Surówka z selera z gruszką jest świetnym dodatkiem do smażonych ryb oraz mięsa. To niezwykłe, słodkie połączenie posmakuje nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Koniecznie wypróbujcie ten przepis — obiadowy rarytas przygotujecie błyskawicznie. Seler jest smacznym warzywem, po które zdecydowanie warto sięgać częściej niż tylko do przygotowania bulionu. Warzywo to jest bogatym źródłem ryboflawiny, wapnia, fosforu czy magnezu. Zawiera też szereg cennych witamin m.in. A, C, B6 i K.Warto zatem włączyć je do swojej diety. Surówka z rodzynkami albo połączenie tej pysznej bulwy z marchewką i jabłkiem to dodatki, które z pewnością wam się spodobają. Proponujemy wam również szybką w przygotowaniu i niezwykle smaczną surówkę z gruszką. Zakochacie się w niej od pierwszego kęsa.
Smak kotletów schabowych można odmienić na wiele sposobów. Wystarczy oprószyć je niecodzienną przyprawą lub zamarynować w ciekawej mieszance. Dziś proponujemy ten drugi sposób. Dzięki niemu otrzymacie soczyste, zachwycające schabowe z nutą musztardy. Najprostszym sposobem przygotowania kotletów schabowych, jest oprószenie rozbitych płatów mięsa pieprzem i solą. Potem wystarczy je panierować i usmażyć. Jeśli jednak chcesz odkryć schabowe w nowej wersji, możesz je wcześniej zamarynować. W czym? Możliwości jest wiele. Do marynowania plastrów schabu można użyć składników mniej lub bardziej płynnych. Warto jednak postawić na te o kwaśnym smaku, bo kwas doskonale kruszy mięso. Dzięki temu po usmażeniu kotlety będą delikatne i soczyste. Dobrze jest dodać składnik o wyrazistym smaku, taki jak na przykład musztarda.
Zupa fasolowa z czerwonej fasoli to pomysł na szybki i tani obiad dla całej rodziny. Zupa jest idealna nawet w najbardziej zabiegane dni, jest pożywna, gęsta i posmakuje każdemu smakoszowi. Poznaj przepis na zupę fasolową z czerwonej fasoli na boczku i bulionie warzywnym. Zupa fasolowa jest jedną z tych zup, które można gotować i jeść naprawdę często. Fasola czerwona gotowana z ziemniakami na boczku wędzonym, bulionie i doprawiona kminem, majerankiem i świeżą natką pietruszki smakuje rewelacyjnie i wychodzi za każdym razem. Dodatkowym plusem potrawy są proste składniki, które bez problemu kupisz w każdym sklepie.Zupa fasolowa z czerwonej fasoli to również tanie i szybkie danie, które przygotujesz w zaledwie 40 minut. Do zupy dodaj bulion warzywny, który urozmaici jej smak i sprawi, że zupa będzie bardzo aromatyczna. Zupę fasolową podaj z bagietką lub świeżym pieczywem, tak smakuje najlepiej.Fasola czerwona to również wyśmienity dodatek wielu innych dań i zup. W tym artykule dowiesz się, jak ugotować potrawę rodem ze słonecznego Meksyku, czyli zupę meksykańską z fasolą i kukurydzą.
Szukasz pomysł na aromatyczną i smaczną zupę dla całej rodziny? Ugotuj zupę chrzanową z boczkiem, zupa jest gęsta, a podana z jajkiem i chipsami z boczku wygląda bardzo apetycznie, a smakuje jeszcze lepiej. Poznaj przepis na wyśmienitą zupę chrzanową z boczkiem.Zupa z tartym chrzanem to pomysł nie tylko na pyszny, świąteczny obiad, ale również na doskonałe danie w chłodne, zimowe dni. Zupa jest gęsta, kremowa, o wyraźnym, chrzanowym smaku i wyczuwalnej nucie suszonego majeranku. Zupę chrzanową ugotuj na bulionie warzywnym, aby miała jeszcze lepszy smak i aromat. Przed dodaniem świeżego, tartego chrzanu do wywaru, sparz go wrzątkiem, żeby pozbyć się nadmiaru goryczki. Zupę podaj z chipsami z boczku, które również przygotujesz błyskawicznie.Ugotuj równie smaczną i niezwykłą zupę- tu poznasz przepis na wyśmienitą zupę serową z mięsem mielonym, idealną na rozgrzewający i pożywny obiad.
