Sos żurawinowy z suszonej żurawiny to jeden z lepszych sosów do kaczki. Pieczone mięso podane z gęstym, słodkim sosem z wyczuwalną nutą rozmarynu i pomarańczy rozpływa się w ustach i każdy doceni niezwykły smak potrawy. Poznaj przepis na sos żurawinowy do kaczki z suszonej żurawiny.Kaczka jest jednym z lepszych gatunków mięsa drobiowego. Ma wyraźny smak, a jej mięso rozpływa się w ustach. Kaczkę przygotujesz na wiele sposobów, możesz upiec ją w całości i podać z kopytkami i buraczkami. Pieczone piersi z kaczki to pomysł na wyjątkowo smaczny obiad. Kaczka doskonale łączy się z puree oraz słodkimi sosami, np. żurawinowym, śliwkowym, malinowym.Sos żurawinowy do kaczki przygotujesz w bardzo prosty sposób, a dzięki niemu kaczka nabierze doskonałego aromatu. Do sosu koniecznie dodaj gałązki rozmarynu i skórkę z pomarańczy, które podbiją smak suszonych owoców. Sos zblenduj i polej nim pieczoną i pokrojoną kaczkę, a danie będzie prawdziwym hitem. Z kaczki ugotujesz również pyszny i bardzo aromatyczny rosół- tu poznasz przepis na rozgrzewający rosół z kaczki, idealny w chłodne, zimowe dni.
Kotlety schabowe są wręcz dobrem narodowym Polaków - co tydzień w całej Polsce dochodzą z mieszkań i domów dźwięki rozbijania schabowych. Aby uzyskać mięso o odpowiedniej miękkości, należy zastosować się do poniższych. Warto także zakrywać kotlety przed uderzaniem folią spożywczą, co zapobiegnie rozpryskom kawałków mięsa. Kotlety schabowe są dobrze znanym i lubianym daniem, które na polskich stołach pojawiają się nad wyraz często. Chrupiąca panierka skrywa w sobie delikatne i soczyste mięso, a tak pyszny efekt idealnie pasuje na obiad z ziemniakami i mizerią. Wiele osób do dzisiaj nie zna jednak technik, dzięki którym ubijanie mięsa jest nie tylko prostsze, lecz również bezpieczniejsze. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ta prosta czynność może doprowadzić do poważnego zatrucia, jeśli nie zachowa się zasad bezpieczeństwa.
Szybkie frytki z batatów na oleju to pomysł na prostą i bardzo smaczną przekąskę. Frytki z batatów zrobisz również jako dodatek do obiadu, pasują idealnie zarówno do mięs, ryb, jak i dań wegetariańskich. Poznaj przepis na szybkie frytki z batatów na oleju.Bataty to genialny zamiennik ziemniaków, są słodsze, mają ładny, pomarańczowy kolor i są znacznie zdrowsze i lżejsze, ponieważ nie zawierają tak dużej ilości skrobi i węglowodanów, co klasyczne ziemniaki. Bataty to również bogactwo witamin z gruby B, witaminy E, a także potasu i magnezu.Frytki z batatów są lekkie, słodkie, a oprószone solą morską smakują fenomenalnie. Do frytek z batatów podaj sos pomidorowy, sos bbq lub wyśmienity sos aioli na bazie pieczonego czosnku. Frytki możesz dodatkowo oprószyć posiekaną natką pietruszki.Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnych frytek z ziemniaków- tu poznasz przepis na pyszne i lekkie frytki z pietruszki, idealne na przekąskę.
Krokiety to pomysł na pyszne danie, idealne na obiad, kolację na ciepło, a także na święta i większe uroczystości. Krokiety są proste w przygotowaniu, jednak musisz pamiętać o odpowiednim zrobieniu i usmażeniu ciasta, aby były smaczne i nie popękały podczas smażenia. Jak zrobić idealne krokiety- poradnik.Krokiety to już tradycyjna, polska potrawa, królująca na weselach, większych imprezach, świętach i uroczystych obiadach. Możesz również przygotować krokiety bez okazji- najbliżsi z pewnością będą zachwyceni pyszną niespodzianką. Do krokietów ugotuj barszcz czerwony. Tak podane danie jest pełne smaku i aromatu.Krokiety przygotuj z dowolnym farszem, szczególnie polecam farsz z mięsa z rosołu, jest idealny do smażonych naleśników w panierce. Krokiety smakują obłędnie również z kapustą i pieczarkami. Nie musisz zamykać się jednak na podstawowe i tradycyjne smaki. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić krokiety ze szpinakiem i białym serem. Tu natomiast poznasz przepis na krokiety z soczewicą, proste i pyszne.
