Bób jest prawdziwą witaminową bombą, a jego smak potrafi zawrócić w głowie niejednemu smakoszowi. Nie bez powodu wszak uważa się, że to warzywo jest jednym z symboli wczesnego lata. Jeśli jednak teraz postanowisz wybrać się na jego zakup, możesz się zaskoczyć. Początek sezonu na warzywa i owoce zawsze wita Polaków wysokimi cenami. W tym roku dodatkowym problemem jest pogoda, która spowodowała, że na początku wiosny było zimno i rośliny nie chciały rosnąć. To przesunęło sezon o dobrych kilka tygodni.
Truskawki jak co roku szturmem zdobywają podniebienia Polaków. Uwielbiamy ich świeży, orzeźwiający smak, a przetwory wykonane z tych owoców towarzyszą nam przez cały rok, przypominając o smakach lata. Aby móc się nimi cieszyć, ktoś musi je najpierw zebrać. Przed kilkoma laty na polach truskawek pracowali głównie ci, którzy chcieli dorobić. Studenci oraz licealiści byli najczęściej spotykanymi grupami społecznymi, które w pocie czoła schylały się do truskawkowych krzaczków. Dzisiaj plantatorom ciężko znaleźć chętnych do pracy.
Lidl konkuruje z Biedronką, organizując kolejne promocje i obniżki cen. W obu tych sklepach można znaleźć wyjątkowe oferty, lecz to Lidl może zachwycić mięsożerców. Jeśli więc planujesz w najbliższym czasie zrobić grilla lub pieczeń dla całej rodziny, wybierz się do niemieckiej sieci. Jutrzejsza tania sobota pozwala klientom obkupić się w smaczne i popularne produkty, których zazwyczaj cena jest znacznie większa. W taki sposób można zaoszczędzić odrobinę funduszy i przeznaczyć je na coś innego, co ucieszy każdego łowcę okazji.
Nie da się ukryć, że warzywa odgrywają niezwykle istotną rolę w codziennym jadłospisie. Oczywiście najlepiej smakują świeże produkty. Właśnie dlatego warzywa z bazarków od lat cieszą się sporym zainteresowaniem.
Bez wątpienia truskawki można zaliczyć do grona frykasów, które marzą się wielu smakoszom. Niestety w sklepach za owoce przyjdzie nam słono zapłacić. Czasami cena sięga nawet 35 złotych. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest samodzielne zbieranie truskawek na polu udostępnionym przez rolników.
Fasolka szparagowa z masłem i podsmażoną bułką tartą jest wspaniałym obiadowym dodatkiem. Co więcej, produkt ten jest na tyle smaczny, że można jeść go bez niezdrowych i tłustych składników. Dla wielu Polaków jest ona jednak zbyt droga. Wiosna tego roku przyszła późno, a średnia temperatur była na tyle niska, że mnóstwo warzyw i owoców nie wydało wystarczająco dużo plonów. Rolnicy musieli więc podnieść ceny sprzedaży swoich produktów, aby móc utrzymać swoje rodziny oraz samych siebie.
Truskawki są pewnego rodzaju symbolem lata. Gdy za oknem jest piękna słoneczna pogoda, a słupki na termometrach pokazują temperaturę powyżej 25 stopni Celsjusza, mnóstwo osób wybiera się do sklepu czy warzywniaka, aby kupić łubiankę truskawek. Uwielbiamy jeść je jako prostą przekąskę, przyrządzać z nich dżemy i konfitury, czy gotować sosy, którym polewamy lody oraz makaron. Niestety tegoroczne ceny są zaskakująco wysokie, a niektórzy narzekają, że polska truskawka jest droższa niż egzotyczne mango.
Lidl doskonale zdaje sobie sprawę z chęci Polaków do odpoczynku w trakcie, zbliżającego się wielkimi krokami długiego weekendu. Z tej okazji niemiecka sieć postanowiła rozpieścić swoich klientów i wprowadzić promocję, która zachwyci wielu z nas. Aby skorzystać z oferty, trzeba jednak spełnić pewien warunek. W akcji Lidla będą mogli wziąć udział wszyscy pełnoletni użytkownicy aplikacji Lidl Plus, dlatego konieczna jest jej uprzednia instalacja na smartfonie. Trzeba także aktywować w niej kupon.