Kotlet schabowy z pieczarkami i serem z piekarnika to pyszne i proste danie, które przygotujesz na obiad w niecałą godzinę. Kotlety w chrupiącej panierce zapieczone z pieczarkami i żółtym serem to prawdziwa uczta dla wszystkich smakoszy. Poznaj przepis na kotlet schabowy z pieczarkami i serem.Kotlet schabowy zapieczony z pieczarkami i serem w piekarniku to świetny pomysł na podanie tradycyjnych kotletów w nieco inny sposób. Mięso w panierce smażone na złocisty kolor, następnie pieczone razem z farszem pieczarkowym i plastrami sera jest jeszcze bardziej aromatyczny i sycący.Danie przygotowuję zarówno na szybki obiad, jak i wizytę gości, czy święta, ponieważ schabowe podane z pieczarkami pod serową chmurką smakują świetnie i wyglądają bardzo apetycznie. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych kotletów podanych z ziemniakami i ogórkiem.Do schabowych z pieczarkami i serem podaj ziemniaki tłuczone, puree lub ziemniaki pieczone z ziołami w piekarniku, lekka surówka obiadowa z pomidorów doskonale uzupełni całą potrawę.Jeśli masz ochotę na schab w lekkim wydaniu- tu poznasz przepis na wyśmienitą pieczeń ze schabu z suszonymi morelami, mięso jest doskonałe zarówno na ciepło, jak i na kanapki z chrzanem i żurawiną.
Tradycyjne gołąbki zwykle kojarzą się z mielonym mięsem wieprzowym wymieszanym z ryżem, zawiniętymi w liście kapusty. Istnieją jednak receptury, które korzystają z zupełnie innych składników. Poniżej zdradzamy, jak przygotować gołąbki z farszem rybnym oraz białą kaszą gryczaną. Ich smak oraz delikatność są wyjątkowe. Zdecydowanie najlepsze gołąbki złożone są z delikatnej i rozpływającej się w ustach kapusty otoczonej aromatycznym sosem. Wewnątrz liści musi znaleźć się soczysty farsz, który również nie stawia żadnego oporu podczas jedzenia.Jeśli nie lubisz smaku białej kaszy gryczanej, możesz zamienić ją na kaszę jęczmienną lub pęczak. Nie zalecamy wrzucania do farszu ryżu, ponieważ ten źle komponuje się w gołąbkach z rybą - znacznie smaczniejsze efekty daje korzystanie z silniejszych smakowo kasz.
Niezależnie czy smaży się wieprzowinę, ryby czy drób, chrupiąca panierka zawsze jest ich bardzo ważną częścią. Można sporządzić ją na wiele sposobów, w zależności do czego ma się zamiar ją wykorzystać. Podstawą jest panierowanie mięsa tuż przed smażeniem, co pozwala uzyskać chrupiącą teksturę, a także zapobiega się jej odpadaniu. Idealna panierka nie jest wcale tak prosta do zrobienia, jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy jedynie obtoczyć w niej kawałek mięsa czy warzywa. Wyjątkowo istotne są zabiegi, jakimi poddano produkt przed panierowaniem. Źle sporządzona panierka z łatwością odkleja się podczas smażenia w oleju, szybko nasiąka tłuszczem, a w najgorszym przypadku ulega błyskawicznemu spaleniu, co niszczy smak potrawy. Niżej zdradzamy, co należy zrobić, aby uniknąć takich wpadek.
