popularny napój działa jak truciznawikipedia.org/Cancer Research UK/CC 4.0 Diagram showing the parts removed with a Whipple's operation CRUK 337.svg

Napój, który kupują prawie wszyscy mocno szkodzi organizmowi. Konsekwencje są bolesne

Trucizna nie musi w cale działać od razu. Nie inaczej jest z napojem, który dla wielu polaków jest konieczny. Pijemy go codziennie rano żeby się rozbudzić, jednak powoduje on o wiele więcej szkód niż pozytywów.

Trucizna, która jest niesamowicie powszechna pod pozorem pobudzającego napoju. Stoi na półkach w każdym sklepie, restrykcje wiekowe tak naprawdę nie istnieją i każdy ma do niej banalny dostęp. Co wyniszcza nasze organizmy?

Trucizna dostępna na wyciągnięcie ręki

Aby zrozumieć skalę problemu, musimy udać się do sklepu. Jest dostępna często zaraz przy wejściu do niego, stoi na półkach i zachęca swoim pięknym wyglądem. Bez niej dużo osób nie potrafi zacząć dnia, czują się niewyspani, boli ich głowa, są rozdrażnieni i nie są w stanie skupić się na żadnej cięższej czynności. Kosztuje grosze, a każdy kolejny łyk powoduje coraz większe spustoszenie. I wcale nie chodzi o kawę.

W puszkach znajduję się nie tylko kofeina, która w umiarkowanych ilościach jest nawet wskazana. Ogromna ilość cukru, konserwantów, barwników i innych składników chemicznych sukcesywnie wpływa na nasze zdrowie. Napoje energetyzujące na 100 ml zawierają aż 32 mg kofeiny. Wynik o wiele większy, niż w typowym kubku kawy, który pijemy do śniadania.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie stają się prozdrowotnym przebojem na całym świecie. Kiszone cytryny

2. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda

Pomimo badań, które jednoznacznie stwierdzają szkodliwość napojów energetyzujących, ludzie dalej je kupują. Spożywanie ich w dużych ilościach może spowodować bardzo duże problemy z układem krwionośnym, sercem, nerwicami czy ogólnym samopoczuciem psychicznym. Duża zawartość cukru wpływa na nasz metabolizm i ilość insuliny we krwi. Częste picie tych napoi może skutkować cukrzycą i innymi problemami zdrowotnymi.

Najlepsze newsy:

  1. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  2. Wielkanoc we wrześniu? Watykan wydał dekret ws. koronawirusa
  3. Polski sprzedawca ogórków kiszonych przeciera oczy. Epidemia zmieniła wszystko
  4. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom
  5. Bogactwo prozdrowotnych właściwości soku z kapusty przebija się do organizmu błyskawicznie. Pomaga na mnóstwo rzeczy
  6. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze

Źródło: pikio.pl

Następny artykuł