiadu. Stanowi też doskonały dodatek do sałatek, zup i zapiekanek. Jej przygotowanie nie jest trudne. Zwykle wystarczy ją opłukać i odciąć końce. Ta ostatnia czynność zabiera jednak trochę czasu. Na szczęście i na to mamy radę.
Jak pozbyć się trudnych plam i zaschniętego sera z tarki do warzyw? I tłuste plamy i zaschnięty ser zejdą błyskawicznie, kiedy potraktujesz je czerstwym chlebem lub octem. Poznaj skuteczne, proste i błyskawiczne sposoby wyczyszczenia tarki do warzyw.Domowe sposoby na czyszczenie tarki do warzyw i innych akcesoriów kuchennych jest bardzo skuteczne, proste i tanie. Dzięki wykorzystaniu produktów spożywczych, które mamy pod ręką, błyskawicznie pozbędziemy się największych zabrudzeń, a przy okazji nie traktujemy artykułów chemią.W przypadku tarki do warzyw, jabłek i sera, bardzo zadowalający efekt uzyskamy, jeśli tarkę potraktujemy kawałkiem czerstwego chleba lub octem. Produkty te rewelacyjnie radzą sobie zarówno z zaschniętym serem, jak i tłustymi i ciężkimi do usunięcia plamami.Co zrobić, gdy tarka zaczyna rdzewieć? Natrzyjmy ją solą i sokiem z cytryny i zostawmy na 2 godziny. Po tym czasie umyjmy tarkę i pozostawmy do wyschnięcia, a będzie jak nowa. W ten sposób możemy pielęgnować również inne akcesoria kuchenne.Dowiedz się również, jak dbać o drewniane deski do krojenia, wałek, chochle i inne akcesoria kuchenne- tu poznasz domowe sposoby na impregnację i pielęgnację drewnianych akcesoriów kuchennych.
Jak odpowiednio rozbijać jajka, aby nie przedostały się do nich skorupki? Wiele osób popełnia podstawowy błąd- rozbija jajka o ostre krawędzie. Poznaj skuteczny sposób na rozbijanie jajek, koniec z wyciąganiem kawałków twardych skorupek i rozlanym na blacie białkiem.Rozbijasz jajka o ostre krawędzie lub kilkoma słabymi uderzeniami? To podstawowy błąd, przez który masz później dodatkową pracę w postaci wyjmowania mikroskopijnych odłamków skorupek. Możesz tego uniknąć, stosując bardzo prostą zasadę.Często jajka pękają również w taki sposób, że biało i żółtko wylewają się nie do miski, a na blat, przez co zamiast skupić się na przygotowywaniu dania lub ciasta, musimy dokładnie je najpierw dokładnie posprzątać.Nie tylko rozbijanie jajek ma znaczenie. Najważniejsza jest ich świeżość. Data przydatności do spożycia nie powinna być jedynym wyznacznikiem- dowiedz się, jak rozpoznać, czy jajka są świeże. Świeże produkty będą najsmaczniejsze i najlepiej sprawdzą się do przygotowania jajecznicy i innych potraw.
Masło często wykorzystujemy do smażenia. Niestety takie postępowanie nie należy do zdrowych praktyk. Zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po masło klarowane, które w przeciwieństwie do tradycyjnego mlecznego wyrobu ma wysoki punkt dymienia. Zdradzamy jak zrobić je w domu. Masło klarowane doskonale sprawdzi się do przyrządzenia jajecznicy czy boczniaków z patelni. Popularny w kuchni indyjskiej produkt jest czystym tłuszczem, który według ajurwedy zwiększa odżywczość potraw i poprawia wchłanianie składników odżywczych. Warto mieć go w swojej kuchni. Z praktycznego punktu widzenia ghee — jak inaczej bywa nazywane klarowane masło — jest produktem, który rzadziej się przypala podczas przyrządzania potraw. Z tego względu wielu kucharzy sięga właśnie po niego.
Pierogi dość często goszczą na naszych talerzach. Lubelski specjał, który dzisiaj wam proponujemy, składa się z delikatnego ciasta wypełnionego kaszą gryczaną i twarogiem. Smakowity farsz sprawia, że danie jest sycące i aromatyczne. Koniecznie je wypróbujcie. Pierogi przyrządza się w wielu wariantach. Oprócz klasycznej odsłony z mięsem czy z kapustą i grzybami warto sięgnąć po specjały kuchni regionalnej, które w cieście zamykają mniej popularne produkty. Takim smakołykiem są właśnie pierogi lubelskie. Spodobają się każdemu. Spróbujecie?