Placki ziemniaczane ze śmietaną to pomysł na prosty, ale wyjątkowo smaczny obiad dla całej rodziny. Miękkie i jednocześnie chrupiące placuszki podane z kwaśną śmietaną i szczypiorkiem wychodzą za każdym razem i smakują rewelacyjnie. Sprawdź, jak przygotować placki ziemniaczane ze śmietaną. Placki ziemniaczane to już tradycyjna potrawa, którą doskonale znamy z dziecięcych lat. Wszyscy uwielbialiśmy placki z cukrem, śmietaną, gulaszem mięsnym lub sosem grzybowym. Zafunduj sobie kulinarny powrót do dzieciństwa i przygotuj wyśmienite placki z kwaśną śmietaną i szczypiorkiem, jak u babci. Do smażenia placków wykorzystaj ziemniaki zeszłoroczne o mącznej odmianie, ponieważ zawierają dużą ilość skrobi, a mało wody. Duża zawartość wody w masie ziemniaczanej rozwarstwi i rozrzedzi placki, będą wyglądać nieestetycznie lub ich nie usmażysz. Ziemniaki mączne doskonale sprawdzą się również do klusek śląskich, pyz z mięsem, kopytek, ponieważ ciasto będzie zwarte i gęste.Jeśli lubisz placki, jednak nie jesz ich głównie ze względu na dość wysoką zawartość tłuszczu po smażeniu- tu poznasz przepis na wyśmienite placki pieczone w piekarniku, są chrupiące i smakują wybornie.
Gotowanie rosołu co tydzień jest polską tradycją, bez której wiele osób nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu. Aby wywar był odpowiednio aromatyczny i pełen smaku, ważne jest zachowanie kolejności dodawania przypraw. Na początku dorzuca się wraz z większością składników liście laurowe, pieprz w ziarnach i ziele angielskie. Pod sam koniec warto umieścić w garnku lubczyk oraz natkę pietruszki. Rosół jest prawdziwym kulinarnym skarbem o wyjątkowej ilości zastosowań. Poza podawaniem go jako samodzielny posiłek, na bulionie można tworzyć inne zupy, sosy czy galarety. Z tego powodu tak ważne jest należyte doprawienie. W zależności od własnych preferencji można korzystać z wielu przypraw, lecz podstawa zawsze jest taka sama. Najbardziej liczy się jakość dodatków aromatycznych oraz kolejność ich wrzucania do wywaru - dzięki temu zupa staje się niezwykle aromatyczna i pełna smaku.
Puree ziemniaczane przygotowywane w Polsce składa się najczęściej jedynie z samych ziemniaków, soli oraz czarnego pieprzu. Jeśli chcesz zachwycić swoich gości i podać im do obiadu coś wyjątkowego, sprawdź poniższy przepis na najlepsze puree. Dzięki dodaniu musztardy ziemniaki nabierają silnego aromatu, który wspaniale podkreśla delikatność kartofli. Puree ziemniaczane można zrobić na wiele różnych sposobów. Jego smak zależy głównie od dodatków wrzuconych do ziemniaczanej papki. Bardzo ważne jest również zrezygnowanie z tłuczka na rzecz praski do ziemniaków, takiej jak do sporządzania kopytek czy śląskich klusek. Użycie jej gwarantuje aksamitną teksturę gotowego puree. Z pewnością niektórzy mogą dziwić się na obecność musztardy w tłuczonych kartoflach, jednak ich smak z jej pomocą będzie przepyszny. Ostrość i kwaśność musztardy idealnie komponuje się z łagodnymi ziemniakami, co daje niesamowity efekt.