Żurek jest aromatyczną i pożywną zupą, która doskonale smakuje przez cały rok. Zwykle podaje się go z jajkiem i kiełbasą. Dziś jednak zaprosimy was na wyborny żurek benedyktyński z niezwykłym, zadziwiającym dodatkiem. Dzięki niemu zupa nabierze ciekawego smaku i stanie się bardziej sycąca. Żurek obowiązkowo serwuje się u nas na wielkanocnym stole. Jednak zupa ta jest na tyle smaczna, że chętnie zjemy ją o każdej porze roku. Żurek można przygotować na wiele sposobów, jednak jego podstawę stanowią warzywa, przyprawy i wędzonka. Niektórzy dodają też do żurku suszone grzyby, chrzan czy czosnek, które nadają wywarowi ciekawego, głębokiego smaku. Zupę tę serwuje się zwykle z ugotowanym na twardo jajkiem i kiełbasą. Jednak nasz żurek benedyktyński podamy z krojonym twarogiem. Choć brzmi to niezwykle, to żurek smakuje doskonale.
Lekki, świeży, aromatyczny- taki właśnie jest makaron podany z sosem jogurtowym. Jogurt, oliwa z oliwek, czosnek i natka pietruszki to pyszne połączenie, którego musisz spróbować. Poznaj przepis na sos z jogurtu naturalnego do makaronu, czyli proste i szybkie danie. Makaron z sosem jogurtowym to błyskawiczny posiłek, idealny na pożywny i lekki lunch, obiad i kolację. Sos z dodatkiem czosnku, pietruszki i oliwy jest bardzo aromatyczny, świeży, a sam makaron z jogurtem bardzo pożywny. Do sosu z jogurtu najlepiej będzie pasować makaron do spaghetti. Długie, cienkie nitki świetnie łączą się z każdym sosem, sprawiając, że danie będzie genialne w smaku. Makaronem o podobnych właściwościach jest jest penne, czyli klasyczne, włoskie rurki.Sos jogurtowy do makaronu możesz wzbogacić nie tylko pietruszką. Dodaj do niego rukolę, liście szpinaku, czarne oliwki lub pomidory suszone. Delikatny sos jogurtowy świetnie łączy się z delikatnymi, ale i aromatycznymi dodatkami, nadając całemu daniu wyjątkowego smaku.Makaron świetnie łączy się również z sosami warzywnymi- tu poznasz przepis na wyśmienity sos paprykowy do słoików, idealny na szybki obiad lub kolację.
Z jajkiem sadzonym zrobisz wiele smacznych i pożywnych dań, które dostarczą Ci energii na wiele godzin. Jajko sadzone, teoretycznie proste w przygotowaniu, często się przypala lub jest zbyt ścięte, a wyglądem i smakiem przypomina jajko na twardo. Z czym podawać jajko sadzone? Jak zrobić idealne jajko sadzone z lejącym żółtkiem?Idealne jajko sadzone ma mocno ścięte biało i płynne żółtko, które po przekrojeniu wylewa sią na talerz. Sekret idealnego jajka sadzonego tkwi w odpowiedniej obróbce termicznej, jeśli zbyt długo będziesz smażył danie, żółtko zetnie się zupełnie i zamiast jajka sadzonego otrzymasz jajko na twardo z przypalonym białkiem.Jajko sadzone jest bardzo uniwersalną potrawą, doskonale sprawdzi się zarówno na pożywne śniadanie, obiad, jak i lekką kolację. Delikatne w smaku białko i słodsze, lejące żółtko to świetna propozycja na szybki posiłek o każdej porze dnia.
