Truskawki drożeją jeszcze bardziejFacebook.com/Newsner print screen

Ceny młodych polskich warzyw i owoców zwalają z nóg. Truskawki, bób i ziemniaki kosztują fortunę

Truskawki w sklepach kosztują krocie, ceny zwalają z nóg. Wiele warzyw i owoców może kosztować obecnie niemałą fortunę, a my wszyscy rwiemy sobie włosy z głowy i zastanawiamy się dlaczego. Znamy powód, ten rok może być bardzo ciężki.

Truskawki zwykle tuż przed sezonem są bardzo drogie, jednak w tym roku ich ceny zwalają z nóg. Jednak problem dotyczy nie tylko truskawek. Wiele polskich warzyw i owoców, które są produkowane w kraju jest droższych niż te, które są importowane z zagranicy. Znamy powód dla którego żywność w tym roku będzie taka droga, musimy się przygotować na ciężki czas.

Wykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwiWykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwiCzytaj dalej

Truskawki o wiele droższe niż rok temu, tak jak wiele innych warzyw oraz owoców

Na podwarszawskiej giełdzie w Broniszach ceny warzyw i owoców przechodzą najgorsze oczekiwania. W porównaniu do ostatniego roku, jest jeszcze gorzej, a już rok 2019 był drogi w zakresie żywności. Obecnie, ziemniaki z Polski są droższe niż bataty z Hiszpanii. Problem jest dość złożony, jednak znamy jego przyczynę i nic nie wskazuje na to, że poprawa nadejdzie szybko.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z twojego konta mogą zniknąć wszystkie pieniądze. Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki przed nowym oszustwem
  2. Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Aż trudno uwierzyć, że konto bankowe może wyświetlać tyle zer

Na giełdzie w Broniszach za kilogram polskiej młodej fasolki szparagowej trzeba zapłacić w hurcie 45 zł, kiedy rok temu o tej samej porze kosztowała około 38 zł za kilogram. Bób jest obecnie w cenie 44 zł za kilogram, kiedy rok temu kosztował około 40 zł. Najgorzej mają fani truskawek, których w naszym kraju w końcu nie brakuje. Za kilogram truskawek rok temu płaciliśmy około 18 zł. Obecnie, polskie truskawki są droższe niż te z importu. Za krajowy produkt przyjdzie nam zapłacić aż 27 zł za kilogram.

Za obecne ceny odpowiada ogromna susza, która powoduje że plony warzyw i owoców są o wiele mniejsze. Brakuje również rąk do pracy, ponieważ epidemia odstraszyła pracowników fizycznych z Ukrainy.

Najlepsze newsy:

  1. Wyciekło nagranie z córką Wiśniewskiego. Wideo mówi samo za siebie
  2. Dagmara Kaźmierska nie może się pozbierać. Własny syn złamał jej serce
  3. Dawne domowe wafle. Niektórzy robili je z kontrowersyjnym nadzieniem, nie kupisz ich w żadnym sklepie
  4. Tacki do grillowania mają ukrytą funkcję. Ważna wiadomość dla wszystkich grillujących
  5. Jedz codziennie 2-składnikowe naleśniki z bananów. Po 2 tygodniach nie rozpoznasz się w lustrze
  6. Szumowski zabrał głos. Powiedział o końcu epidemii w Polsce

Źródło: finanse.wp.pl

Następny artykuł