Kotlety z ziemniaków, jajek i szynki to pomysł na szybkie, delikatne i smaczne kotleciki, które posmakują całej rodzinie, nawet największym niejadkom. Kotlety są miękkie w środku, lekko chrupiące na zewnątrz i mają ciekawy smak przełamany suszonym majerankiem. Poznaj przepis na pyszne kotlety z ziemniaków, jajek i szynki.Kotlety z ziemniaków, jajek i szynki to świetna alternatywa dla tradycyjnych kotletów. Są delikatniejsze, lżejsze, ale równie pożywne i smaczne. Kotlety przygotujesz błyskawicznie i w tym samym tempie znikną z talerzy nawet najmłodszych domowników. Kotleciki podaj z warzywnym puree, np. z zielonego groszku lub frytkami pieczonymi, ziemniakami. Do kotletów podaję również surówkę lub lekką i świeżą sałatką z pomidorów i ogórka. Możesz również upiec marchewkę z batatami i pietruszką. Każda opcja podania smakuje wybornie.Przed przygotowaniem kotletów ugotuj ziemniaki i jajka, aby zdążyły dokładnie wystygnąć. Nie wyrabiaj potrawy z ciepłych produktów, ponieważ nie uformujesz ładnych kotletów. Danie dopraw suszonym majerankiem. Możesz go również zastąpić ziołami prowansalskimi, nie zapomnij jednak o posiekanym szczypiorku, który doda wyraźnego smaku. Dzieci uwielbiają delikatne kotleciki- tu poznasz przepis na bezmięsne kotlety z kalafiora i jajek w delikatnej panierce, które doskonale sprawdzą się na szybki obiad.
Jakie powinny być kotlety mielone? Chrupiące z wierzchu, soczyste w środku i po prostu smaczne. Dziś przypomnimy wam znany od pokoleń trick, dzięki któremu kotlety mielone zawsze wychodzą soczyste. Na smak kotletów wpływ ma też tłuszcz, na którym je smażycie. Kotlety mielone w każdym domu znajdują się na liście ulubionych dań obiadowych. Nic dziwnego, łatwo i szybko się je przyrządza i są bardzo smaczne. Na dodatek lubią je wszystkie pokolenia, bo kotlety te stanowią połączenie tradycji i nowoczesności. Tradycji, bo są znane od wielu lat, nowoczesności, bo od kiedy bez problemu można kupić mielone mięso, stały się ulubionym daniem ludzi zabieganych.Smaczne kotlety mielone powinny być soczyste. Tę właściwość gwarantuje im znany od pokoleń trick, a mianowicie dodatek bułki namoczonej w mleku. Niektórzy uważają ją za wypełniacz, ale kotlety bez dodatku bułki są po prostu niesmaczne. Mięso jest zbyt zwarte i suche, a kotlety twarde i mało soczyste. Tajemnicą naszych babć było też to, że smażyły kotlety mielone na smalcu. Tłuszcz zwierzęcy bowiem lepiej pasuje smakowo do mięsa.
Gulasz wieprzowy jest spełnieniem marzeń każdego fana mięsnych potraw o intensywnym smaku i dużych właściwościach sycących. Wystarczy już jedna miska, aby poczuć się pełnym po posiłku. Duża ilość wieprzowiny w gęstym sosie idealnie wpisuje się w rozgrzewający zimowy obiad po całym dniu pracy. Gulasz wieprzowy jest w Polsce bez wątpienia najpopularniejszym gulaszem. Łatwo dostępna wieprzowina, która jest uwielbiana przez Polaków, a także niewielki wysiłek konieczny do ugotowania gulaszu zachęca nas do częstego pichcenia tego dania. Aby gulasz stał się delikatny, a każdy kawałek mięsa rozpływał się w ustach, należy upewnić się, że kupiło się mięso dobrej jakości. Do gulaszu najlepiej sprawdza się łopatka czy karkówka - mają odpowiednią proporcję tłuszczu do mięsa, co nadaje im soczystości oraz pełni smaku.
Jeśli szukasz pomysłu na szybki i smaczny obiad, sięgnij po filet z kurczaka. Z niego przygotujesz na przykład kotlety z piersi kurczaka. Podobne nieco do schabowych, ale bardziej delikatne i soczyste. Będą doskonałe z ziemniakami lub ryżem oraz z dużą porcją surówki. Filet z piersi kurczaka lubią ci, co dbają o linię i ci, co nie chcą marnować czasu na gotowanie. Pierś kurczaka jest delikatną i bardzo chudą częścią mięsa i można ją przygotować na wiele sposobów. Doskonale nadaje się do pieczenia i zapiekania, a także do gotowania na parze. Najszybciej jednak zrobisz z niej danie z patelni. Na przykład takie jak chrupiące kotlety.