Polacy odczuwają coraz większy niepokój związany z kosztami wyżywienia. Żywność staje się z miesiąca na miesiąc bardziej kosztowna, przy czym pensje się nie zwiększają. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, ceny w maju były średnio 4,8 proc. wyższe niż rok temu. Na podstawie tych danych można obliczyć, że tempo średniego wzrostu cen jest najszybsze od listopada 2011 roku. Co więcej, problem nie dotyczy jedynie branży spożywczej, gdyż podwyżki można zauważyć w praktycznie wszystkich gałęziach gospodarki.
Grillowanie podczas wolnych dni jest jedną z ulubionych rozrywek smakoszy. Któż nie lubi spędzać czasu w gronie najbliższych, przy pysznych frykasach z rusztu. Okazuje się, że nie wszędzie możemy sobie pozwolić na rozpalenie grilla.
Obiad nad morzem zazwyczaj wiąże się ze sporym wydatkiem. Wiele doniesień potwierdza, że ceny znacząco poszły w górę. Mogłoby się wydawać, że za jakiś czas mało kto będzie mógł sobie pozwolić na posiłki w nadmorskich restauracjach. Okazuje się, że niektóre lokale zaskakują niskimi cenami.
Zakaz handlu w niedzielę zaczął być wprowadzany w 2018 roku. Stopniowo rozszerzano go na coraz więcej dni. Finalnie pozostaje tylko kilka niedziel w ciągu roku, w których możemy sobie pozwolić na zakupy. W zaistniałej sytuacji sklepy zdecydowały się na podjęcie pewnych kroków. Dołączyła do nich sieć supermarketów Kaufland.
Fasolka szparagowa jest nie tylko smacznym warzywem - jej wartości odżywcze są wyjątkowo duże, dlatego warto jak najczęściej włączyć ją do swojej diety. W tym roku jednak na przeszkodzie może stać kosmicznie wysoka cena, która jest zbyt duża dla wielu ludzi. Warzywa od samego początku sezonu w 2021 roku wystawiane były przez sprzedawców za wysokie kwoty. Na bazarach widać podwyżki, które niekiedy osiągają nawet 60 procent więcej, niż w sezonie sprzed roku. Co odpowiada za taką sytuację?
Czereśnie jak co sezon wywołują spore emocje w klientach. Ludzie chcą posmakować soczystych owoców lub wykorzystać je do produkcji domowych przetworów, czy słodkich wypieków. Wiele osób nie będzie miało w tym roku takiej możliwości z powodu wysokich kosztów.Zimowe miesiące wywołują w nas tęsknotę do świeżych smaków, które obecne są jedynie latem i wiosną. Młode owoce i warzywa mają zdecydowanie największe walory kulinarne, dlatego teraźniejsza sytuacja na rynku może niepokoić wielu Polaków.
Niebieski paragon po zakupach w supermarketach Lidl i Kaufland już niebawem będzie normą. Z pewnością taki widok nie jest codziennością i niektórzy z klientów mogą być zaskoczeni nowym kolorem rachunku. Jego wprowadzenie wiąże się z troską o środowisko.
Smakowite truskawki i czereśnie od lat cieszą się sporą popularnością wśród smakoszy. Nietrudno natknąć się na osoby, które mogłyby nieustannie zajadać się tymi pysznymi owocami. Wielu miłośników swojskich smaków z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym truskawki i czereśnie stanieją.
Nie od dziś wiadomo, że niektóre owoce mogą być bardzo cenne. Wystarczy spojrzeć na aktualne ceny truskawek i innych uwielbianych smakołyków. Jednak nikt nie podejrzewałby, że za dwa melony można zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Restauracje, jak i cała branża gastronomiczna, przez dłuższy czas miały wiele problemów. Przedłużający się lockdown i drastyczne obostrzenia sprawiły, że w ostatnich miesiącach mnóstwo lokali zwyczajnie upadło. Te, które jeszcze obsługują gości, musiały podnieść ceny. Gorszy okres wydrenował przedsiębiorców z oszczędności, a niektórzy zmuszeni byli do brania pożyczek, aby móc przyjmować zamówienia na wynos od swoich stałych klientów. Teraz właściciele chcą odbić finansowy kryzys, dlatego posiłki są znacznie droższe.
Kalafior jest warzywem, które zazwyczaj można kupić za niskie pieniądze, a chętnych do smakowania jego kwiatów nie brakuje. Niestety, tegoroczne ceny na targach płodów rolnych sprawiają, że mnóstwo ludzi łapie się za głowę. Wszystko spowodowane niesprzyjającą pogodą. Tegoroczna wiosna sprawiła, że rolnicy byli zmuszeni mocno się natrudzić, aby móc wystawić na sprzedaż swoje zbiory. Ogromne sumy, za jakie można kupić nowalijki, są spowodowane chłodną wiosną i małą ilością słońca. Na szczęście eksperci uważają, że już niedługo może się to zmienić.