Garnki ze stali pokrywają się tęczowymi plamami po użyciu? Nie jest to powód do ich wyrzucania. Istnieją skuteczne sposoby, by pozbyć się niechcianego zanieczyszczenia. Wyjaśniamy krok po kroku, jak przywrócić ładny wygląd waszych naczyń. Koniecznie sprawdźcie. Czasami garnki ulegają przebarwieniu. Tęczowe plamy, choć wyglądają groźnie, nie są niebezpieczne dla zdrowia. Nie wpłyną też negatywnie na jakość gotowanych w nich potraw. i nie wpływają niekorzystnie na jakość przygotowywanych potraw. Warto jednak je usunąć i zadbać, by więcej się nie pojawiły. Podpowiadamy jak to zrobić. Jak powstają tęczowe plamy na garnkach? Przyczyną pokrywania się dna stalowego garnka charakterystycznym, przypominającym rozlaną benzynę, zanieczyszczeniem jest dłuższy kontakt naczynia twardą wodą, kwaskiem cytrynowym lub solą podczas gotowania. Zawarte w materiale, z którego wykonano garnek chrom i nikiel wchodzą w reakcje z wyżej wymienionymi składnikami, co owocuje powstaniem wspomnianej barwnej plamy. Dodatki tych metali stosowane są w celu zabezpieczenia naczyń przed detergentami. Jak usunąć tęczowe plamy z garnków? Pozbycie się niepożądanych się przebarwień nie będzie trudne, jeśli mamy pod ręką detergent przeznaczony do mycia stali nierdzewnej. Równie dobrze jednak sprawdzi się dowolny delikatny środek. Jeśli nie mamy pod ręką odpowiedniego produkty, dobrym pomysłem będzie umycie garnka z osadem przy pomocy środka, który przyczynił się do powstania zanieczyszczenia, czyli solą lub kwaskiem cytrynowym. Pamietajmy tylko, by podczas usuwania zabrudzenia użyć ciepłej, lecz nie bardzo gorącej wody. Dobrymi praktykami na przyszłość będą także sprawne mycie garnków oraz solenie wody gotowanej w naczyniach ze stali nierdzewnej dopiero po zagotowaniu. Po inne porady dotyczące sprzątania w kuchni zajrzyjcie na naszą stronę. W tym artykule zdradzamy niezawodne patenty na czyszczenie szafek kuchennych. Ten natomiast odsłania sekret skutecznego mycia szyby piekarnika.Dbanie o garnki ze stali nierdzewnej pozwoli uniknąć powstania tęczowych plamŹródło zdjęcia: canva/ajafoto Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:Podwójnie pobudzająca kawa z chili i cynamonem. Idealny początek dniaJak rozwiązać problem zbrylonego cukru? WyjaśniamyJak odróżnić czosnek polski od chińskiego? Wystarczy spojrzeć na 1 szczegółŹródło: kobieta.onet, haps
Sanepid ponowni wycofuje niespełniające standardów produkty spożywcze. Tym razem znikają marynowane pieczarki, które zawierają dwutlenek siarki. Powodem usuwania wyrobu z rynku jest brak informacji o zawartości alergenu na opakowaniu. Sanepid w kontroli wykazał, że w pieczarkach marynowanych obecna jest substancja alergenna — dwutlenek siarki. Składnik ten może znajdować się w żywności, o ile producent oznaczy go odpowiednio, informując o potencjalnym zagrożeniu. Tym razem trafił do produktu niezamierzenie.
Masz w domu kuchenkę mikrofalową? Z pewnością, bo to bardzo pomocne urządzenie, zwłaszcza jeśli chcesz coś szybko odgrzać. A wiesz, jakich produktów nie powinno się podgrzewać w mikrofalówce? Zapoznaj się z tymi informacjami, bo niektóre mogą być wprost niebezpieczne. Kuchenka mikrofalowa to sprzęt, w który wyposażone jest większość kuchni. Nic dziwnego, bo ułatwia ona życie. Zazwyczaj podgrzewamy w niej posiłki, ale można w niej też jedzenie piec, gotować i rozmrażać. Jednak z niektórymi produktami trzeba uważać. Z którymi?