Surówka lub jarzynka jest tym dodatkiem, który podnosi smak i wartość odżywczą całego obiadu. Dlatego warto o nich zawsze pamiętać. Spośród obiadowych jarzyn, najpopularniejsze są buraczki, a zaraz po nich marchewka z groszkiem. A wiecie, jak doprawić marchewkę z groszkiem, by smakowała znakomicie?Marchewka duszona z groszkiem towarzyszy nam już od dzieciństwa. Niektórzy przepadali za nią w przedszkolu, innych prześladowała. Jednak odpowiednio przygotowana i doprawiona, potrafi być naprawdę smaczna. A poza tym, dzięki kontrastowym kolorom, ten dodatek wygląda bardzo apetycznie.
Kotlety z jajek gotowanych to pomysł na wegetariański obiad, lunch i przekąskę dla całej rodziny. Delikatne kotleciki doprawione solą, pieprzem i posiekanym szczypiorkiem wychodzą za każdym razem i zawsze błyskawicznie znikają z talerzy. Poznaj przepis na szybkie kotlety z jajek gotowanych.Kotlety z jajek gotowanych to świetna alternatywa dla tradycyjnych kotletów mięsnych. Są delikatne, miękkie w środku z chrupiącą, złocistą skórką. Kotlety z jajek gotowanych uwielbiają zarówno dorośli, jak i dzieci, zrobisz z nich więc pyszny, rodzinny obiad.Kotlety podaj z ziemniakami, kaszą lub ryżem. Szczególnie polecam ziemniaki pieczone z ziołami, ponieważ mają dużo lepszy smak od gotowanych. Do kotletów zrób surówkę z kapusty pekińskiej lub tartą marchewkę z jabłkiem. Jeśli szukasz pomysłu na równie smaczne i proste kotlety wegetariańskie- tu poznasz przepis na kotleciki z ciecierzycy.
Lekka, smaczna i zdrowa- taka właśnie jest surówka z białej kapusty, idealna jako dodatek do dań mięsnych, wegetariańskich i ryb. Surówka doprawiona oliwą z oliwek i sokiem z cytryny smakuje wyśmienicie, a przygotujesz ją w zaledwie kilka minut. Poznaj przepis na obłędną surówkę z białej kapusty do obiadu.Biała, młoda kapusta to prawdziwa bomba witaminowa. Zawarte w niej witaminy, minerały i przeciwutleniacze wzmacniają układ nerwowy, odpornościowy, wzrok, kości, poprawiają wygląd skóry i opóźniają procesy starzenia. Kapusta to również bogactwo potasu, który jest szczególnie ważny dla naszego serca.Surówka z białej kapusty z marchewką, szczypiorkiem, sokiem z cytryny i aromatyczną oliwą z oliwek to prawdziwa uczta dla podniebienia. Surówka jest również mało kaloryczna, ponieważ nie musisz doprawiać jej majonezem. Surówka z białej kapusty będzie pasować do każdego dania mięsnego, wegetariańskiego i ryb. Szczególnie dobrze łączy się między innymi z kurczakiem po chińsku, pieczonym schabem i grillowanymi rybami. Do obiadu równie dobrze sprawdzi się surówka z czerwonej kapusty na słodko- tu poznasz przepis na surówkę z kapusty z orzechami włoskimi i rodzynkami.
Szukasz nietypowego dodatku do kotletów? Postaw na buraczki podsmażane z porem. Nieco ostre w smaku warzywo idealnie zbalansuje słodycz czerwonych bulw. Dodatek czerwonej cebuli uzupełni kompozycję i sprawi, że nie będzie można jej się oprzeć. Spróbujecie? Buraki są niezwykle smaczne i pełne cennych składników odżywczych. Warto włączyć je do swojej diety np. poprzez dodanie ich do obiadu. Proponujemy wam przyrządzenie ich z dodatkiem aromatycznej czerwonej cebulki i wyrazistego w smaku pora. To połączenie skradnie wasze serca.