Szukasz pomysłu na zupę krem szczawiową inaczej? Poznaj przepis na pyszny i zdrowy krem w nowej odsłonie z mlekiem kokosowym, a odkryjesz nowy, smak tej tradycyjnej zupy. Sprawdź, jak ugotować zupę krem szczawiową, czyli prostą, zdrową i smaczną zupę dla całej rodziny.Szczaw jest rośliną, którą samodzielnie zbierzesz na każdej łące w maju. Zamiast kupować gotowy szczaw, wybierz się na spacer z dala od dróg i zanieczyszczeń i na leśnej polanie zbierz liście i nasiona tej niezwykłej rośliny. Nasiona ususz- są świetnym i przede wszystkim naturalnym sposobem na problemy z układem pokarmowym. Wystarczy łyżeczkę suszu zalać wrzątkiem i zaparzyć.Z liści szczawiu ugotujesz zupę szczawiową, możesz je również dodać do sałatek. Młode liście to bogactwo potasu, żelaza i witaminy C. Dania z nich przygotowane są więc nie tylko smaczne- to prawdziwa bomba witaminowa. Szczawiu nie można jednak jeść zbyt często, ponieważ zawiera szczawiany, które przy regularnym, długotrwałym spożywaniu odkładają się w nerkach.Zupa szczawiowa na mleku kokosowym to świetna alternatywa dla tradycyjnej zupy podawanej z jajkiem na twardo. Zupa jest lekka, delikatnie słodka, a por i korzeń pietruszki dodają jej wyraźnego smaku i aromatu. Zupę ugotuj na bulionie lub rosole zimowym z kurkumą i imbirem. Kolejną smaczną zupą sezonową jest zupa krem ze szparagów. Wykorzystaj w pełni sezon na delikatne i zdrowe warzywa i ugotuj z nich wiele wyjątkowych dań.
Soczysty i rozpływający się w ustach schab jest jednym z najlepszych kulinarnych doświadczeń. Poniżej prezentujemy recepturę na schab duszony z pieczarkami, dzięki czemu mięso jest wyjątkowo wilgotne i pełne intensywnego smaku. Przepis jest banalnie prosty, więc nikt nie będzie miał problemu z jego przygotowaniem. Koniecznie pamiętaj o wcześniejszym podsmażeniu schabu. Dzięki temu będzie bardziej soczysty.Schab duszony z pieczarkami zachwyca przede wszystkim delikatnością oraz smakiem. Duszenie sprawia, że włókna mięśniowe rozluźniają się i każdy kęs rozpływa się w ustach. Z kolei pieczarki nadają mięsu mocnego smaku i aromatu, które na długo zostają w pamięci po posiłku. Do takiego mięsa najlepiej pasują dodatki, takie jak kluski śląskie, kopytka, kasza gryczana czy nawet makaron. Co więcej, ciężko poczuć się zaspokojonym tylko po jednym kawałku - przygotuj się na prośby o dokładkę.
Rosół zazwyczaj podajemy z makaronem. Zupę tę można jednak również zaserwować z dodatkiem pysznej i zdrowej kaszy jaglanej. Dzięki temu stanie się bardziej sycąca. Koniecznie spróbujcie takiego wariantu klasycznego dania. Zdradzaliśmy już przepisy na rosół z nietypowymi dodatkami m.in. z cytryną i cynamonem oraz z kurkumą i imbirem. Tym razem proponujemy, by zaserwować tę tradycyjną zupę w nieco inny niż zazwyczaj sposób — z kaszą jaglaną. To połączenie smaków pozytywnie was zaskoczy.
Ziemniaki zapiekane z farszem są wyjątkowo pysznym i prostym w przygotowaniu daniem. Będą idealne na obiad. Nie ma bowiem nic bardziej sycącego niż gorąca bulwa wypełniona warzywami i ciągnącym się serem. Spróbujcie ich koniecznie. Nadziewane ziemniaki sprawdza się doskonale, gdy w lodówce zalega kilka różnych składników w niewielkich ilościach. Do zrobienia farszu bowiem możemy wykorzystać zarówno skrawki wędlin, końcówkę sera czy kawałek papryki, jak i zalegające w lodówce pieczone warzywa. Niezależnie od tego, co wybierzecie, będzie smacznie.