Jajko na miękko jest dobrze znaną formą podania kurzego specjału. Jego przygotowanie nie dla wszystkich jest jednak proste. Jednym z dylematów jest moment włożenia jajek do wody. Niektórzy umieszczają je we wrzątku, podczas gdy inni zagotowują wodę wraz z produktem. Jak się okazuje, obie metody są poprawne. Jajka zawierają wiele cennych składników odżywczych, wśród których wymienić można między innymi witaminy A, E, D i K oraz wapń, żelazo, magnez, czy potas. Z tego względu warto od czasu do czasu je spożywać np. ugotowane na miękko. Podpowiadamy co zrobić, by zawsze było smaczne.
Przygotowanie mięsa często obejmuje rozbicie go przy pomocy tłuczka. Jak jednak zrobić to poprawnie? Okazuje się, że użycie nieodpowiedniej strony akcesorium może skończyć się uzyskaniem kotleta o mocno poszarpanej strukturze. Podpowiadamy jak tego uniknąć i dobrze przyrządzać mięsne potrawy. Mięso na kotlety schabowe czy z piersi kurczaka powinno zostać rozbite przed opanierowaniem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że nie można zrobić tego w sposób przypadkowy. Takie podejście może zakończyć się trudnościami w dalszym przygotowaniu dań.
Lubisz fasolkę szparagową? A wiesz, jak ją przyrządzić, by była smaczna i zdrowa? Kluczowa jest jednak zasada, a mianowicie nie należy jej zbyt długo gotować. Rozgotowana nie tylko nie wygląda apetycznie, ale też nie jest zbyt smaczna i zawiera mniej składników odżywczych. Niektórzy na fasolkę szparagową czekają wiele miesięcy. Niestety sezon na nią trwa dość krótko, a mrożona, to już nie to samo co świeża. Fasolka doskonale smakuje ugotowana, ale można ją też dodawać do różnych potraw, np. zup, zapiekanek, sałatek. Oprócz tego, że doskonale smakuje, ma też wysoką wartość odżywczą. Jest bogata w błonnik, białko, witaminy i sole mineralne. Dzięki zawartym składnikom pozytywnie wpływa na układ nerwowy, obniża poziom złego cholesterolu we krwi, usprawnia krążenie. Zwiększa też odporność, pomaga oczyścić organizm z toksyn i złogów.
Arbuz jest smakowitym, pełnym orzeźwiającego soku owocem. Idealnie sprawdzi się jako przekąska w ciepły dzień. Słodycz w nim zawartą doskonale podkreśli szczypta soli. Nieoczywisty dodatek sprawi, że owoc posmakuje wam jeszcze bardziej. Spróbujcie koniecznie. Arbuz obfituje w wiele cennych składników m.in. witaminy A i C, wapń, żelazo, potas czy magnez. Zawiera też likopen. Związek ten ma właściwości antyoksydacyjne i jest cenny w profilaktyce wielu chorób. Niezwykle wartościowa jest też zdolność do orzeźwiania i schładzania organizmu od wewnątrz. Sezon na arbuzy rozpoczyna się w czerwcu. Warto zawczasu dowiedzieć się jak wybrać smakowite okazy, rozwikłać zagadkę dotyczącą jedzenia pestek owocu i zapoznać się z prostymi sposobami podania tego słodkiego rarytasu. Będzie niezastąpiony, gdy temperatury za oknem wzrosną.