Czereśnie to letnia klasyka, a mokre jeszcze po niedawnym umyciu owoce, towarzyszą nam przy wielu wakacyjnych okazjach - uwielbiamy zajadać się nimi na deser, do filmu czy traktujemy je jako prostą i szybką przekąskę, która dodatkowo orzeźwia. Niestety, Polacy już od początku sezonu na czereśnie spotykają się ze sporym problemem, jakim są zaskakująco wysokie ceny. Swojego czasu Internet obiegło zdjęcie, na którym widać było hiszpańskie czereśnie wystawione za cenę ponad 163 złotych.
Sklep internetowy Tadeusza Rydzyka wywołuje wiele kontrowersji, chociaż z pewnością nie brakuje klientów, którzy ochoczo kupują w nim najróżniejsze produkty. Najwięcej emocji sprawiają produkty spożywcze, których ceny sięgają bardzo wysokich pułapów. Sklep internetowy Fundacji Nasza Przyszłość, w którego zarządzie głównie stanowisko posiada o. Grzegorz, zaufany współpracownik Tadeusza Rydzyka, swojego czasu rozszerzył swój asortyment. Od tego momentu można kupować w nim, chociażby mąkę z kasztanów.
Każdy smakosz chciałby wydawać na jedzenie niewielkie pieniądze. 5 złotych przeważnie jest przez nas traktowane, jako kwota pozwalająca na niewielkie zakupy. Jednak przy odpowiednim planowaniu kwota pozwala na przygotowanie ciekawych posiłków.
Smakowita ryba niejednokrotnie przyprawiała nas o autentyczny zachwyt. Nietrudno znaleźć smakoszy, którzy z miłą chęcią spałaszowaliby nadmorski specjał. Podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego zapłacimy za niego o wiele więcej.
Restauracje przez większość pandemii były jedną z najbardziej dotkniętych gałęzi polskiej gospodarki. Z powodu obostrzeń, jakie zostały nałożone na lokale gastronomiczne przez rząd, nie mogły przyjmować klientów stacjonarnie - można było jedynie zamawiać posiłki na wynos. Wielu Polaków z nadzieją patrzyło na 15 maja, kiedy to dano możliwość przedsiębiorcom na otwarcie ogródków, usytuowanych na świeżym powietrzu. Gdy tylko pierwsi, głodni klienci zaczęli pojawiać się i składać zamówienia, zauważono kolejną trudność.
Nie da się ukryć, że mięso jest uznawane za jeden z najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Nietrudno natknąć się na osoby, które praktycznie codziennie raczą się specjałami na jego bazie. Wielbiciele mięsa mają powody do niepokoju?
Magda Gessler już od 11 lat zmienia oblicze polskich restauracji. Praca przy Kuchennych Rewolucji zapewniła restauratorce sporą popularność. Rzecz jasna odbiło się to na jej dochodach. Mało kto spodziewałby się, że Magda Gessler tyle zarabia.
Czereśnie zawsze na początku sezonu kosztowały sporą sumę. Podobnie jak inne owoce, które wcześnie zaczynają być sprzedawane, czereśnie muszą zwrócić się hodowcom, którzy nierzadko ocieplają swoje uprawy i muszą chronić je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W sieci zawrzało, po opublikowaniu na portalu "Dzień Dobry TVN" zdjęcia jednej z czytelniczek, która wysłała do redakcji fotografię ceny za 1 kilogram czereśni. W jednym ze sklepów w Wilkszynie wystawiono na sprzedaż czereśnie z Hiszpanii, na które trzeba się wyjątkowo wykosztować.
Biedronka doskonale zdaje sobie sprawę z wagi promocji, które oferuje w swoich placówkach. To dzięki nim przyciąga nowych klientów, którzy chcą sprawdzić jakość towarów, a także stałych konsumentów - ci uwielbiają polować na najlepsze okazje. Każda kuchnia powinna być dobrze wyposażona, aby gotowanie było nie tylko przyjemne, lecz również wygodne. Ciężko wszak czerpać przyjemność z przygotowywania jedzenia, gdy w szafkach brakuje odpowiednich desek do krojenia czy cedzaków do makaronu. Jeśli więc planujesz uzupełnić swoje przybory, Biedronka będzie świetnym wyborem.