Truskawki mają spore problemyfacebook.com/Alina Łuszczak

Posępne wieści przed sezonem na truskawki. Sytuacja jest bardzo zła

Truskawki od lat są praktycznie częścią naszej kultury, kiedy cała Polska czeka na pierwsze zbiory, aby móc zacząć się zajadać. Niestety, mamy dla wszystkich bardzo złe wieści, które każdemu miłośnikowi truskawek bardzo się nie spodobają. Sytuacja wśród rolników jest bardzo zła.

Truskawki w tym roku mają bardzo duże problemy, wszyscy ci, którzy uwielbiają te owoce mogą być rozgoryczeni. Nie tylko ceny będą szły do góry, może być też zupełnie inny, o wiele gorszy problem. Przygotuj się na duże trudności, które nie pozwolą z taką swobodą jak do tej pory kupować tych owoców.

72-latka znalazła w Biedronce górę pieniędzy. Były przeznaczone na ponury cel72-latka znalazła w Biedronce górę pieniędzy. Były przeznaczone na ponury celCzytaj dalej

Truskawki z wielkimi kłopotami - przekazujemy wieści, sytuacja jest bardzo zła

Wielkimi krokami zbliża się sezon na truskawki, już na 10 czerwca planowane są pierwsze zbiory. Z powodu obecnej sytuacji na rynku pracy ciężko jest zachować doczesną efektywność pracy. Wielu pracowników, którzy do tej pory pracowali przy zbiorach nie są w stanie przyjść do pracy. Większa część ludzi pracujących na plantacjach pochodzi z Ukrainy, a w związku z obostrzeniami i panującym wirusem w tym sezonie raczej nie przyjadą do pracy przy zbieraniu owoców.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kupujesz w Biedronce gotowe surówki? Nawet nie wiesz, jaki wielki błąd popełniasz
  2. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Pandemia spowodowała, że wielu ludzi straciło pracę. Obecnie panująca susza również dołożyła cegiełkę do problemów rolników, których plony są o wiele mniejsze niż do tej pory. W internecie wielu ludzi ogłasza się z ofertami pracy przy truskawkach i innych owocach, jednak odzew jest bardzo skromny.

Przez wprowadzone restrykcje wielu Ukraińców zwyczajnie nie może przyjechać do pracy, co powoduje duże luki w sile roboczej. Możemy się spodziewać, że tegoroczne ceny truskawek poszybują w górę, więc warto jest pomyśleć nad własną hodowlą.

Najlepsze newsy:

  1. Mąż przypadkiem znalazł zdjęcie żony sprzed 18 lat. Zobaczył jeden szczegół, który totalnie go zmroził
  2. Nie tylko za truskawki zapłacimy więcej niż zwykle. Cena czereśni przyprawia o zawroty głowy, musieliśmy spojrzeć dwa razy
  3. Wykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwi
  4. Większość ludzi nie zna niesamowitej prawdy o czereśniach. Już czekacie aż pojawią się na drzewach?
  5. Woda po ogórkach kiszonych jest cenna. Ale wszyscy zapomnieli o mocy wody po ogórkach konserwowych
  6. Limity turystów na polskich plażach? Wakacje w Polsce mogą być gigantycznym rozczarowaniem

Źródło: facebook.com

Następny artykuł