Magda Gessler wyznaje zasadę, że jedzenie ma być dobre, jak u mamy. Restauratorka do rosołu dodaje również kilka goździków, które zdecydowanie wzmacniają smak i aromat całego dania. Dowiedz się, jak zrobić najbardziej kultowy rosół z przepisu Magdy Gessler, błyskawicznie zniknie z talerzy.Rosół to już nasza tradycyjna potrawa. Zupa gotowana na mięsie i warzywach ma rewelacyjny smak, jest bardzo aromatyczna, pożywna i rozgrzewająca. Rosół przygotowujemy na święta, specjalne okazje i większe imprezy okolicznościowe, ale również w niedzielę, kiedy mamy więcej czasu na przygotowanie obiadu dla całej rodziny.Sekret idealnego rosołu? Dwa rodzaje mięsa, duża ilość warzyw i przyprawy- lubczyk i kurkuma. Magda Gessler dodaje do wywaru również kilka goździków, które podkreślają jego smak i nadają zupie przyjemnej, korzennej nuty. Tak przygotowany rosół nie ma sobie równych.Magda Gessler słynie z przepysznej kuchni. Tradycyjne gołąbki, gulasz, bigos, zupa grzybowa i wiele innych dań smakują jeszcze lepiej, kiedy przygotujemy je według przepisu restauratorki. Gessler doskonale wie, jak podkreślić smak i aromat każdej potrawy.
Co zrobić, aby olej nie pryskał podczas smażenia? Wystarczy jeden, prosty trik babci, aby gorący tłuszcz nikogo nie poparzył i nie pobrudził ścian. Wsyp odrobinę soli na suchą patelnię, a będziesz zachwycony efektem. Dowiedz się, jak smażyć na patelni bez pryskania oleju.Koniec z pryskającym olejem podczas smażenia mięsa, placków i innych dań. Wystarczy zastosować stary i sprawdzony trik, aby sprawnie przygotowywać potrawy bez poparzeń i bez plam. Bardzo ważne, aby patelnia byłą zupełnie sucha, podobnie jak produkty, które będziemy smażyć.Pryskającym olejem możemy się poważnie poparzyć, ponieważ rozgrzany tłuszcz osiąga dużo wyższą temperaturę, niż wrząca woda. Plamy po oleju są również trudne do umycia. Jeśli nie masz zabezpieczonej ściany przy kuchence, olej nie zejdzie z farby lub tapety.Dowiedz się również, jak pielęgnować drewniane akcesoria kuchenne. Wystarczy odpowiednio je zaimpregnować w produkcie, który z pewnością masz w domu. Deski, wałki, stolnice i inne utrzymasz również w idealnej czystości.
Ceny warzyw i owoców systematycznie idą w górę. Niezależnie od tego, czy kupimy czereśnie z importu, czy nasze, krajowe owoce, za 1 kg słodkich kuzynek wiśni zapłacimy niemało. Ile kosztują czereśnie w 2022? Jaka jest ich cena za 1 kg?Czereśnie to owoce, na które z niecierpliwością czekamy każdego lata. Niestety ich cena z roku na rok jest coraz wyższa. Inflacja, kryzys gospodarczy i żywnościowy, a także coraz wyższe koszty utrzymania pól i sadów, to główne przyczyny szalejących cen.Czereśnie z importu w kwietniu osiągnęły kwotę 260 zł za kilogram. Ceny spadają, owoców jest coraz więcej, jednak na polskie zbiory musimy jeszcze trochę poczekać. Owoce pojawią się już na początku czerwca, jednak ich najkorzystniejsza cena ukształtuje się dopiero w okolicach lipca/ sierpnia.Nie ma nic lepszego od wygrzanych w pełnych słońcu truskawek, malin i czereśni. Z czereśni przygotujesz wyśmienity dżem, konfiturę, kompot. Ciasto z owocami i cukrem pudrem to deser, który doskonale pasuje do kawy w ciepły weekend. Tu poznasz przepis na wyśmienity placek z czereśniami, nie ma sobie równych.
Bób jest doskonałym warzywem strączkowym, które zawiera mnóstwo białka, błonnika i witamin. Warto przygotować go prosto — na patelni, z dodatkiem cebuli i czosnku. W tej odsłonie jest naprawdę smaczne. Spróbujecie?Bób, choć jest wyjątkowo zdrowy, nie każdemu posłuży. Podpowiadaliśmy już, kto powinien go unikać i wyjaśnialiśmy, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupach, by wybrać świeżą porcję warzywa. Tym razem mamy dla was smaczną i prostą recepturę, która przekona największych sceptyków. Skusicie się?
