Truskawki warto umyć w wodzie z solą
pixabay/Wencel

Umyła truskawki w słonej wodzie. Nagranie ekspresowo podbiło internet

Truskawki można umyć na milion sposobów, ale zawsze warto skorzystać z tego, który będzie najlepszy. Okazuje się, że woda z solą może mieć zaskakujące działanie. Na TikToku pojawiło się nagranie pokazujące efekty mycia owoców w ten sposób. Nagranie zszokowało internautów.

Zawsze myjemy truksawki przed spożyciem, by nie zjeść zgromadzonych na nich zanieczyszczeń, w tym piasku czy innych składników, które mogłyby nam zaszkodzić. Sposobów na mycie jest oczywiście mnóstwo, a wśród nich łatwo znaleźć lepsze i gorsze. Niektórzy dodają do mycia na przykład sodę, ale okazuje się, że wody do mycia owoców warto dodać sól.

Afera, pani Dominika kupiła mięso w Biedronce. Odkryła niesmaczną prawdę i zrobiła zdjęcie, żeby nagłośnić skandalAfera, pani Dominika kupiła mięso w Biedronce. Odkryła niesmaczną prawdę i zrobiła zdjęcie, żeby nagłośnić skandalCzytaj dalej

Truskawki umyte w wodzie z solą sprawią, że z owoców pozbędziemy się nie tylko piasku i kurzu

Umycie owoców w letniej wodzie to niezbędne minimum, by razem z truskawkami nie zjeśc przede wszystkim skrzypiącego w zębach piasku czy resztek liści. Można, a nawet warto, posunąć się jednak o krok dalej i zadbać o to, by truskawki były umyte dokładnie. Na TikToku pojawiło się szokujące nagranie, dzięki któremu przekonaliśmy się, dlaczego warto dokładnie myć owoce i warzywa przed spożyciem.

Dzisiaj grzeje:

  1. Bób musieli wycenić za 0,5 kg, bo za 1 kg cena przytłacza. Spojrzał na niebotyczne ceny na targu, złapał za aparat i zrobił zdjęcie
  2. Zwolnienie pracowników coraz prostsze i szybsze. Pracodawcy tną koszty i zwalniają przez SMS

Seleste Radcliffe pokazała innym sposób mycia truskawek, który uważa za najlepszy. Użytkowniczka TikToka dodaje do wody odrobinę soli, a potem umieszcza w niej truskawki. Dodatek tego niepozornego składnika sprawia bowiem, że po kilku minutach pozbędziemy się z owoców nie tylko brudu, piasku i kurzu, ale też małych żyjątek. Na nagraniu TikTokerki na efekty nie trzeba było długo czekać.

Nagranie jest prawdziwym hitem wśród wielbicieli truskawek. Nie musieliśmy długo czekać, by zszokowani użytkownicy portalu społecznościowego wypróbowali sposób Seleste i wrzucili do sieci swoje nagrania. Widzimy na nich, że w mgnieniu oka po umieszczeniu truskawek w wodzie z solą na powierzchni płynu pojawiły się małe robaczki. Komentarze potwierdzają, w jakiej niewiedzy żyliśmy, zanim TikTokerka opublikowała filmik o myciu truskawek.

Małe robaczki, które tak zszokowały wszystkich na TikToku, to najprawdopodobniej larwy muszki plamoskrzydłej. Żyjątko składa jaja w już dojrzałych owocach. Jak informuje Agencja Żywności i Leków (FDA), nie musimy się obawiać skutków zjedzenia tych robaczków, gdyż nie są one szkodliwe dla zdrowia w żaden sposób. Prawdopodobnie jednak nikt nie chce ich zjadać świadomie, więc coraz więcej osób zdecyduje się na mycie truskawek w wodzie z solą.

Najlepsze newsy:

1.Już nie ma odwrotu. Minister przekazał ostateczną decyzję, czekali na nią wszyscy rodzice
2.Kinga Duda rozczarowała rodziców. Wszystko miało być zupełnie inaczej
3.Przez pół roku piła sok z selera. Skończyły się jej problemy, przeszła piorunującą metamorfozę
4.Cudowne, dziadek Bogumił otwiera pole truskawek dla wszystkich. Rwiesz sam i płacisz tanio jak barszcz
5.Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory
6. Niewiarygodne sceny na południu Polski. Wszystko nagrali, film jest niesamowity

Źródło: polki.pl

Następny artykuł