Gołąbki mogą przybierać najróżniejsze formy, jednak w Polsce dalej najpopularniejsze są te z ryżem i mięsem. Dzisiaj prezentujemy doskonały przepis na staropolską odsłonę dania, dzięki której z łatwością je przygotujesz. Za wyjątkowe walory smakowe odpowiada dodatek grzybów. Farsz jest delikatny i wilgotny, a liście kapusty dosłownie rozpływają się w ustach. Gołąbki są zdecydowanie jednym z najlepszych pomysłów na prawdziwy, polski obiad. Potrawa nie należy do zbyt skomplikowanych, jednak wolimy pozostawić jej wykonanie najbardziej doświadczonym kucharzom w naszej rodzinie, dzięki czemu smak skutecznie przenosi nas do wspomnień z dzieciństwa.Tradycyjne staropolskie gołąbki nie są zapiekane w sosie pomidorowym, którego dodatek jest stosunkowo nowym wynalazkiem. W starych przepisach sos tworzy zakwas żytni zabielony śmietaną, który jest gęsty i bardzo aromatyczny.
Surówka z pora jest prostym w przygotowaniu i niebagatelnym dodatkiem do każdego obiadu. Podajcie to pyszne warzywo z odrobiną majonezu, a będzie rozpływało się w ustach. Ostrość pora zbalansuje dodatek jabłka i kapusty. Będzie naprawdę pysznie. Pory przydają się nie tylko do przygotowania bulionu. To pyszne warzywo z powodzeniem sprawdzi się jako składnik smacznej zupy czy podstawa wybornej surówki. Dodajcie do niego jabłka, kapustę i odrobinę majonezu, a zachwyci was smakiem. Najlepiej, gdy sięgniecie po domowy sos jajeczny. Jeśli użyjecie wariantu roślinnego, surówka będzie wegańska.
Frytki z batatów to świetna alternatywa dla tradycyjnych, ziemniaczanych frytek i frytek z restauracji typu fast-food. Bataty pieczone w piekarniku są lekkie, mało kaloryczne i są pysznym dodatkiem do wielu dań, w tym domowych burgerów. Ile piec frytki z batatów, aby wyszły idealnie?Dzieci kochają frytki. My też nigdy z nich nie wyrośniemy bo uwielbiamy ich smak. Frytki z barów szybkiej obsługi są bardzo kaloryczne, tłuste i zawierają sztuczne ulepszacze smaku. Domowe frytki z batatów są o wiele smaczniejsze, lżejsze i zdrowsze, możesz więc spokojnie przygotować je nawet dla mniejszych dzieci. Przed pieczeniem frytek w piekarniku odpowiednio przygotuj bataty. Najpierw obierz je ze skóry, pokrój w cienkie słupki i wstaw do miski z zimną wodą na 20-30 minut, dzięki czemu frytki będą bardziej chrupiące. Przed pieczeniem warto również przygotować odpowiednią marynatę z oliwy, soli morskiej i ulubionych, suszonych ziół. Frytki z batatów to pyszny dodatek do ryb i mięsa. Przygotujesz z nimi również zestaw jak z amerykańskiej restauracji, czyli domowy hamburger z frytkami, bez konserwantów, bez nadmiaru tłuszczu.