Sok warzywny jest smaczną i zdrową przekąską — idealną, by sięgnąć po nią w pracy czy w podróży. Warto przygotować ją w domu wybierając swoje ulubione warzywa. Wystarczy je oczyścić, ugotować i połączyć z wodą oraz przyprawami. Dawno nie piliście nic tak smacznego.Soki warzywne obfitują w wiele cennych składników odżywczych. Zdradzaliśmy wam już jak przyrządzić prozdrowotny napój z selera czy buraka. Teraz czas na prostą recepturę na wielowarzywną miksturę, która spodoba się nawet wybrednym. Możliwość modyfikowania smaku soku to ogromna zaleta. Warto spróbować.
Dbanie o drewniane akcesoria kuchenne jest kluczowe, aby wyglądały ładnie i służyły nam w kuchni przez wiele lat. Najważniejszym elementem jest impregnacja, która zapobiega przedostawaniu się wody wgłąb drewna, dzięki czemu wszystkie akcesoria kuchenne przez lata wyglądają jak nowe.Drewniane akcesoria kuchenne cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, są trwałe, mocne, a przy odpowiedniej pielęgnacji, możemy korzystać z nich przez wiele lat. Niezależnie od tego, czy używasz drewnianego wałka, deski, chochli, wszystkie akcesoria musisz zaimpregnować.Do impregnacji i pielęgnacji drewnianych akcesoriów wykorzystasz oliwę z oliwek, ocet jabłkowy, sól, sok z cytryny i sodę oczyszczoną. Te produkty skutecznie pomogą Ci zaimpregnować i pielęgnować drewno w kuchni, zupełnie naturalnie i bez chemicznych środków.Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie myć drewnianych akcesoriów w zmywarce do naczyń. Wysoka temperatura, woda i środek do mycia, będą agresywnie działać na delikatną strukturę drewna i przyczynią się do szybszej degradacji.
Pieczarki są popularnymi i smacznymi grzybami, które mają wiele zastosowań w kuchni. Tym razem proponujemy wam przyrządzenie ich w chrupiącej panierce z dodatkiem aromatycznego sera żółtego. W towarzystwie waszego ulubionego sosu będą smakowały wyśmienicie i doskonale sprawdzą się jako przekąska. Koniecznie spróbujcie. Z pieczarek można przygotować zarówno wyborną zupę, jak i dodać je do krokietów. Grzyby te świetnie smakują również solo — jako przekąska w panierce. Obtoczcie je w masie z dodatkiem sera żółtego, a będą niezwykle aromatyczne i przyjemnie chrupiące. Skusicie się?
Rosół jest wyśmienitą i sycącą zupą, której przygotowanie wcale nie musi być trudne. Jednym z trików gwarantujących sukces jest wyjęcie warzyw tuż po ugotowaniu dania. Babciny sposób uchroni smak dania. Kwaśniejąca niemalże tuż po przyrządzeniu zupa przejdzie do historii. Gotowanie rosołu wymaga uważności. Podpowiadaliśmy wam, o czym należy pamiętać, by uniknąć zmętnienia dania. Radziliśmy też, jakie przyprawy warto do niego dodać. Tym razem wyjaśnimy zagadkę kwaśniejącego niemalże po ugotowaniu rosołu. Sposób na uniknięcie pogorszenia smaku zupy jest prostszy, niż mogłoby się wydawać.
Sprawdźcie, co zrobić, aby ryż po ugotowaniu był sypki. Zdradzamy najważniejsze zasady, dzięki którym unikniecie tego problemu. Jedna z nich mówi o tym, by przed gotowaniem ziarna ryżu dokładnie wypłukać. Poznajcie też inne podpowiedzi, które pozwolą wam przygotować idealny ryż do sałatki czy zapiekanki.Ryż króluje w kuchni azjatyckiej, ale na naszych stołach też jest całkiem popularny. Są nawet tacy, którzy wybierają ten dodatek do obiadu zamiast tradycyjnych ziemniaków. Do jego ugotowania zachęca fakt, że ryżu nie trzeba obierać tak jak kartofli. Jednak ryż może stanowić nie tylko dodatek do dań obiadowych, ale też do sałatek czy zapiekanek. I wtedy zależy nam na tym, by był sypki, bo łatwiej będzie go wymieszać z innymi składnikami. Co więc należy zrobić, by po ugotowaniu ryż był sypki?