Brokuły są smacznym i bogatym w cenne składniki odżywcze warzywem, które potrafi przysporzyć nieco kłopotu w przygotowywaniu. Wrzucenie ugotowanych różyczek do lodowatej ody to prosty trik, który sprawi, że warzywo zachowa swój piękny kolor i zachwyci smakiem. Wypróbujcie koniecznie. Intensywna barwa i delikatna chrupkość są pożądanymi cechami ugotowanego brokuła. W takiej postaci warzywo to doskonale sprawdzi się jako składnik smażonego ryżu. Jeśli chcemy przygotować brokułowe kotlety, warto różyczki pogotować odrobinę dłużej. Postępujcie zgodnie z naszymi radami, a wyjdzie naprawdę pysznie.
Polędwiczki wieprzowe to doskonały pomysł na rodzinny obiad. Polędwiczki są soczyste, miękkie i delikatne, a podane z kluskami lub ziemniakami i ulubioną surówką stworzą wyśmienite danie, które błyskawicznie zniknie z talerzy. Jak zamarynować polędwiczki? Jak zrobić polędwiczki wieprzowe, żeby były miękkie?Polędwica wieprzowa bez kości jest świetnym mięsem do pieczenia w całości. Odpowiednio zamarynowana i pieczona jest miękka, delikatna i soczysta. Mięso marynowane przez całą noc w ziołach i przyprawach ma rewelacyjny smak i jest idealnie doprawione. Polędwiczka będzie jeszcze smaczniejsza, kiedy będzie miała lekko podpieczoną skórkę. Polędwiczki wieprzowe podaj z ziemniakami z wody lub pieczonymi w mundurkach. Kluski śląskie również dobrze komponują się z mięsem. Zbilansowany i pożywny obiad to również warzywa, przygotuj więc surówkę z kapusty pekińskiej lub ulubionych warzyw. Do polędwiczek możesz zrobić również sos na bazie wody po pieczeniu wieprzowiny- tu dowiesz się, jak zrobić aromatyczny sos do mięsa pieczonego.
Kotlety mielone zwykle zawdzięczają swoją soczystość cebuli, która podczas smażenia puszcza soki wprost do mięsa. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz dodawać do nich cebuli, zamień ją na cukinię. Warzywo sprawdzi się równie dobrze, a przy okazji nada gotowym kotletom bardziej zbitą konsystencję i delikatniejszy smak. Kotlety mielone są klasyką, bez której większość Polaków nie wyobraża sobie nawet jednego tygodnia. Soczyste i miękkie kotlety z chrupiącą skórką, podane z puree ziemniaczanym i mizerią stanowią wszak obiad wyjątkowo smaczny i sycący. Choć cebula stanowi tradycyjny dodatek do mielonych, z powodzeniem można zastąpić ją zwykłą cukinią. Po starciu i podsmażeniu na patelni z odrobiną czosnku skutecznie nawilża mięsną masę, a także ułatwia utrzymanie kształtu przez kotlety.
Kapusta kiszona jest smacznym i cennym składnikiem każdej diety, Warto po nią sięgnąć na przykład w postaci smacznej surówki obiadowej. Skorzystajcie z babcinej receptury na słodko-kwaśną surówkę weselną a na długo zapamiętacie ten posiłek. Surówki z kapusty są doskonałym dodatkiem do obiadu. Zdradzaliśmy wam już jak przyrządzić pyszną surówkę z dwóch rodzajów tego warzywa i zdradzaliśmy jak przyrządzić zimową wersję specjału z białej kapusty. Weselna surówka z kiszonej kapusty jest kolejną propozycją łączącą smaki słodki i kwaśny w pysznej kombinacji.