Szybka i pożywna zupa na mięsie? Jarzynowa. Ugotuj ją na udku z kurczaka z włoszczyzną, kalafiorem, fasolką szparagową, a błyskawicznie zniknie z talerzy. Zupa jest bardzo aromatyczna i jest prawdziwą bombą witaminową. Sprawdź, jak ugotować zupę warzywną z kurczakiem.Zupa jarzynowa z kurczakiem to jedna z moich ulubionych wersji warzywnej zupy. Wywar drobiowy nadaje daniu najlepszy smak i aromat. Zawartość białka i duża ilość niezbędnych witamin i minerałów sprawia, że potrawa jest nie tylko smaczna, ale i dobrze zbilansowana i sycąca. Zupę przygotuj od podstaw, możesz również ugotować ją na rosole, który został z poprzedniego dnia, dzięki czemu również zyska wyraźny smak. Do zupy możesz dodać swoje ulubione warzywa. Osobiście polecam kalafiora i fasolkę szparagową, które świetnie łączą się ze smakiem włoszczyzny i mięsa.Jeśli szukasz inspiracji na zupę na rosole- tu poznasz przepis na wyśmienitą zupę grzybową z suszonych grzybów. Jest idealna na obiad w chłodne, zimowe dni.
Surówka z selera naciowego do obiadu to prosty, smaczny i szybki dodatek do dań mięsnych i ryb. Potrawa świetnie łączy się z wieprzowiną, drobiem, wołowiną oraz smażonymi i pieczonymi rybami. Surówka jest lekko pikantna, słodka i rewelacyjnie doprawiona. Poznaj przepis na wyśmienitą surówkę z selera naciowego do obiadu. Seler naciowy dostępny jest w sklepach niemal przez cały rok. Seler należy do jednych z najzdrowszych warzyw, zawiera bowiem silne antyoksydanty i wiele witamin, które wzmacniają naszą odporność, regulują pracę układu krwionośnego, nerwowego, opóźniają procesy starzenia i zapobiegają powstawaniu groźnych chorób, w tym cukrzycy, nadciśnienia i nowotworów. Z selera naciowego ugotujesz również pyszną zupę krem, czyli sycącą bombę witaminową dla całej rodziny. Seler naciowy jest także świetnym dodatkiem do koktajli, które wzmocnią odporność i dodadzą Ci energii na cały dzień. Surówka z selera naciowego jest pysznym dodatkiem do obiadu. Przygotujesz ją z kilku podstawowych składników: kukurydzy, pora, majonezu i czosnku. Jest szybka, smaczna i świetnie łączy się z każdym daniem.
Leczo często wybierane jest na obiad z uwagi na łatwość przygotowania, wspaniały smak i rozgrzewające właściwości. Aby potrawka stała się jeszcze bardziej sycąca, warto dodać do niej kilka ziemniaków. Bulwy dzięki dużej ilości skrobi wypełniają żołądek na tyle dobrze, że nie ma potrzeby podawania do leczo żadnego pieczywa. Leczo pojawia się na naszych stołach wyjątkowo często, ponieważ Polacy uwielbiają intensywny smak duszonych warzyw i podsmażonej wędzonej kiełbasy. Okazuje się, że istnieje banalnie prosty sposób na poprawienie właściwości sycących tej potrawy. Wystarczy wrzucić do garnka z leczo kilka ziemniaków, a żadne pieczywo nie będzie już dłużej potrzebne. Poza lepszym wypełnieniem żołądka leczo nabiera również gęstszej konsystencji. Skrobia, która wypłukuje się z kartofli podczas gotowania, zagęszcza sos, co zwiększa przyjemność podczas jedzenia. Jeśli masz w domu żeliwny garnek, możesz wstawić go do piekarnika, gdzie leczo powoli dojdzie bez konieczności ciągłego doglądania.
Surówka z czerwonej kapusty z jabłkiem jest pysznym dodatkiem do obiadu. Świetnie łączy się zarówno z drobiem, jak i schabem, karkówką, wołowiną. Surówka jest lekka i ma wyjątkowy smak, który zawdzięcza słodkim, suszonym śliwkom i kwaśnemu jabłku. Poznaj przepis na surówkę z czerwonej kapusty do obiadu. Surówka z czerwonej kapusty z jabłkiem i suszonymi śliwkami to jedna z moich ulubionych surówek obiadowych. Przełamanie słodyczy, lekkiej ostrości i kwaśnego jabłka sprawiają, że potrawę można jeść niemal codziennie i nigdy się nie znudzi. Surówkę dopraw majonezem lub gęstym jogurtem, jeśli chcesz, aby była lżejsza.Surówka idealnie pasuje do kurczaka pieczonego z ziemniakami, karkówki, pieczonego schabu. Dobrze łączy się również się z pyzami z mięsem i roladami wołowymi. Surówkę z czerwonej kapusty skrop sokiem z cytryny, aby przełamać smaki. Sok opóźni również proces ciemnienia jabłka, które cały czas będzie wyglądać bardzo apetycznie.