Makaron jest jednym z często przygotowywanych dodatków do dań. Jego ugotowanie, choć wydaje się proste, wcale takie nie jest. Niektórzy, chcąc uniknąć sklejenia się nitek, wlewają do wody olej. Taki dodatek sprawia, że sos spływa z klusek, utrudniając jego zjedzenie. A nie daje wcale gwarancji, że makaron łatwo się rozdzieli. Sprawdźcie, na co jeszcze trzeba uważać. Z makaronu bardzo szybko przygotujemy pyszny obiad lub kolację. Polecaliśmy wam już proste przepisy na makaron ze śmietaną oraz serem. Tym razem rozwiewamy wątpliwości dotyczące gotowania tego popularnego mącznego dodatku. Poznajcie najczęstsze błędy, jakie można popełnić podczas jego przyrządzania.
Truskawki lada moment zagoszczą na naszych talerzach. Wydawać by się mogło, że przygotowanie ich do spożycia jest proste. Wystarczy przecież opłukać je pod bieżącą wodą i pozbawić zielonych ogonków. Okazuje się jednak, że w ten sposób usuniemy jedynie kurz i niejadalne elementy. Poprawne mycie truskawek jest nieco bardziej złożone.Truskawki sprawdzą się zarówno jako dodatek do deserów takich jak np. naleśniki, jak i jako smaczne towarzystwo dla grillowanych szparagów z sałatą i winegret. Aby jednak w pełni cieszyć się tym rarytasem, należy go starannie umyć przed spożyciem. Nie wystarczy opłukanie pod bieżącą wodą.
Rzodkiewki są smacznym wiosennym warzywem, które można podać na wiele sposobów. Jednym z ciekawszych wariantów jest przygotowanie z nich kiszonki. W tej formie nabierają charakteru i dostarczają wiele cennych składników odżywczych. Przygotowanie rarytasu jest niezwykle proste i warto spróbować. Kiszone rzodkiewki w smaku przypominają ogórki przyrządzone tą metodą. Bogate są w liczne witaminy i minerały, przede wszystkim wzmacniającą odporność witaminę C. Pasować będą zarówno do kanapek ze świeżym domowym chlebem, jak i do obiadu czy lekkiej sałatki. Koniecznie spróbujcie.
Rosół jest zupą, po którą często sięgamy. Tradycyjne danie zazwyczaj powstaje na bazie drobiu i wołowiny. Karola Okrasa stawia jednak na dodatek kaczych ud i pieczonych warzyw. Dzięki temu uzyskuje pełną smaku i niezwykle aromatyczną zupę. Tak Przepis jest bardzo prosty — koniecznie wypróbujcie. Rosół można przyrządzić na wiele sposobów. Niedawno zdradzaliśmy wam sprawdzoną recepturę na wersję warszawską z baraniną. Podpowiadaliśmy też jak przygotować tę pełną głębokiego smaku zupę, wykorzystując prosty, babciny patent. Tym razem mamy dla was wyjątkowo smaczną odsłonę z dodatkiem kaczki i pieczonych warzyw wprost od kulinarnego autorytetu. Skusicie się?
Rabarbar jest kwaśnym sezonowym warzywem, które często gości w deserach. Można z niego jednak przygotować również pyszny wytrawny dodatek, czyli chutney. W tej wersji pasował będzie m.in. do mięs i serów. Spróbujcie koniecznie, ten delikatnie pikantny i ziołowy, słodko-kwaśny sos skradnie wasze serca. Z rabarbaru z łatwością przyrządzicie smaczne racuchy czy wyborny, orzeźwiający kompot. Większego trudu nie sprawi wam też wykonanie pysznego chutney, który — po zapasteryzowaniu — z powodzeniem przechowacie do zimy i będziecie mogli cieszyć się wyborną kompozycją na bazie tego warzywa w chłodne zimowe popołudnia. Skusicie się?
Czereśnie nie są już tak drogie, jak na przełomie kwietnia i maja. Nadal jednak w sprzedaży znajdziemy jedynie owoce z importu. Na targowiskach dostępne są również krajowe truskawki. Ich cena powoli staje się coraz bardziej przystępna. Czereśnie jednak nie będą nieosiągalne. Jeszcze nie tak dawno w mediach pojawiły się szokujące zdjęcia przedstawiające wyjątkowo wysokie ceny za owoc. Na szczęście, stają się one coraz tańsze. Podobny trend obserwowany jest dla krajowych truskawek.