Puree z dyni to świetny dodatek do obiadu, ciast, deserów. Puree jest gęste, słodkie i świetnie łączy się z daniami mięsnymi, rybami i potrawami wegetariańskimi. Puree wykorzystasz również do przygotowania zdrowych deserów, ciast, a nawet jesiennej kawy. Jak zrobić puree z dyni?Sezon na dynię trwa od września do końca listopada, poza sezonem możemy również dostać w sklepach mniejszą odmianę- dynię hokkaido, która jest równie smaczna i zdrowa. Dynia zawiera wiele cennych witamin, między innymi witaminę C, witaminy z grupy B. Warzywo to również bogactwo antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia.Puree z dyni wykorzystasz na wiele sposobów. Puree jest pysznym dodatkiem do kurczaka, schabu, karkówki, mięsa wołowego i ryb. Z puree upieczesz również lekkie i pyszne ciasta- tu poznasz przepis na wyśmienite ciasto z puree dyniowym.Przygotuj większą porcję puree, przełóż do słoiczków i pasteryzuj przez 20 minut, aby cieszyć się wyjątkowym, delikatnym smakiem przez cały rok. Puree jest również doskonałym dodatkiem do jesiennej kawy- w tym artykule dowiesz się, jak zrobić pumpkin latte, czyli wyśmienitą kawę w nowej odsłonie.
Sos śliwkowy to jeden z lepszych sosów do pieczonego schabu. Jest słodki, aromatyczny z wyczuwalną nutą goździków, które nadają mu korzennego smaku. Sos śliwkowy jest gęsty, smaczny i doskonale łączy się z pieczonym mięsem. Poznaj przepis na sos śliwkowy do schabu.Pieczony schab jest bardzo delikatnym, soczystym mięsem, idealnym zarówno na ciepło do obiadu, jak i w postaci zimnej płyty, np. jako dodatek do kanapek. Pieczony schab polany aromatycznym sosem z suszonych śliwek smakuje doskonale, ponieważ słodko-korzenny smak śliwek idealnie łączy się z mięsem wieprzowym. Śliwki suszone koniecznie namocz dzień przed robieniem sosu, aby następnego dnia były miękkie i aromatyczne. Wodę z suszonych śliwek możesz wykorzystać do sosu, aby dodatkowo podbić jego smak. Kolejną, słodką propozycją do mięsa, jest sos żurawinowy, który doskonale łączy się z drobiem i schabem i jest pysznym dodatkiem do pasztety, wędlin i zimnej płyty.
Nie masz pomysłu na obiad lub chcesz przygotować coś na szybko w bardzo zabieganym dniu? zrób szybki sos pomidorowy do makaronu, którego ugotowanie zajmie Ci dosłownie 20 minut. Sos jest bardzo aromatyczny, gęsty, a świeża bazylia i suszone oregano świetnie uzupełniają jego smak. Poznaj przepis na szybki sos pomidorowy do makaronu.Szybki sos pomidorowy z ulubiony makaronem, np. spaghetti, penne, kokardkami, to pożywne i smaczne danie, które smakuje wszystkim, a jego przygotowanie trwa dosłownie chwilę. Aromatyczny sos z pomidorów doprawiony cukrem, bazylią, czosnkiem i oliwą z oliwek błyskawicznie znika z talerzy i wszyscy proszą o dokładkę.Pomidory z puszki mają wyraźny, lekko cierpi smak, dlatego też koniecznie dodaj do nich cukier, aby je osłodzić i pozbyć się cierpkości. Do sosu możesz również dodać szczyptę rozmarynu, tymianku, ziół prowansalskich. Sos nie wymaga zagęszczania, pomidory, cebula i czosnek doskonale zagęszczą danie bez dodatku mąki. Ugotuj również wyśmienity sos boloński z mięsem mielonym- tu poznasz przepis na sos do spaghetti bolognese, idealny na obiad dla całej rodziny.
Kotlety schabowe często goszczą na stołach smakoszy. Amatorom polskiej tradycyjnej kuchni polecamy nową smaczną marynatę ziołową na bazie jasnego piwa. Mięso skąpane w tym płynie będzie niezwykle delikatne i aromatyczne. Spróbujcie koniecznie. Zdradzaliśmy wam już sposób na wyborne schabowe w marynacie majonezowo- cytrynowej i kruche mięso moczone w occie winnym. Tym razem proponujemy, by plastry schabu zanurzyć w piwie. Złoty trunek doda mięsu wyjątkowego aromatu i sprawi, że będzie soczyste. Skusicie się?