Kotlety schabowe często goszczą na naszych stołach. Decyduje o tym ich smak i łatwość przygotowania. Każdy z pewnością ma na nie swój domowy przepis, jednak zawsze można go ulepszyć. Jeśli więc chcesz przygotować wyjątkowo kruche i delikatne kotlety schabowe, zamarynuj je w musztardzie i majonezie. Od dziś już zawsze będziesz, tak je przyrządzać.Uwielbiamy kotlety schabowe, bo jakże ich nie kochać. Kruche i soczyste, pokryte chrupiącą panierką, szybko znikają z talerzy dorosłych i dzieci. A wiadomo, że każdej gospodyni zależy nie na tym, żeby się napracować, ale żeby smakowało i żeby wszyscy się najedli. I schabowe doskonale wpisują się w te oczekiwania. Dziś przedstawimy wam nieco inne oblicze schaboszczaków. Zamiast tylko oprószyć je solą i pieprzem, zamarynujemy je w mieszance musztardy, majonezu i innych dodatków. Dzięki temu po usmażeniu będą niezwykle kruche i delikatne.
Kruche, a zarazem soczyste kotlety schabowe są marzeniem niejednej gospodyni, lecz uzyskanie takiego efektu wcale nie jest proste. Na szczęście istnieje metoda, dzięki której każdy plaster schabu będzie delikatny. Przed smażeniem należy wymoczyć je przez noc w mieszance mleka i czosnku, a kawałki schabu staną się idealnie soczyste i rozpływające w ustach. Kotlety schabowe są każdemu z nas doskonale znane, w końcu Polacy jadają je bardzo regularnie. Popularność nie oznacza jednak, że wszyscy zdają sobie sprawę, jak robić je najlepiej - w praktyce wiele osób cały czas nie zna sposobów na kruche i soczyste mięso po usmażeniu. Najlepszą metodą zmiękczania schabowych jest wymoczenie ich w mleku z dodatkiem czosnku. Niektórzy dodają również cebulę lub zamieniają na nią czosnek całkowicie. Mleko dzięki enzymom powoduje kruszenie mięsa, a czosnek lub cebula aromatyzują je, nadając wspaniały smak.
Zupa pomidorowa według Karola Okrasy to pomysł na pyszną i lekką zupę z pomidorów pieczonych z makaronem. Pieczone warzywa uwalniają jeszcze większy smak i aromat, dzięki czemu całe danie jest obłędnie smaczne. Poznaj przepis na najsmaczniejszą zupę pomidorową według Karola Okrasy. Zupa pomidorowa z pieczonych pomidorów, dodatkiem świeżej bazylii, oliwą, świeżo mielonym pieprzem jest najsmaczniejszą zupą pomidorową jaką jadłam. Jest lekka, świeża, słodka, czyli taka, jaka pomidorowa być powinna. Do zupy wykorzystaj dojrzałe pomidory malinowe.Zupę zblenduj, aby była bardziej gęsta i podaj ją z makaronem rosołowym, świderkami lub muszelkami. Zupę ugotuj na bulionie warzywnym lub rosole drobiowym. Gotowana na kostce rosołowej nie będzie już tak smaczna. Liście bazylii wykorzystaj do dekoracji, 3-4 posiekaj i dodaj pod koniec gotowania zupy. Karol Okrasa słynie z przygotowywania tradycyjnych dań w nowej odsłonie. Jeśli szukasz inspiracji na pyszny obiad dla całej rodziny- tu poznasz przepis na pieczoną gęś w aksamitnym sosie porzeczkowym.