Nie ma chyba osoby, która byłaby w stanie oprzeć się delikatnym ziemniaczanym kluseczkom z dziurką. Kluski śląskie sprawdzą się zarówno jako samodzielne danie, jak i dodatek do mięs czy gulaszy. Dodajcie do nich kurkumy i marchewki, a nabiorą pięknego pomarańczowego koloru i wyrazistego smaku. Kluski śląskie są elementem tradycyjnego śląskiego obiadu. Specjał ten ceni wielu smakoszy. Nic dziwnego, skoro podać go można do wielu dań. Tym razem proponujemy nieco zmodyfikować skład ciasta, dodając purée z marchewki i kurkumę. Kluski zachwycą was kolorem i smakiem. Koniecznie spróbujcie.
Boczek jest specjałem, po który ze smakiem sięga wielu z was. Aby wyszedł smaczny i soczysty, warto przygotować go w piecu z dodatkiem aromatycznych przypraw. Będzie smakował nieziemsko ze świeżym pieczywem i warzywami. Sprawdźcie koniecznie ten przepis. Wyjaśnialiśmy już, czym różni się boczek od bekonu i podpowiadaliśmy jak przyrządzić idealny dodatek do sałatki, czyli boczek w łupinie cebuli. Tym razem zdradzamy niezawodną recepturę na przyrządzenie tego mięsnego kąska w piecu. Kupcie chudy boczek i przekonajcie się sami, jaki jest zachwycający.
Surówki są obowiązkowym elementem tradycyjnego polskiego obiadu. Do ich przygotowania warto wybierać sezonowe warzywa o wyrazistym smaku. Kryteria te idealnie spełnia seler, który wyśmienicie smakuje w słodkiej kombinacji z dodatkiem jabłka i rodzynek. Ta surówka to zimowy obiadowy ideał. Skusicie się? Warzywa korzeniowe są idealnym materiałem na zimową surówkę. Seler w połączeniu z jabłkami i rodzynkami będzie nie tylko przyjemnie słodki, ale też dostarczy wielu cennych składników odżywczych. Spróbujcie tej kompozycji koniecznie.
Gołąbki z kapusty są pysznym, choć nieco pracochłonnym daniem. Można je gotować w sosie lub zapiekać. Dziś zdradzimy wam proste patenty na idealne pieczone gołąbki. Jak się okazuje, czasem wystarczy nawet łyżka popularnego dodatku, by smakowały wyśmienicie. Pieczone gołąbki są pełne smaku, jednak czasem potrafią wyjść twarde i suche. Za takimi oczywiście nie przepadamy. Wolimy, gdy wszystkie składniki mają odpowiednią miękkość, są soczyste i rozpływają się w ustach. Uzyskanie takiego efektu jest nieco trudniejsze, ale z naszymi podpowiedziami jak najbardziej możliwe.
Surówka z pora i marchewki to wyśmienity dodatek do obiadu. Świetnie łączy się z daniami mięsnymi, wegetariańskimi i rybami, tworząc wyjątkową potrawę dla całej rodziny. Surówka o również prawdziwa bomba witaminowa. Poznaj przepis na zdrową i pyszną surówkę z pora i marchewki do obiadu.Surówka z pora i marchewki z jabłkiem, szczypiorkiem, skropiona oliwą to doskonały pomysł na szybką surówkę, która posmakuje każdemu. Surówka ma lekko słodki smak z orzeźwiającą nutą i aromatem oliwy z oliwek, jest lekka i pyszna. Surówka świetnie smakuje podana między innymi z pieczoną karkówką, smażonym dorszem i placuszkami z cukinii.Surówka, oprósz smaku, posiada również wiele witamin, minerałów, między innymi witaminę C, witaminę B, beta-karoten, potas. Przeciwutleniacze natomiast wzmacniają organizm, oczyszczają go z toksyn i szkodliwych substancji i opóźniają procesy starzenia. Surówka z pora i marchewki to dosłownie zdrowie na talerzu. Surówkę skrop sokiem z cytryny, aby jabłko nie ściemniało, a surówka wyglądała bardzo apetycznie. Schłodzona smakuje najlepiej, wstaw więc ją do lodówki na 10-15 minut przed podaniem. Nie zapomnij również o szczypcie cukru, który świetnie łączy się z jabłkiem i warzywami.Surówkę z pora przygotujesz również z innymi dodatkami, na słodko- tu poznasz przepis na wyśmienitą surówkę z pora z rodzynkami i ananasem.
Kotlety mielone należą do grona podstawowych polskich potraw, które pojawiają się praktycznie cały czas w naszym menu. Jedzenie ciągle tego samego może wywołać znudzenie, dlatego mamy na to najlepsze rozwiązanie. Wystarczy nadziać mielone żółtym serem, który pięknie roztopi się podczas smażenia. Takie danie zrobi wyjątkowe wrażenie, a także nasyci praktycznie każdego. Kotlety mielone je się tak często, że niektórzy z pewnością odczuwają już znużenie ich smakiem - w takiej sytuacji zostają dwa rozwiązania. Albo zrobić sobie na jakiś czas przerwę od mielonych, albo zrobić je w nowy sposób. Dzisiaj wybieramy drugą metodę, a niżej zamieściliśmy przepis krok po kroku, z którego wszystkie kotlety wychodzą idealnie. Do kotletów polecamy podawać klasyczne dodatki. Świetnie komponują się tłuczone ziemniaki z odrobiną masła, mleka i świeżych ziół, a także mizeria, lekko zakwaszona sokiem z cytryny bądź kilkoma kroplami octu jabłkowego. Taki obiad z pewnością nasyci każdego fana polskiej kuchni.
Rosół jadany jest przez okrągły rok niezależnie od pory czy pogody. Aby lepiej dostosować go do zimowych chłodów, kiedy większość z nas chce raczyć się rozgrzewającymi daniami, warto dodać do niego odrobinę anyżu i goździków. Korzenne przyprawy nadadzą mu wyjątkowego aromatu. Dodatkowo pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie układu pokarmowego. Rosół z dodatkiem anyżu rewelacyjnie smakuje i rozgrzewa nawet najbardziej zmarznięte osoby. Ciężko o lepsze zakończenie dnia niż miska parującego esencjonalnego wywaru wypitego pod grubym kocem. Duża ilość sosu sojowego zapewni mnóstwo smaku, a także da bulionowi ciemno-brązowej barwy.Pamiętaj, żeby jak najdłużej gotować taki rosół. Ogień powinien mieć niewielką moc, aby zupa jedynie delikatnie pyrkała - wtedy zarówno smak, konsystencja, jak i przejrzystość będą na najwyższym poziomie.
Znudziły wam się klasyczne frytki? Przygotujcie chrupiące ziemniaczane łódeczki. Wystarczy, że podgotujecie warzywo przed upieczeniem, a łatwiej będzie uzyskać pożądany efekt. Tak przyrządzone ziemniaczki możecie podać z ulubioną surówką lub zjeść solo. W każdej formie będą wyśmienite. Proponowaliśmy wam już przyrządzenie znakomitych ziemniaków z pieczarkowym nadzieniem i zdradzaliśmy jak zrobić obłędną marynatę musztardową, która z tym warzywem komponuje się idealnie. Tym razem podpowiadamy jak przygotować ziemniaczki, by uzyskać zniewalająco chrupiącą skórkę.
Surówka z selera z gruszką jest świetnym dodatkiem do smażonych ryb oraz mięsa. To niezwykłe, słodkie połączenie posmakuje nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Koniecznie wypróbujcie ten przepis — obiadowy rarytas przygotujecie błyskawicznie. Seler jest smacznym warzywem, po które zdecydowanie warto sięgać częściej niż tylko do przygotowania bulionu. Warzywo to jest bogatym źródłem ryboflawiny, wapnia, fosforu czy magnezu. Zawiera też szereg cennych witamin m.in. A, C, B6 i K.Warto zatem włączyć je do swojej diety. Surówka z rodzynkami albo połączenie tej pysznej bulwy z marchewką i jabłkiem to dodatki, które z pewnością wam się spodobają. Proponujemy wam również szybką w przygotowaniu i niezwykle smaczną surówkę z gruszką. Zakochacie się w niej od pierwszego kęsa.